Bizdrone

مکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌های هوشمند اپل فراهم شد

امکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌های هوشمند اپل فراهم شد

شما هم اکنون می‌توانید پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ را فقط با چند ضربه بر روی ساعت هوشمند اپل خود تجربه کنید. بلوولت (Bluewallet)، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ، در روز ۵ می (۱۵ اردیبهشت) برنامه کاربردی جدید خود را بر روی ساعت‌های هوشمند شرکت اپل عرضه کرد.

این برنامه به دارندگان این ساعت‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا از طریق فناوری جدید و پر ریسک لایتنینگ، خدمات پرداخت بیت کوین را دریافت نمایند.

کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه ساعت هوشمند کد QR (بارکدی که به شکل مربع است) تولید کنند و پس از آن شخص دیگری می‌تواند این کد را توسط گوشی خود اسکن کند تا پرداخت یا دریافت صورت بگیرد.

هفته گذشته، بلوولت طی پیش نمایشی در حساب توییتر خود معرفی کوتاهی از این اپلیکیشن داشت. اما از روز ۵ می این برنامه به طور رسمی از iTunes store قابل دانلود است.

مهندس مسئول محصول و تجربه کاربری (UX)،نونو کوویلیا (Nuno Coelho)، این برنامه را به عنوان یک نمونه آزمایشی در نظر گرفت و به کوین‌دسک گفت:

این آزمایشی است که ما برای قرار دادن کیف پول بر روی ساعت انجام می‌دهیم. اولین نمونه ساده خواهد بود و  این امکان رابه شما می‌دهد تا بتوانید پرداخت‌های خود را از طریق شبکه لایتنینگ انجام دهید.

نونو کوویلیا، مسئول پروژه

نونو کوویلیا، مسئول پروژه

امکان دارد این سوال برای شما پیش بیاید که چرا ممکن است کسی بخواهد خدمات تراکنش‌ لایتنیگ را از طریق یک ساعت هوشمند دریافت کند؟

ساعت‌های هوشمند به اندازه گوشی‌های هوشمند محبوب نیستند، ولیکن بسیاری از مردم از آن‌ها برای راحتی در پایش سلامت و مشاهده اطلاعیه‌های تلفن همراه خود بدون این‌که مجبور باشند آن را از جیبشان خارج کنند، استفاده نمایند.

به همین منظور، بلوولت این طرح آزمایشی را پیاده‌سازی کرد تا ببیند آیا کاربران امکان دارد از آن‌ها برای پرداخت‌های بیت کوینی استفاده کنند یا خیر.

 

کوویلیا در ادامه افزود:

گاهی اوقات راحتی در دریافت بیت کوین تنها با استفاده چند ضربه می‌تواند یک تجربه کاربری مناسب به خصوص برای زمانی که شما در حال راه رفتند هستید و یا عجله دارید، باشد.

بعضیوقت ها نیز شما می‌خواهید از کسی بیت کوین بخرید، اما احساس راحتی نمی‌کنید از این‌که تلفن همراه خود را پیش آن شخص بیرون بیاورید، تحت این شرایط، شما می‌توانید از ساعت خود استفاده کنید.

اما کوویلیا تاکید می‌کند که این تنها یک نمونه آزمایشی است، چرا که خود فناوری لایتنینگ نیز هنوز هم بسیار تجربی است و مطمئن نیستند که چه تعداد کاربر واقعی از این برنامه استفاده خواهند کرد.

او اظهار داشت:

اگر بازخوردها خوب باشد، ما وقت بیشتری را صرف پروژه خواهیم کرد. این یک صنعت نوپاست و بنابراین ما در تلاشیم تا متوجه شویم که چگونه این برنامه‌ها را به درستی بسازیم.

پروژه بلوولت که از سه توسعه‌دهنده تشکیل شده است، جهت گسترش کیف پولش بر روی ویژگی‌های دیگری نیز کار می‌کند.

کوویلیا اذعان داشت:

ما همچنین می‌خواهیم از یک سرویس شخص سوم بودن دست برداریم و نیاز به اعتماد را به حداقل برسانیم. این یکی از مهم‌ترین هدفهای ما در حال حاضر است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *