Bizdrone

مدیرعامل ریپل: بیت کوین و ریپل رقیب یکدیگر نیستند

ریپل

مدیرعامل ریپل  طی گفتگویی که به تازگی داشت  اظهار داشت است که ریپل و  بیت کوین  را رقیب یکدیگر نمی‌داند.

براد گارلینگهاوس مدیرعامل ریپل که به لحاظ  ارزش بازارسومین ارز دیجیتال  محسوب میشود ، در گفتگوی فورچون که در روز پنج‌شنبه (۲۰ ژوئن) صورت گرفت، اظهار کرد بیت کوین (BTC) و XRP رقیب یکدیگربهحساب نمی آیند.

درطی این گفتگو، گارلینگهاوس تفاوت اساسی که  این دو ارز دیجیتال بزرگ با یکدیگر دارند را در کاربرد آنها دانست و گفت که از نظر او بیت کوین ذخیره ارزش یا «طلای دیجیتال» است، اما XRP نوعی «ارز رابط» محسوب میشود که راهکاری مناسب برای تعویض نمودن ارزهای فیات با یکدیگر ارائه می‌کند.

به‌همین‌ منوال، آقای گارلینگهاوس فرق میان بیت کوین و XRP را با توجه نمودن به هزینه تراکنش‌ها هم یادآور شد و گفت:

باید این موضوع را در نظر داشت که هر تراکنش بیت کوین به‌طور میانگین ۲٫۳۰ دلار هزینه برمی‌دارد،در صورتی که ریپل می‌تواند یک تراکنش را در ازای مبلغ بسیار کمی (کسری از یک سنت) انجام دهد

او در ادامه افزود:

اما با این‌ حال، چنین تفاوتی این معنا را نمیدهد که بیت کوین با شکست روبرو می‌شود؛ من آنها را رقیب همدیگر نمی‌دانم.

آقای گارلینگهاوس  اعتقاد دارد که ممکن نیست  یک ارز دیجیتال وجود داشته باشد که در رأس این صنعت قرار داشته باشد و بقیه زیردست آن باشند؛ هر ارز دیجیتال باید برای استفاده ی مشخصی خودش را ثابت کند.

من هم بیت کوین دارم،  و به آن علاقه دارم . از نظر من بیت کوین یک نوع  ذخیره ارزش میباشد و مردم آن را نگه می‌دارند.

در طی این گفتگومدیرعامل ریپل موضع خودش را نسبت به رمزنگاری وهمچنین محیط فعلی بازار نیز مشخص کرد و گفت:

در بازار رمزنگاری و همچنین بلاک چین مقدار بسیاری  محصول و پروژه  بی ارزش وجود دارد. به‌همین‌ علت این صنعت بیشتر اوقات در  تشخیص  دادن سیگنال به خاطر وجود سروصدای الکی دچار اشتباه می‌شود.

در این رابطه، گارلینگهاوس از جوسازی تند رسانه‌ها پیرامون لیبرا (ارز دیجیتال فیسبوک که جدیدا به‌ صورت رسمی رونمایی شده است) و این انتظار می‌رودکه در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، صحبت کرد.او مخصوصا به عنوان یک مقاله که اخیراً در CNBC منتشر شده بود اشاره کرد و گفت:

این مقاله با عنوان «فیسبوک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند» پخش شده است. آنها فقط اعلام کرده‌اند که این هدف را دارند که در طی یک سال آینده یک چنین کاری را انجام بدهند  و این درصورتی میباشد که فیسبوک در حقیقت هیچگونه ارز دیجیتالی را تا به امروز منتشر نکرده است..

قبل ازاین، گارلینگهاوس دررابطه با پروژه ارز دیجیتال بانک آمریکایی جی‌پی‌مورگان چیس تحت عنوان جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin) نیز صحبت هایی کرده بود و گفته بود که آنها به‌هیچ‌ عنوان نتوانسته اند اصل مطلب ارزهای دیجیتال را درک کنند.

ریپل جدیدا با شرکت بزرگ خدمات انتقال پول مانی گرام به‌ قصد انجام انتقال وجوه صرافی‌های خارجی با ارزهای دیجیتال  و همچنین پرداخت‌های برون‌مرزی اقدام به همکاری نموده است. به‌عنوان قسمتی از این مشارکت، مانی گرام توانست  در ازاری سهام این شرکت مبلغ ۵۰ میلیون دلار از ریپل  به دست آورد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *