Bizdrone

مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیم

مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیم

 مدیرعامل پلتفرم بیتمکس (Bitmex)، آرتور هایس (Arthur Hayes)اذعان داشت که قصد این پلتفرم، راه‌اندازی عرضه ی اوراق قرضه کوتاه مدت با پشتیبانی بیت کوین است.

ایشان همچنین قصد دارد تا به طور خاصی، به سرمایه گذاران حاضر در بازارهای نوظهور، با استفاده از بیت کوین، امکان خرید شاخص سهام‌های Nasdaq QQQ و S&P 500 را بدهد. وی در طی مصاحبه‌ای با لوک مارتین (Luke Martin)، درخصوص پادکست ونچر کوینیست (Venture Coinist) گفتند که به دنبال راه‌اندازی اوراق قرضه کوتاه مدت و دیگر محصولات مالی با پشتیبانی بیت کوین میباشد ارتور هایس اظهار داشت:

می‌خواهم آینده‌ای بسازم که در آن، برترین صرافی‌ها و ماینرها، اوراق قرضه کوتاه مدت بیت کوین برای اکوسیستم صادر کنند

وی افزود: خب، پس شما فرض کنید که می‌خواهید اوراق ۳۰ روزه خریداری . چرا اوراق قرضه بدون کوپن ۳۰ روزه‌ی بیتمکس که نرخ بهره آن نشان‌گر برآورد بازار از ریسک اعتباری ما است را نمیخرید؟

 

مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیم
مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیم

ایشان در ادامه توضیح دادند که در چند ماه آینده، تیم او، روی مشخصه‌های از این نوع جدید از اوراق قرضه کارو تحقیق خواهند کرد. او در ادامه اذعان داشت که بیتمکس، روی استارتاپ جدیدی که به افراد این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از بیت کوین، بدون روبرو شدن با خطر نرخ برابری بیت کوین و دلار، در سهام‌های محبوب نزدک و S&P 500 سرمایه‌گذاری کنند، سرمایه‌گذاری کرده است. او هم‌چنین بیان کرد:

با اظهار امیدواری می‌توان گفت که تابستان امسال، خواهید توانست که با استفاده از بیت کوین، شاخص‌های S&P 500 و Nasdaq QQQ را خریداری کنید و مطمعن با خطرمساوی بودن نرخ بیت کوین و دلارروبرونشوید. شما می توانید بیت کوین ارسال کنید، سپس، آن را به دلار تبدیل می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند تا سواپ (نرخ بهره شبانه) خریداری نمایید. سپس، هنگامی که قصد خروج از این عرصه را دارید، می‌توانید این سواپ‌ها را فروخته و دوباره دلار دریافت کنید و پس از آن نیز می‌توانید به بیت کوین‌هایتان برسید.

طبق اظهارات هایس، این محصول پشتیبانی شده با بیت کوین، نقدینه‌ و قابل ‌توجه‌ترین شاخص‌ها را در دنیا و مخصوصاً در بازارهای جدید  فراهم خواهد کرد. وی همچنین توضیح داد:

بنابراین، به طور امیدوارکننده‌ای، این موضوع به افراد حاضر در بازارهای نوظهور این فرست را فراهم می اورد تا از بیت کوین برای دسترسی به شاخص‌های نقدینگی سنتی استفاده کنند.

دلیل اهمیت بیت کوین برای بیتمکس

ایشان همچنین در خصوص دلیل اهمیت فناوری بیت کوین برای بیت مکس و این که چرا قویترین دلیل برای موفقیت شرکتش محسوب می‌شود، به گفتگو پرداخت.

از یک نظر گفته می‌شود که بیتمکس، از بیت کوین تنها به عنوان وثیقه استفاده می‌کند. هایس اظهار کردند:

این موضوع به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با مشتری در ظرف ۱۰ دقیقه تعامل داشته و به تبادل اطلاعات بپردازند. این امربه این دلیل است که بیتمکس می‌تواند کل عملیات برداشت از حساب و سپرده‌گذاری را بدون دخالت انسانی و هیچ  واسطه ای مانند بانک، پردازش کند

دلیل اهمیت بیت کوین برای بیتمکس
دلیل اهمیت بیت کوین برای بیتمکس

 

یت کوین همچنین به بیتمکس این  فرصت را فراهم می اورد تا از نظر مالی بیشتر انعطاف‌پذیر باشد، مانند آن که بتواند ۱۰۰ برابر بیشتر، محصول مشتق سواپ دائمی (perpetual Swap) ارائه دهد. این پلتفرم هنگ کنگی هم‌چنین، سواپ دائمی اتریوم-دلار خودش را در ماه آگوست ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد.

هایس اذعان داشت که تنها در عرض  گذشت دو ماه، این محصول توانست به نقدینه‌ترین ابزار معامله اتریوم-دلار تبدیل شود وی در ادامه اظهار ذاشتند:

از نظر و دید یک سفته ‌باز، این محصول عالی است. من بیت کوین دارم و می‌خواهم روی قیمت اتر در مقابل دلار سفته بازی کنم و پولم را به شکل بیت کوین پس بگیرم.

وی چنین ادامه داد:

پس از پیروزی در محصول سواپ‌های دائمی،حالا به دنبال راه‌اندازی این محصول برای دیگر ارزهای دیجیتال (در مقابل دلار) در آینده هر چند نزدیک هستیم.

این مدیرعامل همچنین بیان داشت که کاربران می‌توانند منتظر گزینه‌های پلتفرم‌های بیت کوین که احتمالاً ظرف مدت یک سال تا ۱۸ ماه راه‌اندازی خواهند شد، بمانند.

و در اخر هایس اظهار داشت که بیتمکس قصد ندارد مانند بایننس و یا هوبی، توکن داخلی (مانند توکنBNB بایننس) ایجاد کند به دلیل اینکه یشتر از آن که به کمک حل  مسائل بیاید، باعث ایجاد مشکل خواهد شد. وی افزود:

جنبه‌های قانونی در رابطه با این توکن پیچیده هستند: آیا این قانون همان امنیت می باشد؟ ما به اندازه کافی مسائلی برای رسیدگی داریم . که دیگر نخواهیم تنها به دلیل آن که توکن خودمان را برای پول و مشکلاتی که به آن نیاز نداریم ایجاد کنیم، درگیر مسائل جدیدی شویم.

آیا محصولات پشتیبانی شده با بیت کوین صرافی بیتمکس، تجارتی در سطح نهادی برای بازار معامله آتی فعال به ارمغان خواهد آورد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *