Bizdrone

گزارش قیمتی؛ تلاش ناموفق بیت کوین در عبور از سد ۸۰۰۰ دلار به ریزش آن ختم شد

بیت کوین

دوم خرداد ۱۳۹۸؛ در ساعات پایانی روز گذشته و بامداد امروز، بیت کوین با سقوط ۴۵۰ دلاری در صرافی بایننس تا مرز ۷,۴۷۰ دلار کاهش پیدا کرد. بازار ارزهای دیجیتال نیز  به دنبال این ریزش قابل توجه، شاهد کاهش‌های چشمگیری در بین آلت کوین‌های رده بالای جدول برترین‌ها از لحاظ حجم بازار بود.

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال – ۲ خرداد ۹۸
وضعیت بازار ارزهای دیجیتال – ۲ خرداد ۹۸

روز گذشته بیت کوین در تلاش بود که به سطح ۸,۰۰۰ دلار برسد ولی با شکست مواجه شد، تا اینکه در پایان روز گذشته با برتری فروشندگان به خریداران، این ارز دیجیتال تا محدوده ۷۵۰۰ دلار کاهش یافت. بیت کوین در حال حاضر در حدود ۷۶۶۰ دلار معامله می‌شود و قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر نزدیک به ۳.۵ درصد کاهش داشته است.

اتریوم، ارز دیجیتال شماره دو بازار، هم در این ریزش بیت کوین را همراهی کرد و با سقوط از محدوده ۲۵۰ دلار به ۲۴۰ دلار، یک کاهش ۵.۱۲ درصدی در روز پیش را تجربه کرد. ارز دیجیتال اتریوم نیز هم اکنون در حدود ۲۴۳ دلار معامله می گردد.

و اما ریپل که در هفته‌های پیش یک رشد خیلی بالا ۵۰ درصدی را ثبت کرده بود، با ریزش از سطح ۰.۳۹ دلار روبرو شد. حمایت ۰.۳۷ دلاری نقش خود را به خوبی ایفا کرد و همچون دفعات قبل در هفته اخیر که مانع از کاهش شدید قیمت ریپل شده بود، تا به اینجا جلوی ریزش ریپل را گرفته است.

حجم بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون بر روی ۲۳۹ میلیارد دلار قرار دارد  و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیارد دلار کاهش داشته است.

حجم کل بازار در ۲۴ ساعت گذشته
حجم کل بازار در ۲۴ ساعت گذشته

شب گذشته مدیر بایننس اعلام کرد که میزان سفارش‌های صرافی به شدت افزایش پیدا کرده است و حتی از میزان سفارش‌های اواخر ۲۰۱۷ و ژانویه ۲۰۱۸ هم بیشتر شده است. این در حالی می باشد که حجم معاملات روزانه بایننس هم اکنون حدود یک سوم مقدار خود در زمان اوج قیمت‌هاست. این خبر می‌تواند رخدادی مثبت از جهت بازگشت معامله‌گران و افزایش فعالیت‌های واقعی به بازار باشد.

مقدار تسلط بیت کوین به بازار که اواسط ماه می به بیشترین میزان خود در ۱۶ ماه اخیر رسیده بود، در حال کاهش یافتن می باشد.سهم بیت کوین از کل بازار هم اکنون۵۶.۸ درصد است.

سهم بیت کوین از کل بازار در ۳ ماه گذشته

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *