Bizdrone

پیشتازی لایت کوین با جهش ۱۵ درصدی در روز گذشته

تعرفه برق ماینرها احتمالا هفته آینده افزایش می‌یابد؛ استخراج بیت کوین از مدارس تا دامداری‌ها!

 یکی از رقیب های اصلی و قدیمی بیت کوین،لایت کوین است که در روز گذشته بیش از ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد  تا قیمت آن به بیش از ۳ برابر اوایل سال جاری میلادی برسد. فوربز در روز گذشته در خبری که منتشر کرد، به برخی دلایل موثر در این جهش قیمتی پرداخت.

لایت کوین بعد از تحمل فرازونشیب‌های بسیار زیادی در بازار نزولی سال ۲۰۱۸، مسیر خود را در اوایل سال جاری با قیمت ۳۰ دلار شروع  کرد و با قدرت خیلی بیشتری  ۵ ماه گذشته را به سمت اهداف بالاتر حرکت کرد، بصورتیکه هم اکنون  قیمت هر واحد آن حدود ۱۰۰ دلار معامله می گردد.

لایت کوین که هم اکنون پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ ارزش بازار به شمار می آید، در ماه آگوست امسال یعنی تقریبا ۲ ماه و نیم دیگر، پاداش بلاک‌هایش نصف خواهد شد. این اتفاق که هاوینگ (halving) نام دارد، باعث پایین آمدن عرضه شده و پاداش بلاک‌های لایت کوین را از ۲۵ واحد به ۱۲.۵ کاهش خواهد داد.

هم اکنون به نظر می‌رسد معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال و به ویژه لایت کوین، تحت تاثیر نصف شدن پاداش بیت کوین که ماه می سال آینده (حدود یک سال دیگر) اتفاق خواهد افتاد، قرار گرفته‌اند.

قیمت لایت کوین در یک سال اخیر – لایت کوین سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۳۰ دلار آغاز کرد
قیمت لایت کوین در یک سال اخیر – لایت کوین سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۳۰ دلار آغاز کرد

صحبت‌های میان دوستداران بیت کوین و سرمایه‌گذاران آن درمورد  پتانسیل رویداد هاوینگ بعدی زیاد شده و از نظر آن‌ها این اتفاق می‌تواند شروع کننده روند صعودی بیت کوین و بازگشت آن به قیمت تاریخی ۲۰ هزار دلار باشد.

بیت کوین از ابتدای تاریخ خود (از سال ۲۰۰۹) تا به حال شاهد دو رخداد نصف شدن پاداش بوده است. این اتفاق بعد از استخراج هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک در بیت کوین به وقوع می‌پیوندد.

قابل ذکر است که بعد از گذشت حدود ۱۲ ماه از اولین هاوینگ بیت کوین که در نوامبر ۲۰۱۳ رخ داد، قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۱,۱۷۰ دلار رسید. نصف شدن پاداش بعدی که در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد نیز در نهایت به قیمت خیره‌کننده ۱۹.۵ هزار دلاری بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ پایان یافت.

همین آمار موجب شده تا ناظران بازار و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال، رخداد هاوینگ بعدی را به این دلیل که با کاهش عرضه BTC همراه خواهد بود، عاملی برای رشد قیمت بیت کوین بدانند.

برایان کالی، مدیر یکی از صندوق‌های پوششی بیت کوین در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی اظهار داشت:

[نصف شدن پاداش استخراج ارزهای دیجیتال] فقط یکسری روابط ساده اقتصادی هستند.

در این حین صرافی ارز دیجیتال هنگ‌کنگی اوککس اعلام کرده است که احتمالا در آینده نه چندان دور، شبکه لایتنینگ لایت کوین را پشتیبانی خواهد کرد. سایر توسعه‌های فنی که در شبکه لایت کوین در ماه‌های قبل انجام شده همچنین عاملی موثر در افزایش قیمت آن بوده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *