Bizdrone

نشانه‌های مقبولیت بیت کوین/ ۷۳۰ هزار آدرس، مالک بیش از یک بیت کوین

بیت کوین

به نظر می‌ آید که طرفداران بیت کوین (BTC)  قصد ندارند این بار  بعد از رسیدن دوباره بیت کوین به بالاترین قله قیمتی ثبت‌شده‌اش، از  آن نخریدن آن پشیمان شوند. بر اساس گزارشی از سایت خبری اتریوم‌وردنیوز، آخرین آمار ثبت‌شده نشان دهنده آن است که تب خرید اکثر طرفداران ارزهای دیجیتال را مبتلا کرده است و آن‌ها قصد دارند تا پیش از آغاز غیرقابل‌مهار بازار صعودی بعدی تا می‌توانند ذخیره ارزهای دیجیتال خود را افزایش دهند.

کوین روک، یکی از فعالان مشهور فناوری در آخرین پست توییترش چنین نوشت:

ویروس بیت کوین در حال گسترش می باشد. حالا صاحبان ۷۳۲,۹۸۲ آدرس بیت کوین بیشتر از یک بیت کوین موجودی دارند.

نشانه‌های مقبولیت بیت کوین/ 730 هزار آدرس، مالک بیش از یک بیت کوین

نمودار سالانه آدرس‌هایی که بیشتر از یک بیت کوین دارند. سال ۲۰۱۹ بیشتر از همه

با نگاهی به نموداری که سابقه آدرس‌های فعال بیت کوین را نشان می دهد، متوجه می‌شویم که بالاترین میزان آدرس‌های فعال بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ ثبت ‌شده است. به عنوان مثال تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در تاریخ ۲۱ نوامبر سال ۲۰۱۷ در حدود ۸۵۰,۰۰۰ بود که این تعداد در پنجم ژانویه سال ۲۰۱۸ به ۹۵۰,۰۰۰ آدرس فعال افزایش پیدا کرده بود.

با این وجود، در ماه می سال ۲۰۱۸، تعداد آدرس‌های فعال روزانه بیت کوین از مرز یک میلیون گذشت.

ران نونر (Ran NeuNer)، مجری شوی تلویزیونی Crypto Trader از شبکه CNBC و مؤسس شرکت مدیریت سرمایه OnChain Capital، تاکید کرد:

سقوط قیمتی اخیر موجب روگردانی کاربران جدید از ورود به بازار نشده است. دو میلیون آدرس BTC از ماه سپتامبر تاکنون ثبت شده که اکثر آن‌ها به سازمان‌ها تعلق دارند. نگذارید (نوسانات) قیمت حواس شما را پرت کند.

یکی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با نام کاربری CryptosBatman نیز افزود:

در سال ۲۰۱۸ و با وجود اینکه بیت کوین ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داده بود، میزان پذیرش بیت کوین که با معیار تعداد آدرس‌های کیف پول‌های یگانه آن اندازه‌گیری می‌شود، با ۵۰ درصد افزایش از ۲۰,۷۰۵,۲۲۰ به ۳۱,۱۴۲,۲۰۷ رسید.

ورود شرکت‌های بزرگ؟

دلیلی که این افزایش تعداد در آدرس‌های فعال بیت کوین را از بقیه متفاوت می‌کند این است که اکثر آن آن‌ها  به مؤسسات و صرافی‌ها تعلق دارند. به عنوان مثال در تحلیل‌های گذشته بلاک چین بیت کوین، صرافی‌هایی همچون Bittrex ، Haobi، Binance و Bitstamp به ترتیب مالک ۱۲۱,۸۰۵، ۱۰۸,۰۳۵، ۱۰۷,۴۳۲ و ۱۰۲,۸۴۸ بیت کوین بودند.

 

نکته قابل توجه در این میان این است که افزایش آدرس‌های بیت کوین و محتوای آن‌ها تقریباً با میزان رشد اینترنت در سال های اول آن برابری دارد. در یک اندازه گیری دقیق‌تر می‌توان گفت که رشد تخمینی اینترنت بین سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ شباهت زیادی به رشد ارزهای دیجیتال طول سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ دارد.

طبق گفته کریس مک کن (مک کان)، سرمایه‌گذار و یکی از تاسیس کنندگان سایت RelayNode و کارمند سابقGreylock Partners:

وضعیت [بیت کوین و رفقایش در حال حاضر] شباهت بسیار زیادی به سال‌های اول اینترنت دارد. این گونه  به نظر می‌رسد که اگر قرار باشد که ارزهای دیجیتال مسیری شبیه  اینترنت را طی کنند، ما در مقایسه با اینترنت تقریباً در سال ۱۹۹۴ قرار داریم.

نیاز به زمان بیشتری داریم

امکان دارد که این زمان برای پذیرش ارزهای دیجیتال به وسیله جامعه جهانی زمانی بسیار طولانی به نظر برسد اما همان‌گونه که جسی لاند، رئیس بخش بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال IBM می‌گوید:

رسیدن به اهداف بزرگ نیازمند زمان است دوستان من! هدف این کار، مختل کردن (متحول کردن) سیستم‌های مالی از طریق مردم و برای مردم است … و اساس‌نامه‌های بانکی چیزی نیست که بتوان به‌راحتی بر آن غلبه کرد! به آن‌ها زمان دهید و  بر روی فرصت خرید پیش‌آمده تمرکز کنید. دقیقا مثل کاری که خیلی از بانک‌ها بدون سروصدا مشغول انجام آن هستند.»

با وجود اینکه تعداد آدرس‌های شامل بیش از یک بیت کوین در این ماه رکورد تازه‌ای را ثبت کرد اما این تعداد به رکوردی که در ماه می سال ۲۰۱۸ شاهد آن بودیم، خیلی نزدیک است.

این نکته را هم باید به یادآورد که طرفداران بیت کوین در ماه می سال ۲۰۱۵ و هنگامی‌که تعداد این آدرس‌ها به حدود ۴۰۰,۰۰۰ رسیده بود شروع به انباشتن ذخیره‌های بیت کوین خود کردند. در اواسط سال ۲۰۱۷ تعداد این آدرس‌ها به حدود ۶۰۰,۰۰۰ افزایش یافت.

سرمایه‌گذاران در حال ورود به بازار هستند؟

بااینکه تعداد کلی آدرس‌ها الزاماً نشان‌دهنده تعداد کل افرادی که در ارزهای دیجیتالسرمایه‌گذاری کرده‌اند، نیست اما بعضی از ناظران اعتقاد دارند که ممکن است تعداد کلی افرادی که بیشتر از یک بیت کوین در کیف پولشان دارند، از تعداد آدرس‌ها کمتر باشد.

نشانه‌های مقبولیت بیت کوین/ 730 هزار آدرس، مالک بیش از یک بیت کوین

از سوی دیگر بعضی ها هم اعتقاد دارند  که تعداد افرادی که بیش از یک بیت کوین دارند از این هم بیشتر می باشد زیرا « شاید بسیاری از آن‌ها صاحب چند آدرس با محتوای کمتر از یک بیت کوین در هرکدام باشند اما مجموع موجودی تمام آن‌ها از یک بیت کوین بیشتر باشد. به همین دلیل امکان دارد که برآورد رقم  گفته شده از تعداد افراد مالک بیشتر از یک بیت کوین، کمتر از تعداد واقعی آن‌ها باشد.» تا ماه مارس ۲۰۱۹ تعداد کاربران کیف پول بیت کوین برابر با ۳۵ میلیون ارزیابی می‌شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *