Bizdrone

۲ درصد از جمعیت روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

201136ea9751d86ada086f400c99602b

بر اساس همه پرسی و نظرسنجی انجام شده توسط یک مرکز تحقیقاتی در زمینه افکار عمومی در روسیه (vtsiom) که در ۹ آوریل منتشر شد، تا به امروز تنها ۲ درصد از مردم روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

طبق گفته vtsiom باتجربه ترین موسسه آماری در روسیه پس از دوران شوروی سابق، بیت کوین در روسیه محبوبیت چندانی ندارد و دو سوم مردم روسیه به خرید ارزهای دیجیتالی به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب نگاه نمی کنند

این موسسه تحقیقاتی به زمانیا تعداد پاسخ دهندگان در این نظر سنجی هیچ اشاره‌ای نکرد.

با این حال در نتیجه این نظرسنجی بیان شده است   که ۵۶ درصد از مردم روسیه ادعا می کنند  اطلاعات که درباره بیت کوین اطلاعات دارند و ۱۸ درصد بیان نمودن که فقط نام آن را شنیده‌اند. هرچند vtsiom خبر دادکه اطلاعات واقعی مردم درباره بیت کوین بسیار کم و نا چیز می باشد به این  علت که ۱۲ درصد افرادی که بیان  کردند در مورد بیت کوین کاملا اگاهی دارند، فکر  می‌کردند که بیت کوین در روسیه ممنوع می باشد..

بیت کوین در روسیه
بیت کوین در روسیه

حکومت روسیه تا به اکنون هنوز به طور رسمی قوانین فدرال ارزهای دیجیتالی را به اجرا و عمل در نیاورده است، با این که مجلس روسیه در می ماه سال ۲۰۱۸ پیش‌نویس لایحه‌ای درمورد  ارزهای دیجیتال را انتشار داد به خاطر کمبود مفاهیم کلیدی در مواردی از قبیل استخراج بیت کویین پیش نویس لایحه در اواخر ۲۰۱۸ به اولین مرحله باز بینی  لایحه برگردانده شد.

در اواخر فوریه ضرب‌الاجلی از سوی رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین  که باید تا اوایل جولای ۲۰۱۹ برای ارزهای دیجیتال قانون‌گذاری انجام شده باشد .

طبق تحقیقات به عمل  آمده،فقط تنها ۹ درصد از مردم روسیه دانش کامل و عمیقی از بیت کوین دارند. سطح آگاهی درمورد بیت کوین به میزان زیادی در مردهای زیر ۲۵ سال تحصیل کرده و ساکنان دو شهر بزرگ روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ بیشتر می باشد .

در نوامبر سال ۲۰۱۸ Forbes Russia گزارش داد که ۵ درصد از شهروندان مسکو که از سیستم پرداختی به‌جز پرداخت نقدی استفاده می‌کنند، آماده پرداخت هزینه خریدهایشان با استفاده از ارزهای دیجیتال می باشند.چندی پیش، بانک آمریکایی Wells Fargo آماری را منتشر کرد که در آن ادعا می‌کرد، تنها ۲ درصد از سرمایه گذاران آمریکایی بیت کوین دارنددر حالی که ۲۶ نفر از آنها بیان نمودن که این موضوع برایشان جالب بوده است.

در ان نظرسنجی ۹۶ درصد از سرمایه‌گذاران آمریکایی گفته بودند که نام بیت کوین را شنیده‌اند اما تنها ۲۹ درصد از آنها گفتن که درباره ارزهای دیجیتال اطلاعات دارند.

اخیراً Cointelegraph گزارش داد که طبق نظر سنجی انجام شده توسط بانک مرکزی بریتانیا، تعداد زیادی از پاسخ دهندگان ترجیح می‌دهند که اگر قرار باشد پولی به عنوان هدیه دریافت نمایند ، به صورت ارز دیجیتال باشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *