Bizdrone

موسس تلگرام: بیت کوین به سلطه گری آمریکا بر جهان پایان می دهد

پاول دورف

قسمت روسی خبرگزاری Sputnik گزارش داد که بنیانگذار شرکت های تلگرام و وی‌کنتاکت امید دارند که بیت کوین بتواند بر سلطه گری آمریکا و دلار بر جهان پایان ببخشد. علاوه بر آن او معتقد است که ارزهای دیجیتال، توانایی تغییر و تحول در سیستم مالی جهان و خروج کشورها از سلطه سیستم پولی آمریکا را دارند.

تاسیس کننده  شبکه اجتماعی تلگرام، بیت کوین را به خاطر تغییر پارادایم فعی جهان تحسین می کند

پاول دورف، بنیانگذار تلگرام
پاول دورف، بنیانگذار تلگرام

به گزارش  سایت Sputnik، پاول دورف، گفت: “برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته، سیستم مالی جهان، چنین فرصتی  را به دست آورده است که از هموژنی و سلطه گری آمریکا که پول ملی خود را به تمام جهان تحمیل کرده است، خارج شود و پس از این اتفاق، دیگر کشور ها مجبور نیستند که پرداخت ها و خریدهای جهانی خود را با دلارهایی که چاپ آن ها پایان نمی یابد، انجام دهند.”

به عبارت دیگر، بانک ها و دولت های مرکزی پول را با اختیار خودشان چاپ می کنند و منفعتها و سود خود را با کم و زیاد کردن عرضه پول به دست می آورند. بیت کوین با معرفی پول عادلانه این روند اقتصادی را تغییر می دهد. این حقیقت  که تعداد بیت کوین محدود می باشد و فقط ۲۱ میلیون از آن وجود خواهد داشت، به این معنی است که هیچ نهاد یا فردی نمی تواند عرضه پول را دستکاری و کم و زیاد کند. این خصوصیت سیستم های بانکی فعلی را متوقف خواهد کرد و کشورها از چرخه مالی بانک های آمریکا خارج می شوند.

دورف از تصمیم دولت روسیه برای محدود کردن بیت کوین هم انتقاد کرد

موسس تلگرام: بیت کوین به سلطه گری آمریکا بر جهان پایان می دهد

موسس تلگرام با تحسین دوباره بیت کوین، از قوانین سرسختانه روسیه در مقابل بیت کوین انتقاد کرد. به گزارش از سایت اسپونتیک، وی اظهار کرد اینکه تنها سرمایه گذاران دارای شرایط حق استفاده از بیت کوین را داشته باشند، به معنای محدود کردن بیت کوین است. این کارممکن است به سرمایه گذاران دارای شرایط نیز آسیب بزند. حتی ممکن است رشد بیت کوین را متوقف کند.

“دولت روسیه به جای این که از این فرصت برای تعادل جهان استفاده کند و همراه با کشور ژاپن و دیگر کشورهای آسیایی  در مسیر به رسمیت شناختن ارز دیجیتال و جایگزینی آن با دلار قدم بردارد، قوانین و مقرراتی را برای محدود کردن [ارزهای دیجیتال] تصویب کرده است. بیت کوین می تواند تحریم هایی که بر روسیه اعمال شده است را بی اثر کند.”

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *