Bizdrone

۱۰ برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال ۲۰۱۶/ آیا در سال ۲۰۲۰ هم این اتفاق می‌افتد؟

بیت کوین

بنا به گزارش خبرگزاری سی‌سی‌ان، تقریباً هر چهار سال یک بار، برای شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین نصف شدن پاداش بلاک اتفاق می‌افتد. همچنین گفته می‌شود که تابه امروز قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش بلاک آن، صعود کرده و روبه بالا رفته است و نیز پیش‌بینی می‌شود که این اتفاق منجر به افزایش قیمت در سال ۲۰۲۰ نیز خواهد شد.

هاوینگ و یا به عبارتی همان نصف شدن پاداش بلاک، یک نوع مکانیسم برای یایین آمدن نرخ تولید بیت کوین و یا اینکه استخراج کردن آن توسط ماینرها میباشد. باید به این موضوع توجه داشت که نصف شدن پاداش بلاک یکی از عوامل اصلی برای افزایش شدید قیمت ارزهای دیجیتال میباشد.

10 برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال 2016/ آیا در سال 2020 هم این اتفاق می‌افتد؟

در عرض یک سال، ویا به عبارتی از ماه جولای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷،بعد از نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، قیمت مربوط به  این ارز دیجیتال با افزایشی تقریباً ۱۰ برابری، از مبلغ ۲۶۸ دلار به ۲۵۲۵ دلار رسید. وهمچنین در موارد مشابه، مربوط به سال‌های گذشته، میتوان به این موضوع اشاره کرد که بیت کوین بعد از هاوینگ‌ افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرده است.

آیا میتوان گفت که بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟

عملکرد مربوط به گذشته‌ی این ارز دیجیتال نمیتواند تضمینی برای عملکرد آینده‌ی آن به شمار بیاید. پس به همین ترتیب،تنها به این دلیل که قیمت بیت کوین در طی سال‌های گذشته به دلیل عامل بخصوصی با افزایش قیمت‌ نسبتا شدیدی مواجه شده است، پس با اطمینان کامل  نمی‌توان گفت که در آینده نیز با همین نرخ صعود خواهد کرد.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو برابر شده است.
قیمت بیت کوین از اوایل  سال ۲۰۱۹ تا به امروز بیش از دو برابر شده است.

با این حال، با در نظر گرفتن نصف شدن پاداش شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین، تأثیر بسیار زیادی  بر روی نرخ تولید و همچنین عرضه‌ی آن به بازار دارد. اگر تقاضا برای این دارایی همچنان بطور ثابت باقی بماند و یا اینکه در میان مدت تا بلند مدت افزایش داشته اما عرضه‌ی آن کاهش یابد، منطقی است که ارزش این دارایی به مراتب بیشتر خواهد شد. به همین علت،بعد از اولین و دومین هاوینگ بیت کوین، قیمت این دارایی در مقایسه با دلار آمریکا، چیزی در حدود ۱۰ تا ۵۰۰ مرتبه افزایش پیدا کرد است.

گوینده‌ی برنامه‌ی کیزر ریپورت، مکس کیزر (Max Keiser ) اخیرا پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید و همچنین نهادها نیز نقش اساسی و مهمی در بالا بردن تقاضا برای این دارایی دارند. کیزر نیز گفته است که:

بیت کویندر حال حاضر نقش نهادی را اجرا می‌کند و قرار است که  ترس از دست دادن (FOMO) گسترده‌ای را نظاره گرباشیم. و میتوان گفت این ترس از دست دادن به سطح نهادی  خود خواهد رسید. همچنین قابل ذکر است که این نهادها پول بسیار کلانی به دست آورده‌اند و حرکت‌های عظیمی را در آینده خواهیم دید.

با توجه به حضور ارائه‌دهندگان خدمات نگهداری قابل اعتماد درپی راه‌اندازی پلتفرم‌های نگهداری قانون‌گذاری شده مربوط به نهادها و سرمایه‌گذاران ، مثل تی دی امریترید که تا به امروز ده‌ها هزار مشتری در آن مشغول به معامله‌ی دارایی‌های دیجیتال میباشند، بنابراین سرازیر شدن سرمایه از سمت نهادها به سوی این عرصه به دور از انتظار نخواهد بود.

مکس کیزر (Max Keiser)، گوینده‌ی برنامه‌ی کیزر ریپورت شبکه‌ی آر تی
مکس کیزر (Max Keiser)، گوینده‌ی برنامه‌ی کیزر ریپورت شبکه‌ی آر تی

بایدتوجه داشت که آیا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین دلیلی بر بیشتر شدن علاقه‌ی سرمایه‌گذاران بزرگ و معتبر به این ارز دیجیتال خواهد شد یا اینگونه نخواهدبود. در ماه مارس، پانترا کپیتال (Pantera Capital)، اولین صندوق میلیارد دلاری مربوط به ارزهای دیجیتال، از هاوینگ بیت کوین به عنوان تغییر بزرگ و بسیار مهمی یاد می‌کند. همچنین این گروه بیان کرده اند که:

علاقه‌ی زیادی نسبت به هاوینگ‌ها وجود دارد به این علت که هر چهار سال یک بار عرضه‌ی بیت کوین نزول پیدا می‌کند. هرچندکه تعداد اندکی نقطه داده وجود دارد اما  اینگونه به نظر می‌رسد که الگوی قیمت بیت کوین بههاوینگ مرتبط میباشد. تا به امروز چندین چرخه‌ی این چنینی را مشاهده کرده ایم که یک سال قبل از این تاریخ با تغییراتی برخورد کرده اند. همچنین این تغییرات چشم گیربه ترتیب ۳۷۶ و ۳۲۰ روز قبل از هاوینگ‌های سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ اتفاق افتاده اند.

معیارهای فاندامنتال خوش‌بینانه

به همراه این هاوینگ برنامه‌ریزی‌شده، میزان حجم کلی بازار معاملات ارزهای دیجیتال رو به صعود است. حجم تراکنش‌های روزانه‌ی مربوط به بیت کوین، از سال ۲۰۱۸ تا به امروز با افزایش همراه بوده است و زیرساختی که از این کلاس دارایی حمایت می‌کند، که به طور قابل‌توجهی در شش ماه گذشته بهبود یافته است.

هم‌چنین اینگونه به نظر میرسد که ترکیب این معیارها با هم، زمینه ی صعود بعدی بیت کوین و ادامه ی راه بازار ارزهای دیجیتال باشد؛ مخصوصا که بازار ارزهای دیجیتال ممکن است که بر اساس این چرخه‌ها پیش بروند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *