Bizdrone

۱۳ دلیل تام لی برای اثبات به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال

تام لی

بر اساس  گزارش خبرگزاری کوین تلگرام، تام لی (Tom Lee)، یکی از بنیان‌گذاران گروه مشاوره‌ای گلوبال ادوایزرز (Global Advisors) با منتشر کردن پستی در توییتر خود نوشت که زمستان ارزهای دیجیتال رو به اتمام است. او قبل از این بارها از صعود قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ و رسیدن به ۱۵ هزار دلار صحبت کرده است. اما این بار او با  اوردن ۱۳ دلیل، سعی کرد پیش بینی های خود را ثابت کند. 

لی در این توییت گفته است که کنفرانس کانسنسس (Consensus) که هفته‌ی گذشته در نیویورک برگزار شد، آخرین دلیل برای اتمام زمستان ارزهای دیجیتال به حساب می آید. هم‌چنین وی اعتقاد دارد، که این رویداد نشان دهنده آن است که صنعت ارزهای دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن چندین ماه سختی، در حال بهبود یافتن می باشد. تام لی به روزهای مثبت نوامبر سال ۲۰۱۸ که هارد فورک بیت کوین کش (BCH) توانست در رقابت با دو استخر استخراج رقیب بیت کوین‌ بر سر قدرت هش، به پیروزی برسد، اشاره کرد.

13 دلیل تام لی برای اثبات به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از اتفاقات مهمی که لی به آن اشاره کرد، به ماه ژانویه‌ی امسال مربوط می‌شود. در این ماه، حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای برای نخستین بار، نسبت به سال گذشته روند مثبتی را در پیش داشت. علاوه بر آن اشاره کرد که شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) ساخته‌شده به وسیله شرکت فاندسترت، در مورخ ۲۷ مارس به بالاتر از ۶۷ رسید و این میزان از ماه آگوست سال گذشته تا آن زمان بی‌سابقه بوده است. بعد از آن، در ماه آوریل، معاملات بازار خارج از بورس (over-the-counter) و فعالیت‌های درون زنجیره‌ای افزایش پیدا کردند. همچنین، اولین صعود طلایی بیت کوین از زمان اکتبر ۲۰۱۵ تا آن زمان نیز رخ داد.

اخیراً، اوایل ماه می، تام لی اظهار داشت بعد از آن که دادستان کل نیویورک، صرافی بیتفینکس را به از دست دادن ۸۵۰ میلیون دلار و استفاده از ذخایر نقدی ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT) برای جبران کردن کسری بودجه‌اش، متهم کرد و بحث‌ها در مورد این صرافی بالا گرفت، صنعت ارزهای دیجیتال همچنان پایدار و ثابت ماند و این نشان دهنده پایداری و مقاومت این صنعت می باشد. تام لی به دلیل پیش‌بینی‌هایی که درباره  آینده‌ی قیمت ارزهای دیجیتال می‌کند، شناخته شده است. در مورخ ۲۹ آوریل، او پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ یک رکورد تاریخی ثبت خواهد کرد.

تام لی بنیان گذار گروه مشاوره ای گلوبال
تام لی بنیان گذار گروه مشاوره ای گلوبال

لیست کامل ۱۳ دلیل تام لی به شرح زیر می باشد:

نوامبر ۲۰۱۸: جنگ فورک بیت کوین کش (جیهان وو) و بیت کوین اس وی ( کرگ رایت) با بیت کوین‌های استخرهای استخراجشان، باعث پیروزی آن‌ها  شد. علاوه بر آن هنگامی که قیمت بیت کوین پس از آن به ۳,۲۰۰ سقوط کرد، دیگر خبری از عرضه‌ی گسترده‌ی آن نبود.

• ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸: ارزش خالص دارایی حق بیمه‌ی صندوق سرمایه‌گذاری grayscale’s bitcoin investment trust به ۵ درصد رسید و این رقم، پایین‌ترین مقدار از سال ۲۰۱۷ و از لحاظ تاریخی نشان دهنده کاپیتولاسیون بود اما از آن زمان تا به حال به ۴۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

۲۳ ژانویه ۲۰۱۹: مقایسه‌ی سالانه‌ی تراکنش‌های درون زنجیره‌ای روزانه، از  تاریخ ژانویه‌ی ۲۰۱۸ به بعد، همیشه از روندی مثبت حکایت داشته است.

 ۲۷ مارس ۲۰۱۹: شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) شرکت خدمات مشاوره‌ای فاندسترت، برای نخستین بار از ۱۴ آگوست ۲۰۱۷ تا آن زمان، از ۶۷ عبور کرد. از سال ۲۰۱۵ به بعد، این شاخص، در طول بازار نزولی هیچ‌گاه بیشتر از ۶۷ نبوده است.

۱ آوریل ۲۰۱۹: بیت کوین برای نخستین  بار بعد از گذشت ۱۳ ماه از میانگین متحرک روزانه‌ی ۲۰۰ روزه‌ عبور کرد.

۲ آوریل ۲۰۱۹: یکی از تحلیلگران مطرح حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به نام  پارابولیک ترو (Paraboli Trav)، پس از ۷ ماه  مجددا در صحنه حاضر شد.

۱۸ آوریل ۲۰۱۹: تور دمیستر (Tuur demeester)، مقاله‌ی «ذخیره‌ی سنگین بیت کوین» را انتشار داد که در آن ادعا می‌کند ذخیره کنندگان (HODler) شروع به ذخیره‌ی بیت کوین در کیف پول‌هایشان کرده‌اند.

اوایل آوریل: حجم معاملات بازار فرابورس (OTC) افزایش یافت. بروکرهای OTC متعددی گزارش دادند که فعالیت مشتریان جدید، در مقایسه با فقط چهار ماه گذشته، بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است  و دوباره در بسیاری از حساب‌ها، بیت کوین ذخیره می‌شود.

اوایل آوریل: فعالیت درون زنجیره‌ای افزایش یافت.

۲۲ آوریل ۲۰۱۹: ویلی وو (Willy Woo)، تحقیقاتی را درمورد  گانگسترهای اصلی قرن ۲۰ و آن‌هایی که از نظرشان بیت کوین به احتمال زیاد به پایین‌ترین حد خود رسیده، منتشر کرد.

۲۳ آوریل: گلدن کراس یا تقاطع طلایی بیت کوین رخ داد. میانگین حرکت روزانه‌ی ۵۰ روزه‌ی بیت کوین از میانگین حرکت روزانه‌ی ۲۰۰ روزه‌ی آن بیشتر شد که یک شاخص صعودی محسوب می شود.

۱ می ۲۰۱۹: بعد  از  آن که دادستان کل نیویورک با صدور دستوری مشخص کرد که صرافی بیتفینکس از راه کریپتو کپیتال (Crypto capital)، پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال و فیات خودش، برای جبران کمبود بودجه‌، از ذخایر نقدی ارز دیجیتال باثبات تتر استفاده کرده، صنعت ارزهای دیجیتال همچنان پایدار و ثابت ماند.

۱۳ تا ۱۵ می ۲۰۱۹: کنفرانس کانسنسس ۲۰۱۹ مهر تأییدی بر اتمام  زمستان ارزهای دیجیتال می باشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *