Bizdrone

مدیران تسویه صرافی کریپتوپیا اولین گزارش بدهی را منتشر کردند

کریپتوپیا

مسئولان امور تسویه حساب صرافی تعطیل شده کریپتوپیا، نخستین گزارش از خواسته های مشتریان را منتشر کردند. طبق  گزارش کوین‌تلگراف در روز ۳۱ می (۱۰ خرداد) و طبق  مدارک منتشر شده، این صرافی نیوزلندی در مجموع ۴.۲۲ میلیون دلار بدهکار است.

گرنت ثورنتون، مدیر تسویه حساب صرافی کریپتوپیا، به تازگی گزارشی درباره وضعیت مالی شرکت ورشکست شده منتشر کرده است. در این گزارش مقدار بدهی صرافی هک شده کریپتوپیا به طلبکاران ۴.۲۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بر این اساس ۶۹ طلبکار تایید نشده، از کریپتوپیا در مجموع درخواست ۲.۴۳۹ میلیون دلار کرده‌اند. مدیران تسویه حساب انتظار دارند که رقم بدهی با دریافت خواسته های بعدی، افزایش یابد.

در این گزارش گفته شده است که حدود ۳۱۸ هزار دلار از مجموع مطالبات، به دستمزد کارمندان و افراد استخدام شده به وسیله صرافی نیوزلندی تعلق دارد.

در یک بیانیه مطبوعاتی که برای ارائه گزارش تدارک دیده شده بود، ثورنتون اذعان داشت که دیگر مسئولان تسویه حساب شرکت یعنی دیوید راسکوی و راسل مور، هنوز در فرایند بازیابی دارایی‌های دیجیتال کریپتوپیا هستند که در هک اواسط ژانویه مورد سرقت قرار گرفته بود.

مدیران تسویه صرافی کریپتوپیا اولین گزارش بدهی را منتشر کردند

در گزارش گفته شده است که مدیران تسویه، از دادگاه‌های نیوزلند دستوری مبتنی بر داشتن اختیار استفاده از بعضی دارایی‌های دیجیتال خاص و ویژه ای را برای بازیابی و محافظت از دارایی‌ها دریافت کرده‌اند.

ثورنتون افزود که در وضعیت کنونی رسیدگی، امکان تعیین تاریخی مشخص برای اتمام کردن فرایند تسویه وجود ندارد.

این متخصص حقوقی گفت:

ما ناامیدی مشتریان کریپتوپیا را درک میکنیم و از آن آگاه هستیم. همانطور که نمونه حقوقی قبلی از پرونده‌های دارایی‌ دیجیتال در نیوزلند و جهان وجود ندارد، توزیع دارایی‌ها بین طلبکاران و انجام فرایند تسویه ، نیز نیازمند جهت‌دهی از طرف دادگاه‌های نیوزلند خواهد بود.

کریپتوپیا در اوایل سال ۲۰۱۹، مورد حمله یک هک بزرگ قرار گرفت که رقم به سرقت رفته در آن زمان حدود ۱۶ میلیون دلار تخمین زده شد. بعد از ورشکستگی صرافی، ثورنتون اعلام کرد که طلبکاران از این صرافی باید به جای هفته‌ها، ماه‌ها منتظر برگشتن سرمایه‌هایشان باشند.

به تازگی بعضی از تحلیلگران دریافته‌اند که هکرها بخشی از دارایی‌های به سرقت رفته کریپتوپیا را به صرافی دیگری انتقال داده اند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *