Bizdrone

همکاری ریپل با غول پرداخت‌ جهان؛ پیامد این همکاری برای XRP چیست؟

ریپل

مطابق با اطلاعیه رسمی منتشر شده در تاریخ ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد)، مانی‌گرام (MoneyGram)، یکی از عظیم ترین شبکه‌های انتقال پول، با شرکت پرداخت مبتنی بر بلاک چین ریپل یک همکاری راهبردی‌ را شروع کرد.

به نقل از کوین‌تلگراف، بر مبنای قسمتی از این توافق‌نامه دو ساله، دو شرکت در پرداخت‌های بین‌المللی و برون مرزی و تسویه  نمودن مبادلات خارجی با استفاده از دارایی دیجیتال با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

به عنوان قسمت دیگری از این تفاهم‌نامه، مانی‌گرام  میتواند به ازای سهم این شرکت، تا سقف ۵۰ میلیون دلار از ریپل دریافت کند.

به نظر می‌آید که مانی‌گرام از پلتفرم پرداخت اکس‌رپید (xRapid) ریپل استفاده خواهد نمود. سرویس پرداخت سریع ریپل این امکان را به وجود می آورد که  پول با ارز مبدا و با هر ارز دیگری ارسال و بلافاصله به صورت ارز مقصد دریافت گردد.

اکس رپید (xRapid) یکی از محصولات شرکت ریپل میباشد که با توکن‌های XRP کار می‌کند و توسعه ی استفاده از آن می‌تواند باعث شود تا به روند قیمت و ارزش این توکن هم کمک شود.

اکس‌رپید تراکنش‌هایی که در آن‌ها از توکن XRP برای انتقال استفاده شود را با سرعت بیشتری نسبت به  تراکنش‌های ارز فیات و یا دیگر دارایی‌های دیجیتال انجام می‌دهد. الکس هوملز (Alex Homels)، مدیرعامل مانی‌گرام گفته است که:

با استفاده از پلتفرم xRapid ریپل، ما میتوانیم  در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته و به صورت آنی، مبلغ هایی را به صورت دلار آمریکا پرداخت کنیم وسپس در مقصد به صورت ارز رایج آن‌جا دریافت شود. این قابلیت پتانسیل به وجودآوردن یک حرکت انقلابی را در زمینه فعالیت ما را به همراه دارد و به صورت قابل توجه ی مدیریت نقدینگی جهانی را ساده می‌کند.

همکاری ریپل با غول پرداخت‌ جهان؛ پیامد این همکاری برای XRP چیست؟

مطابق با وب‌سایت این شرکت، مانی‌گرام دومین شرکت بزرگ پرداخت در دنیا است که در بیشتر از ۲۰۰ کشور در حال فعالیت کردن است.  قسمت عمده‌ای از فعالیت‌های مانی‌گرام در بازار حواله جهانی است؛ که ارزش آن مبلغی در حدود ۶۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

در صورتی که مانی‌گرام در همه ی دفترهای خود در سراسر جهان دستگاه ATM ارز دیجیتال قرار دهد، قادر خواهد بود که یک شبکه نقدینگی جهانی برای ارز دیجیتال به وجود آورد. مردم می‌توانند به آسانی ارز دیجیتال بفرستند و دریافت کنند و مانی‌گرام نقش اساسی در این فرآیند داشته باشد.

ریپل با در اختیار قرار دادن یکی از محصول های اصلی خود در اختیار مانی‌گرام، انتقالات همتا‌به‌همتای این غول پرداخت را با صرف کارمزدی پایین تری انجام خواهد داد.

حتی اگر مانی‌گرام به هر علتی درآمد مستقیم خود را از دست بدهد قادر خواهد بود با گرفتن کارمزد ATM آن را جبران کند. بسته به میزان تراکنش، کارمزد ATM می‌تواند بین مبلغ ۵ تا ۲۰ دلار متغیر باشد.

دراصل مانی‌گرام با اضافه نمودن سرویس پشتیبانی از ارز دیجیتال در همه نقاط دنیا وهمچنین کمک به مردم برای استفاده از آن، می‌تواند درآمد مناسبی داشته باشد.

بانک فدرال هند (IFB)، که یک بانک خصوصی تجاری است ،در ماه مارس،برای استفاده از شبکه پرداختریپل جهت انتقال وجوه بین‌المللی و همچنین حواله‌ها با این شرکت همکاری به عمل آورد.

این مشارکت بقسمتی از یک اقدام ابتکاری برای به کارگرفتن فناوری‌های نوین در شبکه حواله و انتقال وجوه IFB بود. همچنین این بانک در امارات متحده عربی در جهت انجام پرداخت‌های به هند،دو پلتفرم راه‌اندازی کرد.

در نخستین روزهای ماه جاری، با هدف توسعه ی فعالیت‌هایش در آمریکای لاتین، دفتری در برزیل احداث کرد. خبرها نشان دهنده ی  این است که لوئیز آنتونیو ساکو (Luiz Antonio Sacco)، مدیرعامل قبلی شرکت تابعه‌ی برزیلی دِ ورنتی گروپ (The Warranty Group)، که ارائه کننده ی راه‌کارهای ضمانت جهانی میباشد، رئیس این دفتر جدید خواهد بود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *