Bizdrone

نتیجه مثبت یک گزارش: حجم تراکنش‌های بیت کوین از بازار صعودی خبر می‌دهد

حجم تراکنش بیت کوین

طبق گزارش خبرگزاری دیار (Diar) در تاریخ ۳۰ آوریل، مطابق داده‌های بلاک چین که توسط توکن انلیست (TokenAnalyst)،ارائه‌شده میزان حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای شبکه‌ی بیت کوین (BTC) مربوط به ماه آوریل، به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۷ تا کنون رسید.

با ادامه‌ی روندی که ازاواخر ماه مارس شروع شده، میزان حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای، مربوط به ماه آوریل، به بالاترین حد خود طی ۱۴ ماه گذشته رسید. دیار اشاره کرده است که این میزان،همانند ماه ژوئن سال ۲۰۱۸، زمانی که قیمت بیت کوین حدود ۷ هزار دلار بود، است.

ولی همچنان، به نظر نمی‌رسد که میزان استفاده از بیت کوین در دنیای واقعی افزایش چشمگیری داشته باشد و دلیل اصلی این رویداد،  سفته‌بازی و فعالیت‌های معاملاتی  انجام شده محسوب می‌شود.  در این راستا محققان هشدار دادنده اند که:

میزان ارزش دلاری و همچنین ارزش درون زنجیره‌ای بیت کوین ، روندحال حاضر قیمت‌ها را همراهی می‌کند و نشان دهنده این است  که پادشاه ارزهای دیجیتال، همچنان باید در جستجوی پیدا کردن جای پایی در خارج از معاملات سوداگرایانه باشد ونزدیک به دو سال است که بعداز ورود به عرصه‌ی رقبای مالی، در این مسیر قرار گرفته است.

بنا بر داده‌های که به دست آمده، حجم سه ماهه‌ی تراکنش‌ها، از سال ۲۰۱۷ تا کنون، به طور پیوسته کاهش یافته است. و همچنین در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ نیز این کاهش تراکنش ها وجود داشته است و همچنین کاهش ۳۵ درصدی در حجم تراکنش‌ها را  نیزبه همراه داشت.

نتیجه مثبت یک گزارش: حجم تراکنش‌های بیت کوین از بازار صعودی خبر می‌دهد

در مقابل، در ماه‌های آخر سال گذشته، شاهد این اتفاق بوده ایم که قیمت بیت کوین از ۶۵۰۰ دلار به کمترین میزان یعنی ۳۱۰۰ دلار رسید. در ادامه دیار افزود:

خوشبختانه سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال گذشته، شروع  بهتر و پربارتری در پی داشته است.

با  وجودفراز ونشیبهای روی  داده درسالهای گذشته، حال و هوای تحلیلگران قدیمی بازار، همچنان خوش‌بینانه است. و همچنین بعد از اینکه صندوق دارایی دیجیتال آدامانت کپیتال (Adamant Capital) گزارشی را در زمینه ی پایان یافتن بازار نزولی منتشر کرد، تام لی (Tom Lee)، که یکی از موسس های فانسترت میباشد، در روز سه‌شنبه به بیان اظهارات خوش‌بینانه‌ی خود در رسانه‌های اجتماعی ادامه داد.

این اظهارات خوش‌بینانه‌ ی تام لی در رابطه با سرکوب نشدن دراز مدت بازار در نتیجه‌ی مشکلات قانونی صرافی ارزهای دیجیتال بیتفینکس (Bitfinex) و همچنین ارز دیجیتال با ثبات وابسته آن یعنی تتر (USDT) بوده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *