Bizdrone

نسل هزاره در صورت وقوع بحران اقتصادی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است

نسل هزاره

بررسی‌های جدید به دست آمده نشان دهنده ی این امر است که ۴۰ درصد از نسل هزاره تمایل دارند تا در هنگام رکود اقتصادی، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، این نظرسنجی به وسیله ی شبکه اجتماعی و پلتفرم سرمایه‌گذاری ای‌تورو (eToro) و میان ۱,۰۰۰ نفر از سرمایه‌گذاران آنلاین از نسل‌های مختلف صورت گرفته است.

طی این نظرسنجی که  در کشور آمریکا و از ۱۸ تا ۳۱ جولای (۲۷ تیر تا ۹ مرداد) صورت گرفت، افراد گوناگونی بین سنین ۲۰ تا ۶۵ سال و از نسل‌های  هزاره و ایکس (X generation) ، زد (Z generation) شرکت داشتند.

نتایج  به دست آمده از این نظرسنجی در روز ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) منتشر گردید ، اینگونه نشان‌ میدهد که بیشتر از دو سوم سرمایه‌گذاران آمریکایی از رکود می‌ترسند. در زمان رکود این دسته از سرمایه‌گذاران تمایل دارند، قسمتی از سهام خود را بفروشند و با سرمایه‌گذاری درکالاها و ارزهای دیجیتال و یا املاک و مستغلات، سرمایه خود را حفظ نمایند.

۴۰ درصد ازافراد شرکت‌کننده نسل هزاره این نظرسنجی گفته‌اند که  اینگونه ترجیح می‌دهند در زمانی که رکود اقتصادی  اتفاق می افتد در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. از سمت دیگر نیمی از نسل زد اینچنین گفته اند که املاک و مستغلات را همانند سر پناه خود در زمان رکود میدانند . ۳۸% از نسل ایکس هم نیز کالا را مقصد سرمایه‌های خود در زمان رکود عنوان کرده‌اند.

مدیر اجرایی ای‌تورو، گای هیرش (Guy Hirsch) که در آمریکا میباشد در این رابطه گفت:

ما بر این اعتقاد هستیم که اگر قرار است رکودی اتفاق بیفتد، ما ببینده ی پایین آمدن سرمایه‌گذاری در سهام و رشد دیگر کلاس‌های دارایی همچون مدل‌های «مالکیت کسری» و ارزهای دیجیتال خواهیم بود. قبل ترهم نیز می دیدیم که فرصت‌های سرمایه‌گذاری فقط  به افراد بسیار ثروتمند و سرمایه‌گذاران نهادی محدود میشد ؛ اما در حال حاضر و با ظهور فناوری‌های نوین این فرصت برای همه ایجاد شده است. این نتایج به صورت واضح  نشان می‌دهد که تقاضا نیز برای آن‌ها وجود دارد.

یک رکود باعث میشود تا توجه سرمایه‌گذاران به طرف مالکیت کسری و کلاس‌های دارایی جدید معطوف خواهد شد، چرا که ۹۲% از آن‌هایی که بیشتر از همه نگران رکودند، عنوان نمود که به سوی تملک قسمتی از یک اثر هنری مشهور، استارتاپ‌های خصوصی وهمچنین نیز ساختمانی معروف خواهند رفت.

از بین تمام شرکت‌کنندگان، ۵۵% از آن‌ها می‌گویند که فقط قسمتی از سبد سهام خود را خواهد فروخت تا بودجه لازم برای سرمایه‌گذاری در مالکیت کسری این دسته‌بندی‌های جدید دارایی را تامین کنند.

مطابق با گفته‌های هیرش، سرمایه‌گذاران نسبت به وضعیت فعلی خواستار آزادی عملی بیشتری هستند و همین موضوع می‌تواند  کمک کننده باشد تا سرمایه‌گذاران جوان‌تر به بازار وارد بشوند.

در نظرسنجی دیگری که به وسیله ی هورو ایندیا (Huru India) انجام گرفته، نشان دهنده ی این است که سرمایه‌داران بزرگ هندی به سرمایه‌گذاری  نمودن در بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال  تمایل بیشتری دارند. با این‌ وجود که نیمی از شرکت‌کنندگان اطلاع نداشتند که ارز دیجیتال چیست، ولی با این وجود  ارزهای دیجیتال  در بین دارایی‌های ارجح آن‌ها چهارمین گزینه برای سرمایه‌گذاری بود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *