Bizdrone

لیست ثروتمندترین شرکت‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند توسط فوربز (Forbes) منتشر شد

بلاک چین

فوربز (Forbes)، شرکت رسانه‌ای و مجله آمریکایی، در روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، لیست از اسامی شرکت‌هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند و کمترین درامد و یا ارزش آن‌ها حدود ۱ میلیارد دلار می باشد را تحت عنوان «کودکان میلیارد دلاری بلاک چین» منتشر کرد

لیست ثروتمندترین شرکت های آمریکا Forbes
لیست ثروتمندترین شرکت های آمریکا Forbes

 

این اسامی  علاوه بر شرکت‌های الی مانند بانک‌ها و اتاق‌های پردازش (clearing houses)، مدیریت زنجیره تأمین شرکت‌های مواد غذایی و مدیریت زنجیره تأمین، شرکت‌های فعال در حوزه‌های توسعه‌ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین و غیره را نیز شامل می‌گردد.

بیشتر شرکت‌هایی که نام آن‌ها در این لیست نام برده  شده است، شرکت‌های آمریکایی مانند آمازون، وال‌مارت، فیس‌بوک، گروه آی‌ان‌جی، مسترکارت، مایکروسافت و نستله می باشند. هم‌چنین، شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتالی که در این فهرست قرار دارند، شامل صرافی آمریکایی کوین بیس، شرکت اروپایی سازنده تجهیزات استخراج و سخت افزار بیت فیوری (Bitfury)، شبکه‌ی خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین و سازنده‌ی توکن XRP ارز دیجیتال ریپل می‌گردد

Forbes
Forbes

علاوه بر لیست بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند و یا آن را به طور گسترده‌ای پذیرفته‌اند، نام آن‌هایی که از پروتکل‌های بلاک چین استفاده می‌کنند نیز به همراه نام پروتکل لیست شده است. مشخصات پروتکل‌های هایپرلجر (Hyperledger)، پروتکل کوردا (Corda) کنسرسیوم R3 و شبکه اتریوم معروف نیزهمچنین در میان شرکت‌هایی از صنعت های مختلف دیده می‌شود.

فوربز همچنین با اشاره به اسم شرکت مرجع سپرده‌گذاری و تسویه (DTCC) که سابقه ی ۹۰ میلیون تراکنش را در روز نگهداری مینمایدو یا سرمایه‌گذاری بخش فراونی از ۴۸ تریلیون دلار سرمایه‌ی دنیا در اوراق بهادار به عنوان مثال، به توانایی بلاک چین دراسان بودن روندهای تجاری مختلف اشاره نمودکرد.

فوربز در آینده قرار است که ۵۰ هزار حساب خود را به سیستم مبتنی بر بلاک چین انتقال دهد و این عمل به حذف روندهای تکراری و تطبیق حساب‌هایی که احتمال دارد در شبکه‌های تسویه الکترونیک سنتی همچنان اتفاق بیفتند، کمک خواهد کرد.

در اواسط ماه مارس، DTCC، وایت پیپری را دررابطه با اصول راهنمای پردازش پس از معامله‌ی اوراق بهادار توکن سازی شده، منتشرنمود  در این پیپر، به مشخصات منحصر به فرد بازار نوظهور اوراق بهادار توکن سازی شده اشاره و همچنین گفته شده است که استانداردهای سیاست جهانی برای بازارهای سنتی اغلب قابل اجرا هستند و به سهام‌داران کمک می‌نماید مسئولیت‌های قانونی مرتبط با پلتفرم‌های توکن اوراق بهادار را شناسایی کنند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *