Bizdrone

قیمت بیت کوین به مرز ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بلاتکلیفی در بازارهای سهام

shutterstock 740407774 min 678x381 1
به گزارش کوین دسک، این رشد بی سابقه بیت کوین تنها در ۵ دقیقه رخ داد که باعث جلب توجه بسیاری به خود بود و توانست نسبت به ۸۵ روز گذشته رکورد جدید را برای نرخ خود ثبت کند. تحلیل گران هنوز دلیل معتبری را برای این رشد بی سابقه عنوان نکرده اند.میتنگین رشد هفتگی بیت کوین حدود ۱۲ درصد و رشد ماهانه آن ۳۰ درصد است. بیت کوین طی یک سال گذشته رشد بیشتر از ۱۶۰ درصدی را تجربه کرده است.

نموداری که رشد قیمت بیت کوین را به سادگی نشان می‌دهد.

پادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین در حالی به رشد خود ادامه میدهد که بازارهای مالی و سرمایه گذاران جهان در حالت بلاتکلیفی به سر می‌برند. روز گذشته، ۲۸ ژانویه (۸ بهمن)، شاخص میانگین صنعتی داو جونز ۱.۶ درصد سقوط داشته و شاخص S&P 500 هم با ۱.۵ درصد کاهش، روز ترسناکی را برای سرمایه‌گذاران سهام رقم زد.

سو ژو (Su Zhu)، از سرمایه‌گذاران معروف و متخصص ارزهای دیجیتال، درخصوص دلیل رشد قیمت بیت کوین گفت که به علت دغدغه های ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین، سرمایه‌گذاران به سوی بازار دیگری هستند که سرمایه‌هایشان را در آن قرار دهند.

ژو افزود:

رشد قیمت بیت کوین به دلیل اتفاقات آسیاست، چراکه بازگشایی بازار سهام چین پس از تعطیلات، به دلیل ویروس کرونا به تعویق افتاده است وبا این وجود ممکن است سرمایه گذارانی که صبرشان تمام شده است، دبا این وضعیت نگاهی به بازار ارزهای دیجیتال انداخته باشند که هفت روز هفته و ۲۴ ساعته باز است.

ژیهان چو (Jehan Chu)، یکی از فعالین عرصه بلاک چین، گفت که با وجود نوسانات خیلی شدیدی که در محیط کلان اقتصادی در حال رخ دادن است، بیت کوین دیگر پر خطرناک به نظر نمی‌رسد.

چو افزود:

رشد تازه قیمت بیت کوین فقط آغاز بر یک حرکت صعودی بزرگ‌تر است که از چند ماه قبل شکل گرفته است. موجی مداوم از تشنج، مانند، تنش‌های ایران، کشمکش‌های سیاسی آمریکا و حالا ویروس کرونا در حال کم کردن ثبات بازارهای عمومی است که سرمایه‌گذاران را به سمت جستجو پناهگاه‌های جایگزین برای [حفظ] سرمایه می‌برد.

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *