Bizdrone

لاریجانی: استخراج بیت کوین با برق صنعتی خلاف قانون است/ با وزارت نیرو مذاکره می‌کنیم

لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی برروی این موضوع که  استخراج بیت کوین از برق صنعتی خلاف قانون است تاکید داشته و در این رابطه ، گفت: برای استخراج بیت کوین برق زیادی استفاده میشود واستفاده هایی این چنینی است که باعث میشود مجال تولید کاهش پیدا  کند  واگرموردی باشد باید به طور جدی پیگیری شود .

به نقل از ایسنا و بر اساس گزارش ارزدیجیتال ،علی لاریجانی در حاشیه بازدید از شرکت صنایع چوب ایزوفام در شهرک صنعتی شمس آباد در جمع خبرنگاران در جواب به سوالی در رابطه با موضوع مالیات بر ارزش افزوده که به شکل آزمایشی در حال اجرا است، ضمن تبریک هفته صنعت به تولید کنندگان و صنعت گران کشور، گفت:

بازدیدی که  امروز صورت گرفت به این دلیل بود که از اوضاع شهرک صنعتی شمس آباد اطلاع پیدا کنیم و همچنین بازدیدی از شرکت صنایع ایزوفام داشته باشیم که  امروز از چهار محصول جدید خود رونمایی نمود و افتتاح کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ی صحبت های خود اضافه کرد:

شرکت ایزوفام  شرکتی میباشد که به عنوان صنعتگر نمونه معرفی شده و کار را بسیار خوب و همچنین منظم وسامان یافته‌ انجام میدهد.

او  در ادامه گفت:

اینگونه گفته  شده بود که شهرک صنعتی شمس آباد با رکود روبه رو شده است که در جلسه امروز مشکلات صنایع مطرح شد که موضوع مالیات بر ارزش افزوده یکی از آنها بوده است که هم اکنون به صورت موقت اجرا می‌شود.

آقای لاریجانی با یادآوری نمودن این موضوع که قانون مالیات بر ارزش افزوده قابل تجدید نظر است اضافه کرد:

کلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسیده  اما به این علت که جزئیات گوناگونی داشت قرار بر این شد که به صورت دو شوری مجدداً در کمیسیون‌ها تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

او ادامه داد:

در نشستی که با صنعت گران داشتیم نسبت به این موضوع تاکید شد، برای اینکه نظام مالیاتی در کشور به درستی اجرا و پیاده ساری شود باید توجه داشت که  محصول به مشتریان واقعی ارائه شود.

لاریجانی: استخراج بیت کوین با برق صنعتی خلاف قانون است/ با وزارت نیرو مذاکره می‌کنیم

رئیس قوه مقننه  صراحتاً بیان کردند:

زمانیکه چنین رابطه‌ای بین خریدار و فروشنده واقعی برقرار شود می‌توان این امید را داشت که مشکلات مالیاتی که صنعت گران درگذشته داشتند را با تفاهم رفع و رجوع کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد:

نباید نسبت به این موضوع تردید کرد که سیاست کلی نظام و مجلس حمایت کردن از تولید میباشد و در این رابطه باید با کمک کردن به تولید کنندگان مشکلات آنها را حل کرد.

او ادامه داد:

علاوه بر این باید با  کمک گرفتن از بانک‌ها و همچنین رعایت نظامات مالیاتی و تأمین اجتماعی با در نظر گرفتن شرایط تولید کنندگان با ظرفیت زیادتری بتوانند به تولید ادامه دهند.

مذاکره نمودن با وزارت نیرو

او در جواب به سوالی دررابطه با استخراج بیت کوین با استفاده از برق صنعتی و همچنین کمبود برق شهرک‌ها صنعتی گفت:

از آن جهت که استخراج بیت کوین برق بسیار زیادی استفاده میکند این اقدام بر خلاف قانون بوده است و استفاده های این چنینی است که فرصت تولید را پایین می اورد . چنانچه اگر موردی باشد باید به صورت دقیق رسیدگی شود.به طور قطع برای حل نمودن دشواری های که تولید کنندگان دارند با وزارت نیرو مذاکره خواهم داشت.

لاریجانی دررابطه با اینکه شهرک‌ها صنعتی  چه مقداری می‌تواند برروی اشتغال زایی تأثیر گذار باشد گفت:

به طور قطع زمانیکه شهرک های صنعتی رونق پیدا کنند میتوانند ایجاد اشتغال کرده و این امری لازم است که توسط استاندار تهران برای حل نمودن مشکلات شهرک صنعتی شمس آباد جلسات ویژه ای تدبیر شود.

او ادامه داد:

این امکان وجود دارد که بعضی از این مشکلات مربوط به جنس تکنولوژی مورد استفاده و کهنه باشد یا موضوع سرمایه در گردش مطرح باشد که باید این موضوعات احصا و حل و فصل شود.

لاریجانی تاکید کرد:

هم اکنون در معاونت قوانین مجلس بررسی جدی مربوط به قوانین تولید انجام گرفته که در برگیرنده ی بررسی قوانین در بخش‌ها صنعت، معدن و کشاورزی می‌شود که همه ی مقررات و قوانین شامل بخشنامه‌ها ونیز دستورالعمل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد که این اقدام تا آخر تیرماه نهایی می‌شود و همه ی قوانینی که به تولید مربوط میشوند تصحیح خواهد شد و قوانین اضافی نیز مشخص می‌شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *