Bizdrone

نگاه متفاوت چینی‌ها به فناوری بلاک چین به عنوان یک سلاح استراتژیک

بلاک چین

شرکت دیلویت (Deloitte)، که بزرگ‌ترین شرکت خدمات حرفه‌ای حسابرسی در دنیا، در روز ۲۷ ژوئن (۶ تیر) اعلام کرد که ۷۳ درصد از شرکت‌های تجاری، فناوری بلاک چین را جز پنج اولویت استراتژیک می‌دانند.

بر اساس گزارشی که با نام «بررسی بلاک چین جهانی ۲۰۱۹ دیلویت» منتشر شده، شرکت دیلویت، ۱,۳۸۶ شرکت تجاری به نمایندگی از ۱۱ کشور و نیز، ۲۰۰ مورد در کشور چین را مورد رسیدگی قرار داده تا اطلاعات زیادتری در رابطه با  دیدگاه های اصلی و سرمایه‌گذاری در بلاک چین به عنوان یکی از فناوری‌های روز دنیا، به دست آورد.اینگونه اظهار میشود که این تحقیق مدت زمان  ۸ فوریه‌ تا ۴ مارس ۲۰۱۹ انجام شده است.

بر اساس نتایجی که از این تحقیقات به دست آمده، همه ی کارکنان شرکت‌های تجاری چینی با اطمینان گفتند کهفناوری بلاک چین یکی از پنج اولویت بسیار مهم کشور میباشد، و این در حالی میباشد که این مقدار در ایالات متحده‌ی آمریکا، ۵۶ درصد گزارش شده است.

علاوه بر این،  با توجه  به نظر ۵۳ درصد از افرادی که از آنها سوال پرسیده شده در سراسر جهان، فناوری دفتر کل توزیع‌ شده (DLT) یکی از پنج اولویت استراتژیک بوده که نسبت به سال ۲۰۱۸ این مقدار ۱۰ درصد بالا رفته است.

نگاه متفاوت چینی‌ها به فناوری بلاک چین به عنوان یک سلاح استراتژیک

                                                                                توزیع اشخاص مورد بررسی در تحقیق شرکت دیلویت

پاول سین (Paul Sin)، رئیس قسمت آسیا و اقیانوسیه‌ی آزمایشگاه بلاک چین دیلویت، به این موضوع اشاره کرد که کشور چین، بیش‌تر از هر کشوری در دنیا، فناوری بلاک چین را به شکل استراتژیک و نه تاکتیکی، پیاده‌سازی خواهد کرد. او در این گزارش نوشت:

بیشترین پروژه‌های کشور چین در دستان مدیران ارشدی میباشد که از فناوری بلاک چین همچون سلاح استراتژیک و نه به عنوان یک ابزار بهره‌وری، استفاده می‌کنند.

کشور چین جز یکی از کشورهای که مخالف با ارزهای دیجیتال بوده کشور چین است و در سال ۲۰۱۷، عرضه اولیه سکه (ICO) و صرافی‌های بیت کوین-فیات را ممنوع اعلام کرد و درحال حاضر تلاش در خراب کردن بنیاد فناوری ارزهای دیجیتال داشته است. با این حال، در سال ۲۰۱۸، نشریه‌ی فایننشیال تایمز اعلام کرد که، کشور چین زیادترین گواهی ثبت اختراع در عرصه ی فناوری بلاک چین را در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)  را در سال ۲۰۱۷به خود اختصاص داد.

از آن وقت به بعد، فناوری بلاک چین به کانون توجه برای گسترش در کشور چین مبدل شده است و از آوریل ۲۰۱۹ تا به امروز، این کشور با پیاده‌سازی تعداد فروانی پروژه‌ی بلاک چینی، دراین عرصه یکه‌تاز بوده است. افزون بر این، اینگونه به نظر می آید که سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ی این کشور در رابطه با ارزهای دیجیتال، هنوز هم به قوت خود بارقرار هستند از آن جهت که در ماه می ۲۰۱۹، وی‌چت (WeChat)، که ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی و غول شبکه‌های اجتماعی است ، در سیاست‌های پرداخت خود اعلام کرد انجام تراکنش‌ با ارز دیجیتال ممنوع میباشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *