Bizdrone

نشست مشترک مجلس، دولت و قوه قضاییه برای تدوین کردن قوانین فارم استخراج!

بیت کوین

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، بیان کرده است که : باید نشست مشترکی بین مجلس، دولت و قوه قضاییه در رابطه با استخراج نمودن ارزهای دیجیتال برگزار شود و نیز قوانین مدونی در این رابطه تصویب شود تا هیچگونه زمینه ی برای سوء استفاده  مفسدان اقتصادی و همچنین کلاه‌برداران فراهم نشود.

بنا به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، معصومه آقاپور علیشاهی یکی از اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گسترش استفاده از ارز دیجیتال در کشورهای گوناگون دنیا، اینگونه گفت:

تا هنگامی که قوه قضاییه و مجلس قوانین مدونی در زمینه ارز دیجیتال تصویب نکنند راه‌اندازی مزارع بیت کوین بغییر از اینکه همانند سم برای اقتصاد ایران باشد هیچ نتیجه‌ای دیگری به دنبال نخواهد داشت.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، همچنین گفت:

در شرایط فعلی به وجود آوردن  مزارع ارز دیجیتال در ایران برای کسانی است که به در پی پول‌شویی هستند و یا اینکه قصد دارند فسادهای مالی انجام دهند، زمینه و شرایط را به وجود میاورد.

تأثیر گسترش ارز دیجیتال در شرایط فعلی نقل و انتقال ارز کشور

نشست مشترک مجلس، دولت و قوه قضاییه برای تدوین قوانین فارم استخراج!

معصومه آقاپور علیشاهی – نماینده مجلس

او با گفتن اینکه باید اول زیرساخت‌های مورد نیاز در زمینه قوانین قوه قضاییه وقوه مقننه ایجاد شود وبعد وارد فضای ارز دیجیتال شویم، ادامه داد:

تا هنگامی که سازوکار دقیق و اجرایی استفاده از ارز دیجیتال ابلاغ نشود، توسعه بازار فعالیت‌های آن یک اشتباه بزرگ است.

وی نیز تأکید کرد:

در شرایط کنونی گسترش ارز دیجیتال بر روی نقل و انتقال ارز کشور تاثیر زیادی نخواهد داشت و برای مفسدان اقتصادی و کلاه‌برداران زمینه ی سوء استفاده کردن را نیزفراهم می‌کند.

به وجود آوردن زیرساخت‌های دولت الکترونیک برای گسترش ارز دیجیتال

آقاپور علیشاهی با بیان اینکه در کمیسیون اقتصادی طرحهایی برای تدوین قانون برای استفاده از ارز دیجیتال مطرح شده است، افزود:

باید نشست مشترکی بین مجلس، دولت و قوه قضاییه برگزار و قوانین مدونی در این زمینه تصویب شود و بعد مردم به استفاده از ارز دیجیتال سوق آورند.

وی همچنین در ادامه بیاناتش، اینگونه گفت:

برای گسترش ارز دیجیتال باید زیرساخت‌های دولت الکترونیک به وجود آیند و بانک مرکزی تعهدهای لازم در این قسمت را ارائه دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با ذکر کردن اینکه برای گذراندن تحریم‌ها باید در درجه اول  با کشورهای همسایه روابطمان را گسترش  بدهیم، تصریح کرد:

یکی از راهکارها برای طی کردن تحریم‌ها پیوند ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا است که در این زمینه باید تعرفه‌های گمرکی را مرتب سازی کرد تامحیط  را برای صادرات غیرنفتی ایجاد، وهمچنین کالاهای اصلی موردنیاز کشور تأمین و شرایط را برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان فراهم آورد و نیزتکنولوژی را ارتقاء داد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *