Bizdrone

قیمت بیت کوین به ۶,۰۰۰ دلار رسید/ رکورد بالاترین قیمت ۶ ماه گذشته شکسته شد

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین برای نخستین بار نسبت به شش ماه گذشته، در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال به بالای ۶,۰۰۰ دلار رسید. امروز، مورخ ۱۹ اردیبهشت، پادشاه ارزهای دیجیتال که سهم بیشتر از ۵۰ درصدی از کل بازار دارد یک جهش را تجربه کرد و به قیمت حدود ۶,۰۷۶ دلار صعود کرد.

آخرین دفعه ایی که قیمت بیت کوین در این سطح قرار داشت به ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ یعنی تقریبا ۶ ماه پیش بر می‌گردد. در زمان نوشتن این گزارش هر واحد بیت کوین (BTC)، با رشد حدود ۴ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته با قیمت حدود ۶,۰۷۰ دلار معامله می‌گردد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

علاوه بر آن  برای نخستین بار از نوامبر سال ۲۰۱۸، ارزش کل بازار بیت کوین، با حدود ۱.۴ درصد افزایش به بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده که نشان دهنده آن است که در ۲۴ گذشته رقمی حدود ۱.۴۵ میلیارد دلار به ارزش کل بازار بیت کوین اضافه شده است.

از طرفی دیگر سهم بیت کوین از کل بازار به بالاترین اندازه خود نسبت به ۸ ماه گذشته رسیده است. حال  که در حال نگارش این گزارش می باشیم سهم بیت کوین از کل بازار بیش از ۵۶.۷ درصد است. آخرین دفعه ای که سهم بیت کوین در این سطح قرار داشت به ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸ باز می‌گردد.

در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار، بیت کوین با رشد حدود ۴ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، بهترین عملکرد را از این نظر دارد و دیگر ارزهای دیجیتال بالای جدول مانند اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین به طور میانگین با حدود ۲ درصد افزایش مواجه بوده‌اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در یک روز گذشته بیشتر از ۵.۴ میلیارد دلار رشد داشته است و از مرز ۱۸۹ میلیارد دلار نیزعبور کرده است.

با وجود اخبار بسیار منفی روز گذشته در ادامه هک صرافی بایننس، تعداد زیادی از تحلیل‌گران انتظار سقوط شدید قیمت‌ها را داشته‌اند. بعضی دیگر از تحلیل‌گران در شبکه‌های اجتماعی علت پایداری و حتی افزایش قیمت را مسدود بودن برداشت‌های صرافی بایننس می‌دانند. بعضی دیگر از تحلیل‌گران هم اعتقاد دارند که هک صرافی بایننس به اندازه ای بزرگ نبوده که پس از شکسته شدن مقاومت ۵,۹۰۰ دلاری، بتواند جلوی افزایش قیمت را بگیرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *