Bizdrone

نظر یک تحلیلگر: نمودار بیت کوین شبیه به نمودار طلا پیش از آغاز یک رشد انفجاری است

بیت کوین

اگر نمودار قیمت بیت کوین را بازتاب نمودار قیمت طلا به حساب آوریم، بیت کوین باید خیلی زود شاهد یک رشد انفجاری خواهد بود . بیت کوین به دلیل ویژگی های مشابهش با طلا، به عنوان طلای دیجیتال شناخته می‌شود. در واقع، بسیاری از افراد معتقدند  که این ارز دیجیتال، رقیب طلاست و آن را نسخه‌ی دوم طلا می‌نامند. علاوه بر آن این اعتقاد وجود دارد که بیت کوین با گذشت زمان و دست به دست شدن ثروت بین نسل‌ها، قدرت را از دست طلای ارزشمند خواهد گرفت.

بعضی از افراد حتی معتقدند که روند قیمت بیت کوین می‌تواند تابع روند قیمت طلا باشد و رشدی سهمی‌وار داشته باشد. شاید این موضوع عاقلانه به نظر نیاید اما دلایل زیادی برای آن وجود دارد. اتریوم ورلد نیوز با توجه به توییت یکی از تحلیلگران مطرح، مطلبی در این مورد نوشته است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

یکی از تحلیلگران حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به نام کریپتوهمستر (CryptoHamster) که اکثرا برای پیش‌بینی روندهای آینده از نمودارهای مربوط به گذشته استفاده می‌کند، اخیراً اظهار داشته که روند قیمت بیت کوین در دو سال گذشته، شبیه به نمودار طلا در اوایل تا اواسط دهه‌ی ۲۰۰۰ می باشد. کریپتو همستر پیش‌بینی کرده  که اگر این روند تاریخی ادامه بیابد و بالاخره صندوق قابل معامله در بورس ایالات متحده‌ی آمریکا نیز برای بیت کوین به تصویب برسد، قیمت بیت کوین به طور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد و در طول ماه‌ها و سالهای پیش رو، بیشتر از ۴۰۰ درصد صعود خواهد کرد.

نظر یک تحلیلگر: نمودار بیت کوین شبیه به نمودار طلا پیش از آغاز یک رشد انفجاری است

همان‌طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، ممکن است این روند گفته‌شده طی سال آینده اتفاق بی افتد و در نتیجه، قیمت بیت کوین به ۳۰ هزار دلار برسد  و سپس ثابت شود. با اینکه امکان دارد این نمودارها بی‌معنی به نظر برسند  ولی این نکته حائز اهمیت است که با وجود متفاوت بودن بازه‌‌های زمانی، این دو نمودار به شکل شگفت انگیزی به یکدیگر شباهت دارند.

یکی دیگر از تحلیلگران به نام نونیا بیزنیز (Nunya Bizniz)، به ۱۳ مورد از روندهای ریز و درشت قیمت طلا و نقاط بازگشت آن (تغییر جهت روند) اشاره کرده که با چشم پوشی از بازه‌ی زمانی و تفاوت در مقیاس‌های لگاریتمی، مشابه روند‌های قیمت بیت کوین هستند. همان گونه که قبلاً گفته شد، اگر روند گذشته‌ی قیمت طلا برای سرمایه‌گذاران فعلی ارزهای دیجیتال اهمیتی داشته باشد، باید گفت که افزایش اخیر قیمت بیت کوین، شروعی  برای صعود پارابولیک آن به شمار می‌آید.

نظر یک تحلیلگر: نمودار بیت کوین شبیه به نمودار طلا پیش از آغاز یک رشد انفجاری است

بعضی از افراد بر این باورند که این افزایش پیش‌بینی شده، پایدار نمی باشد. بر اساس  گزارشات اخیر اتریوم ورلد نیوز، بیزنیز اخیراً نمودار تکنیکالی را انتشار داده که نشان دهنده این است احتمالاً ارزش بازار ارزهای دیجیتال با سقوط  قابل‌توجهی روبرو خواهد شد. او همچنین اشاره کرد که شاخص قدرت نسبی ۳ روزه‌ی بیت کوین (RSI)، راه مناسبی برای ارزیابی روندها و تشخیص زمان مناسب خرید و فروش این ارز دیجیتال به شمار می‌آید.

علاوه بر آن  وی افزود  که در طول تاریخ این دارایی قابل معامله و قابل نقد شدن، خرید و فروش آن زمانی که اندیکاتور قدرت نسبی بیت کوین به ترتیب حدود ۳۰ و ۸۸ باشد، کار عاقلانه‌ای می باشد. در چهار دفعه‌ی گذشته، این شاخص از سطح ۸۸ گذشت و این به آن معنی می باشد که فروش بیش از حد و یکجا برای بیت کوین اتفاق افتاد.

افت قیمت بیت کوین از ۲۰ هزار دلار به ۳۱۵۰ دلار، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران را آزرده خاطر کرده است. بیزنیز، با توجه به آن که شاخص آر اس آی بیت کوین به آرامی از ۸۸ فراتر می‌رود، اعلام کرد که احتمالاً تنها ارزش بازار این ارز دیجیتال با کاهش قابل‌توجه دیگری روبرو خواهد شد.

او در ادامه افزود که اساساً نمودار بیت کوین از زمان کف آن در ماه دسامبر تا  الان، تقریباً شبیه  نمودار سال ۲۰۱۵ آن است؛ روندی که در هفته‌های گذشته به اثبات رسیده است. این تحلیلگر همچنین تذکر داد با آن که قیمت بیت کوین به احتمال خیلی زیاد در روندی صعودی قرار گرفته، احتمال کاهش ۴۰ درصدی نیز وجود دارد، که در نتیجه قیمت آن دوباره در محدوده‌ی ۴ هزار و یا ۵ هزار دلار قرار خواهد گرفت.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *