Bizdrone

مذاکره ونزوئلا و روسیه؛ روبل و ارز دیجیتال پترو جایگزین دلار می‌شوند

مذاکره ونزوئلا و روسیه

روسیه و ونزوئلا برای حذف دلار آمریکا از معاملاتشان و جایگزین کردن آن با روبل روسیه و ارز دیجیتال پترو با یکدیگر گفتگو کردند.  بعد از شدید شدن اختلافات سیاسی بین کشورهای ونزوئلا و آمریکا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا برای استفاده‌ی هرچه بیشتر از ارز دیجیتال داخلی به جای دلار آمریکا و فرار از فشار تحریم‌های در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اتریوم ورلد نیوز، طبق  مقاله ی منتشر شده از طرف راشن نیوز، خورخه والرو (Jorge Valero)، نماینده‌ی آمریکای جنوبی در سازمان ملل متحد، طی خبری اعلام کرد که به دنبال استفاده از راه‌های پرداختی کارآمدتر و هموارتر می باشند.

ارزهای دیجیتال؛ عامل ایجاد توازن در معادلات ژئوپلتیک

تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، این دولت را مجبور کرد تا برای تهیه‌ی محصولات ضروری کشور، به دنبال راه‌های دیگری برای تأمین کردن بودجه‌ شان باشد. ونزوئلا در عمل، بسیاری از کالاهای مصرفی کشور را از راه  واردات تأمین می‌کند و برای پیش بردن اقتصاد این کشور منحصراً متکی به فروش نفت می باشد.

با اینکه سیاست موجود در مورد ارزهای دیجیتال تا حدودی متزلزل است، به نظر می‌آید که دولت ونزوئلا این فناوری‌ها را به عنوان راهی برای دوری کردن از دست‌کاری‌ها و کنترل اشخاص سومی که از سرمایه‌های کشور سود می‌برند، می‌داند.

بعد از آن که اوضاع روابط سیاسی ونزوئلا با ایالات ‌متحده‌ی آمریکا بدتر از پیش شد، این دولت به این فناوری‌ها بیشتر علاقه‌مند شد. والرو اظهار داشت:

اگر قرار باشد که شرکت پترولئوس دی ونزوئلا را تحریم کنیم،این تحریم ها روی همه‌ی مردم، جوامع و شهروندان تأثیر خواهد گذاشت ولی دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که می‌گوید مردم تا حد بسیار زیادی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. بهترین راه‌حل در این زمان شاید این باشد که به روند این  کاهش  سرعت ببخشیم  حتی اگر ماه‌ها و یا همچنین سال‌ها عواقب بسیار نامطلوبی را به دنبال داشته باشد.

پترو مقاومت می‌کند

ارز دیجیتال پترو
ارز دیجیتال پترو

برای مواجهه با این اهداف (که به زودی قطعی خواهند شد)، دولت ونزوئلا علاوه بر این که ارز دیجیتال پترو را ایجاد کرد بلکه آن را قانونی ساخت (حداقل از نظر تئوری) و قوانین این کشور، با هدف امکان استفاده از ارزهای دیجیتال دیگر در انجام پرداخت‌ها، ارتقا داده شد.

علاوه بر آن پلتفرمی را برای تسهیل پرداخت با ارزهای دیجیتال گسترش دادند. این پلتفرم، سیستمی برای پس‌انداز ارز دیجیتال پترو بوده و تضمین این ارز دیجیتال را سبدی از کالاها در نظر گرفته است. اگرچه این ارز همچنان به شکل جهانی پذیرفته نشده، ولی این کشور از اهداف خود برای ایجاد یک ارز دیجیتال با ثبات با پشتوانه‌ی طلا صحبت کرده است. والرو اذعان داشت:

کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، برای حمایت دولت روسیه برای تجدید ساختار بدهی خارجی این کشور حساب کرده‌ است.

تا به حال هیچ تأییدیه‌ای از سمت دولت روسیه در مورد  پذیرش ارز دیجیتال پترو دریافت نشده است. هم اکنون کشور ونزوئلا به کشورهایی که علاقه به پرداخت با ارزهای بولیوار، بیت کوین، دش و لایت کوین دارند، ارز دیجیتال پترو می‌فروشد. علاوه بر آن، همچنین می‌توان در صرافی‌های محلی همچون آمبرس (Amberes)، بانکار (Bancar) و کریپتیا (Cryptia) به خرید و فروش این ارز دیجیتال پرداخت.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *