Bizdrone

وب‌سایت چینی: ایران به قطب جدید استخراج بیت کوین تبدیل می‌شود

ایران به قطب جدید استخراج بیت کوین تبدیل می‌شود

تارنمای خبری چینی خبرداد: سرمایه گذاران استخراج ارز دیجیتالی با توجه به هزینه های گزاف استخراج ارز دیجیتال در برخی کشورها مانند چین، به فعالیت در کشورهایی ارزان تری مانند ایران فکر می کنند.

به گزارش از ایرنا، تارنمای چینی «۸ بی تی سی» (۸BTC) که به خبر  استخراج بیت کوین اختصاص دارد روز شنبه در گزارشی با اشاره به هزینه های موجود، از احتمال تبدیل شدن ایران به قطب جدید سرمایه گذاران در این حوزه خبر داد.

چین هم اکنون بزرگترین استخرهای استخراج و مدرن ترین پردازنده ها را برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین دارا میباشد با این حال وجود برخی مشکلات از جمله افزایش هزینه ی انرژی و احتمال غیرقانونی اعلام شدن این اقدام، چشم انداز خوشحال کننده ای پیش روی سرمایه گذاران در این کشور قرار نمی دهد.

یکی از دلیل های  بی میلی سرمایه گذاران بیت کوین برای خروج از چین، افزایش قیمت برق از اواخر ۲۰۱۸ است.

به گزارش وب‌سایت چینی: ایران به قطب جدید استخراج بیت کوین تبدیل خواهد شد

بنا بر گفته ی این تارنمای خبری، کانادا، آمریکا و ایسلند از جمله کشورهایی موجود می باشند که نام آنها به عنوان پایگاه جدید این سرمایه گذاران مطرح می شوند.

برخی شرکت های استخراج کوچکتر نیز ترجیح می دهند در همان منطقه جغرافیایی و در کشورهایی مانند تایلند، کامبوج و یا ویتنام سرمایه گذاری کنند.

با این همه کشوری که بیش از همه مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته ایران می باشد.

 

 

از جمله مزیت های ایران ارزان بودن بهای برق مصرفی است. در ایران قیمت مصرف هر کیلووات ساعت برق ۰.۰۰۶ دلار است در حالیکه این میزان مصرف در چین ۰.۰۱۵ دلار هزینه در بر دارد. این در حالی می باشد  که با توجه به افزایش بهای برق در فصل  سرد سال، هزینه های استخراج بیت کوین در چین تا سه برابر هم زیاد تر می شود .

«لیو فنگ» از جمله نخستین فعالان بیت کوینمی باشد که توجه هم ردیفان خود را به سرمایه گذاری  در ایران جلب می کند.

وی در سایت ۸ بی تی سی فرمود :

«اگر در زمینه نیروگاهی در ایران سرمایه گذاری کنید، بهای گاز مصرفی شما به مدت پنج سال رایگان محاسبه خواهدشد ،قیمت برق در این کشور بسیار نا چیز بوده، و بنزین تنها ۰.۶ یوان می باشد  و نیروی کار با بهای مناسب وجود دارد.»

به گفته ا یشان با توجه به اینکه ۹۰ درصد از  نیروگاه ها با انرژی گاز که در ایران مشغول به فعالیت  می باشند ،  هزینه تولید و مصرف برق نیز بسیار پایین می باشد .

وب‌سایت چینی: ایران به قطب جدید استخراج بیت کوین تبدیل خواهد شد

با این حال مشکلاتی  نیز در این راه وجود دارد؛ دولت ایران به خاطر مصرف بسیار بالایی که دستگاه های استخراج بیت کوین دارد، واردات آنها را به کشور  خود ممنوع نموده است.بر  اساس امار گمرک ایران تا کنون دست کم ۴۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتالی را مصادره کرده اما اگر واردکنندگان بتوانند این مرحله را پشت سر بگذارند، به موفقیت بزرگی دست می یابند.

فنگ با بیان اینکه نیروگاهی در ایران هر کیلووات ساعت برق مصرفی را تا ۰.۰۶ یوان ارائه می داده است، می افزاید:

برنامه ما این بود که بتوانیم سود  خود را تا ۷۰ درصد افزایش دهیم، اما پس از گذشت دو ماه با دو برابر شدن قیمت برق  فعالیت های استخراج در مناطق آزاد و امکان همکاری با دولت ایران در پارک های فناوری سخنبه میان امد.

به گفته وی از جمله زمینه های این همکاری سرمایه گذاری و راه اندازی شرکت های رایانش ابری در پارک های علم و فناوری است.

بهگفته ی این تارنمای چینی، شرایط بهتر و چشم اندازهای امیدوار کننده در ایران موجب شده که سرمایه گذاران استخراج بیت کوین، به ایران به عنوان بهشت جدید فعالیت خودنگاه کنند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *