Bizdrone

وزیر کشور: بیت کوین فعلا غیرقانونی است

وزیر

قرار بر این شده بود که وزارت امور اقتصاد و دارایی دستورالعملی تهیه کند تا  مجوز فعالیت متناسب با آن دستورالعمل، داده شود و تا هنگامی که آن دستورالعمل تهیه نشده، از نظر ما غیرقانونی میباشد.

وزیر امور اقتصاد ودارایی در حاشیه سی‌امین جلسه تبلیغات اقتصادی کشور  و ستاد اطلاع رسانی با اشاره نمودن به اینکه گزارش پیگیری‌های مصوبات جلسات قبلی، در هر جلسه ستاد انجام می‌شود، عنوان کرد:

در این رابطه، میان دستگاه ها همکاری و هماهنگی خوبی وجود دارد.

وی در ادامه افزود:

مسئله گمرک‌ها ، به‌عنوان یکی از موضوعات مورد نگرانی همه اعضا در بحث ترخیص کالاهای موجود در این جلسه مجدداً مورد بررسی قرار گرفت. نمایندگان این نهاد هم توضیحات خود را ارائه دادند و قرار بر این شد جلساتی با هماهنگی دستگاه‌های معین برگزار شود و ان‌شاءالله  آمار و اطلاعات دقیقی داده شود تا آن دسته از کالاهایی که در معرض آسیب دیدن هستند با اولویت ترخیص شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی ضمن اشاره به بررسی مجدد موضوع بیت کوین در سی‌امین جلسه  تبلیغات اقتصادی و ستاد اطلاع‌رسانی کشور گفت:

گزارشی در این رابطه ارائه شد و اطلاعات اساسی مربوط به این حوزه جمع‌آوری شده است. قبل از این هم مقرر شده بود که وزارت امور اقتصاد و دارایی دستورالعملی تهیه نمایید تا که مجوز فعالیت متناسب با آن دستورالعمل، داده شود و تا هنگامی که آن دستورالعمل تهیه نشده باشد، به نظر ما غیرقانونی است و قطعا برخورد لازم خواهد شد. امیدوار هستیم  با تصویب دستورالعمل این مسئله ساماندهی شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *