Bizdrone

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

بیت کوین

بنا به بیانات  بیت‌کوینیست، «بری سیلبرت» (Barry Silbert)، پایه گذار و مدیرعامل گروه شرکت‌های «دیجیتال‌کارنسی» (Digital Currency) طی گفتگوهای  که با «بلومبرگ» انجام داد، به بیان علتهای رشد دوباره ی  قیمت بیت کوین پرداخت. وی در این گفتگودر ارتباط با فاکتورهایی صحبت کرد که این افزایش قیمت رااز دیگر نمونه‌های قبلی متمایز نمود. در ادامه باارزدیجیتال همراه باشید تا به بعضی از بهبودهای پایه ای بیت کوین اشاره‌کنیم، تغییرات مربوط به طرزفکرافراد  سرمایه‌گذار نسبت به طلا را مورد بررسی دقیق قرار دهیم و در رابطه با مسائلی همچون  ورود مؤسسات مالی به بازار ارزهای دیجیتال صحبت کنیم.

بهبودهای پایه ای و زیرساختی بیت کوین

سیلبرت آغاز صحبت‌های خود را با اشاره کردن به این موضوع  که کاهش قیمت بیت کوین در دفعات زیادی اتفاق افتاده و این ارز مجددا توانسته است جای پای خود را محکم کند، شروع نمود. بنا به نظر وی فرق مهم واساسی افزایش قیمت کنونی و حباب سال ۲۰۱۷، تفاوت در زیرساخت‌های ساختاری بیت کویناست.

بری سیلبرت
بری سیلبرت

ظهور کارگذاران، نرم‌افزارهای در زمینه ی تجاری و همچنین مهم تر ازهمه  شکست بزرگ ICOها در سال ۲۰۱۸ ازجمله اصلی  و اساسی ترین دلایلی می باشندکه سیلبرت از آنها به‌عنوان نجات دهندگان ارزهای دیجیتال یادکرده و نام برده است.

بری سیلبرت همچنین این نکته را اظهار داشت که امروزه تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان  ارزهای دیجیتال اطلاعات بیشتری را در این زمینه جمع‌آوری کرده‌اند و با دانش بیشتری نسبت به گذشته  در آن پا می‌گذارند.

تغییرات نسلی دیدگاه سرمایه‌گذاران نسبت به طلا

نسل‌های جوان‌تر به صورتی در حال تجربه کردن این دنیا هستند که  طلا استاندارد تعیین ارزش و بها نیست و همچنین میتوان اشاره کرد که پول‌ها به‌صورت دیجیتال ردوبدل می‌شوند.گفتنی می باشد که نسلِ بعد از جنگ جهانی دوم بعد از انفجار جمعیتی، مبلغ ۶۸ میلیارد دلار از ثروت جهان را در اختیار داشته است و این مقدار ثروت برعکس نسل‌های پیشین در طلا سرمایه‌گذاری نخواهند شد.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

به نظرسیلبرت،تمامی ثروت جهان در بیت کوین وارد نخواهد شد ولی میتوان گفت که  این روش در حال تغییر کردن است. هر چقدر که به جلو می‌رویم، بهای طلا نیز بالاتر می‌رود و مرتبه ی  آن در حوزه الکترونیک  بیشتر و بیشتر دیده  می‌شود. میتوان گفت امروزه  بیشترین و اصلی ترین خریداران طلا را بانک‌های مرکزی تشکیل می‌دهند و این مسئله با هدف بیشتر سرمایه‌گذاران طلا در تناقض است.

فعال شدن شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری

سیلبرت در انتها به بیان نظر خود مبنی بر اینکه بالا رفتن قیمت حال حاضر بیت کوین با دیگر مدل های مشابه، فرق دارد، پرداخته است . زیرا که این بار سرمایه مؤسسات مالی به سوی بازار سرازیر شده .است. او همچنین  برای ثابت کردن عقیده ی خود به دنبال داده‌هایی می‌رود که این داده ها به وسیله شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale انتشار پیدا کرده اند.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

طی چهار ماهه نسخه سال جاری که در آن  Grayscale رکوردهای خودش را جابجا کرد، چیزی در حدود هفتاد درصد سرمایه‌های ورودی از طرف موسسه های مالی سرمایه‌گذار بوده اند. از این مقدار، نود درصد آن در قسمت Bitcoin-trust سرمایه‌گذاری شده‌اند.موضوع مد نظرفقط مقدار سرمایه‌های واردشده به این زمینه نیست، بلکه مسئله اصلی اطلاع از دارایی مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

از سمت دیگر ETF بیت کوین به مسئله ای بسیارحائض اهمیت نسبت به گذشته تبدیل شده است و به نظر بسیاری از متخصصین این حوزه، ETF بیت کوین در سال جاری میلادی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *