Bizdrone

پی‌‌ پال، اوبر و ویزا از ارز دیجیتال فیس‌بوک حمایت می‌کنند

فیس بوک

مطابق با گزارش جدیدی که روزنامه وال‌استریت ژورنال در روز پنجشنبه منتشر کرد، شرکت‌های پرداخت ویزا و پی پال  همراه با  اوبر، از ارز دیجیتال فیس‌بوک که «گلوبال کوین» نام دارد، حمایت خواهند کرد.

به نقل از کوین‌دسک، گزارش جدید نشان دهنده ی این میباشد که غول شبکه‌های اجتماعی توانسته است  چندین حامی برای ارز دیجیتال خود جذب کند که برای بیشتر از شش ماه به صورت پنهانی در حال گسترش دادن آن بوده است.

هر کدام از این شرکت‌ها نزدیک به ۱۰ میلیون دلار به عنوان قسمتی از سازوکار حاکمیتی گلوبال کوین که برای نود شدن در آن احتیاج است، سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

بنا به گزارش وال‌استریت ژورنال، نام شرکت‌های استرایپ، مرکادو لیبره و همچنین  بوکینگ‌ دات‌کام  در پروژه لیبرا رویت می‌شود، اما تاکنون مشخصات دقیقی از نقش آن‌ها در پروژه پنهانی ارائه نشده است.

پی‌‌ پال، ویزا و اوبر از ارز دیجیتال فیس‌بوک حمایت می‌کنند

فیس‌بوک که از سالی که گذشت به دنبال تکمیل تیم بلاک چین خود را در برنامه قرار داده، در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) جزئیات ارز دیجیتال خود را اعلام می‌کند. مطابق با گزارش‌هایی که تا به حال به دست رسیده است، گلوبال کوین یک ارز دیجیتال باثبات خواهد بود که در پلتفرم‌های پیام‌رسان  فیس‌بوک (واتس‌اپ،اینستاگرامو  مسنجر فیسبوک  ) به کارگیری خواهد شد.

اگرچه هنوز کاربرد معین و دقیقی برای این ارز دیجیتال تعیین نشده، بنا به گزارش بی‌بی‌سی احتمالاً این پروژه خرده‌فروشان را هدف گرفته است تا خریدن کالا برای مشتریان  با تخفیف همراه باشد. مطابق با ادعای بی‌بی‌سی این ارز دیجیتال برای انتقال ارزش میان خرده‌فروشان و فیس‌بوک مورد استفاده قرار خواهد گرفت  تا با حذف کردن شرکت‌های پرداخت واسطه، به سود خرده‌فروشان تمام شود.

تعداد دیگری از صاحب‌نظران از علاقه فیس‌بوک به بازار رمیتنس در کشورهایی همچون هند گفته بودند که می‌تواند با حذف کردن واسطه‌ها مسیر را برای انتقال ارز از خارج کشور، به آسانی چند کلیک در پلتفرم‌های واتس‌اپ و اینستاگرام کند.

ورود مستقیم غول شبکه‌های اجتماعی به دنیای ارزهای دیجیتال با وجود مقدار بسیار بالای کاربرانش، می‌تواند جزو اتفاق های تاثیرگذار و مهم سال ۲۰۱۹ در حوزه کریپتوکارنسی باشد که  نهایتا به نفع بیت کوین تمام می‌شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *