Bizdrone

قیمت بیت کوین به ۲۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؛ تیم دراپر ادعای خود را تکرار کرد

بین کوین

تیم دراپر، میلیونری که مقدار زیادی از ثروتش را بیت کوین تشکیل می‌دهد، او اعتقاد دارد که  سیرصعودی اخیر بیت کوین تازه در ابتدای راه قرار دارد. همچنین او در تازه‌ترین اظهارنظر خود در رابطه با بالا رفتن قیمت بیت کوین گفت که در آینده ای نچندان دورباید انتظار شش رقمی شدن قیمت ارز شماره یک در حوزه ارزهای دیجیتال را داشت.

اولِ راه  بالا رفتن قیمت بیت کوین

بنا به گفته ای از وب‌سایت newsbtc، تیم دراپر (Tim Draper)، از سرمایه‌گذاران عظیم، این نظر را  دارد که این بار بیت کوین از رو شمشیر را بسته در گفتگویی با نشریه The Street گفت که همچنان برای خرید بیت کوین زمان مناسبی است. وی در جواب به سؤالی که نظرهای بلندمدت او در رابطه با بیت کوین را می‌پرسید، گفته است :

یا در زمانیکه قیمت پایین است خرید رو انجام بده و یا در زمانیکه در ابتدای شروع بالا رفتن قیمت است این کار را بکن.

او در ادامه صحبت های خود گفت اهمیتی ندارد که کف قیمت ۵,۰۰۰ دلار است یا ۱,۰۰۰ هزار، کار عقلانی و منطقی این است.

همچنین او اینگونه فکر میکند که در سال ۲۰۲۲ یا شاید ۲۰۲۳، هر بیت کوین با قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار مورد معامله قرار خواهد گرفت. وی برای ثابت کردن ادعای خود دلیل های همانند افزایش قابل قبول بودن این ارز و مورد استفاده قرار گرفتن آن به عنوان ذخیره ارزش دیجیتالی را بیان کرد.

قیمت بیت کوین به 250,000 دلار می‌رسد؛ تیم دراپر ادعای خود را تکرار کرد

صحبتهای ضدونقیض دراپر در صورتی انجام شد که او در گفتگویی با «کوین تلگراف» اعلام کرده بود که کاهش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ از ۲۰,۰۰۰ دلار تا ۳,۱۵۰ فقط یک نوسان قیمت ساده و نتیجه اعمال زیرکانه تعدادی از افراد بوده که  در پی پر کردن جیب‌های شان بوده‌اند، بوده:

خریدن ارزهای دیجیتال همیشه یک اقدام قابل قبول است. اگر دیدگاهتان به آینده باشد، هروقتی برای وارد شدن به بازار ارزهای دیجیتال مناسب است. اینگونه خواهد بود که زمانیکه  به این حوزه نگاه میکنید با خودتان میگویید این ارز، از بقیه مناسب تر است. زمانی نچندان دور دنیا این ارزها را قبول میکند و آنها را مورد استفاده قرار میدهد. بلاخره روزی میرسد که میتوان با بیت کوین همان کارهایی را انجام داد که با ارزهای رایج انجام شدنشان ممکن است. و روزی همه ی این  کارها را با بیت کوین انجام میدهم.

قطعا تا به امروز بسیاری از بخش‌های گوناگون دنیا از بیت کوین همانند یک روش پرداخت رایج در ساختارهای خود استفاده کرده‌اند. میتوان گفت بیت کوین به‌صورت بالقوه پول آینده است و این همان دلیلی است که سکان هدایت بیت کوین را در دست دارد. چهار ماه گذشته، تحلیل‌گری مشهور با نام مستعار Filb Filb در چهار ماه گذشته ،اعلام کرد که اگر نرخ پذیرش ،عرضه زمان‌بندی شده بیت کوین، وسهم این ارز از تراکنش‌های که در اقتصاد جهانی انجام شده و قروض بانکی همچنان به روش پیش‌بینی شده  به وسیه ی خودش ادامه دهند، قیمت آن به ۲۵۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید که با پیش‌بینی‌های که دراپرگفته بگو کاملاً  همخوانی دارد.

نتیجه ی  کار ارزهای دیجیتال کجاست؟

بنا بر نظرات دراپر بعد از بیت کوین ۲۵۰ هزار دلاری چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در دیدگاه بسیار بلندمدت و چیزی بالغ بر چند دهه آینده، دارایی‌های دیجیتال  به لحاظ ارزش کلی ،فاصله‌ای چند ده میلیارد دلاری را با ارزهای منتشرشده توسط دولت‌ها،و همچنین ارزهای رایج ایجاد خواهد کرد. با توجه به اینکه دنیایی بدون  وجود ارزهای رایج را نمیتوان تصور کرد، دراپر بیان می‌کند که استفاده از چنین ارزهای «ضعیفی» عقلانی نیست به این دلیل که آنها قابل کنترل هستند. از جمله علتهای ضعیف بودن ارزهای رایج نسبت به نمونه‌های دیجیتال آنها میتوان به نبود شفافیت و آسیب‌پذیر بودن در معرض مسائل اجتماعی وسیاسی آنها اشاره کرد.

از طرف دیگر بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان، مراجع علمی دنیا و مهندسین در حال کارکردن بر روی دارایی‌های دیجیتال هستند و این موضوعی است که «اسپنسر بوگارت» از بنیاد Blockchain Capital نیز آن را مورد تائید قرار میدهد و درسمت دیگر دراپر این نظر را دارد که می‌توان تصور داشت که یک فرار سرمایه از ارزهای رایج به سوی ارزهای دیجیتال  در طول زمان انجام شدنی است:

به نظرمن زمانی در آینده ای نچندان دور، ارزهای دیجیتال باعث میشوند که دیگر ارزهای رایج دیده نشوند . آن زمان هزار برابر بیشتر از این زمان قابل دیدن هستند.

او در ادامه ی صحبتهای خود اینچنین بیان کرد که اگردر فروشگاه «استارباکس» در پنج  سال اینده قهوه سفارش بدهید و پول ان را با ارزهای رایج پرداخت کنید، صندوق دار به شما میخندد. همچنین او  با قطعیت به صحبتهای خود افزود که بیت کوین در قسمت هایی جای ارزهایی رایج مثل ، دلار، ین، یورو یا روشهای پرداختی همچون «مسترکارت» یا «ویزا» را که به آن کم‌محلی شده است را میگیرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *