Bizdrone

نخستین جواز استخراج ارز دیجیتال کشور در آذربایجان‌غربی صادر شد

mining cryptocurrency

به گزارش ایران پرفکت مانی و به نقل از ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از نخستین جواز استخراج “ارز دیجیتال” کشور در این استان خبر داد و و امیدوار بود که این روند در ماه های آینده نیز ادامه داشته باشد.

غلامرضا بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:

سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بستر سازی در زمینه ارز دیجیتال و صدور مجوزهای صنعتی ارزهای دیجیتال، خدمات تخصصی و کارشناسی نیز در این مبحث به توسعه دهندگان ارائه کرده‌است.

وی افزود:

سرمایه‌گذاری ثابت در نظر گرفته‌شده برای این طرح ۱۷۰ هزار یورو معادل ۲۵ میلیارد ریال بوده و قرار است در اینده نزدیک این پروژه در یکی از شهرک‌های صنعتی استان راه‌اندازی شود. با توجه به ارزش ارز های دیجیتال در دنیای سرمایه گذاری و سوق فضای کسب و کار به این سمت صدور مجوز استخراج ارز دیجیتال در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته‌است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد:

ارز های دیجیتال از حدود ۱۰ سال پیش با بیت کوین معرفی شدند و با توجه بع علاقه سرمایه گذاران انواع دیگر از این ارزهای دیجیتال معرفی شد که اغلب ان ها مورد استقبال قرار گرفت و بعضی از آن ها از دوره رقابت حذف گردیدند.

بابایی اظهار داشت که با همکاری بخش خصوصی و استقبال کاربران امیدوار است که مجوز های دیگر نیز در این بخش صادر شود.

این در حالی است که هیات وزیران در ششم مرداد با استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

تحلیل گران و سرمایه گذاران امیدوارند که این جواز استخراج در ایران موجب سهولت در کار و سرمایه گذاری برای کاربران و عاشقان بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال در ایران باشد . بتواند بستر امن و مورد اعتمادی برای سرمایه گذاران و معامله گران فراهم کند .

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *