Bizdrone

قرارداد آتی بیت کوین در CBOE دیگر معامله نخواهد شد

bitcoin btc trendi koinmedya com1 1280x720

بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE) که بزرگترین بازار اختیار معامله جهان نیز می باشد، فرایند تسویه آخرین قراردادهای آتی بیت کوین را در روز ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) انجام خواهد داد. با فرا رسیدن زمان انقضای آخرین قرارداد، معامله مشتقات ارز دیجیتال به صورت رسمی به انتهای راه خود در این بورس خواهد رسید.

بر اساس گزارش کوین‌‌اسپیکر، بورس اختیار معامله شیکاگو برای نخستین بار قراردادهای آتی بیت کوین را در تاریخ دسامبر ۲۰۱۷ راه‌ندازی کرد. کریس کانکانن، مدیر بازارهای جهانی CBOE در آن زمان ادعا کرد  که ابزارهای مشتقه، انقلابی در فضای مالی سنتی به پا خواهد کرد و به  پذیرش ارزهای دیجیتال را سرعت می دهد:

طی ۱۰ سال آینده انتظار داریم که بازار ارزهای دیجیتال در دارایی‌ها و ارزهایی که دخیل می باشند، شاهد رشد انفجاری باشد.

علاوه بر آن در ماه مارس سال جاری بورس اختیار معامله شیکاگو اعلام کرد:

بورس قراردادهای آتی CBOE چنین قصدی ندارد که قرارداد آتی بیت کوین دیگری برای ماه مارس اضافه کند. بورس قراردادهای آتی با در نظر گرفتن این موضوع که خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال را به چه صورت ارائه خواهد داد، در حال ارزیابی این تصمیم می باشد. در صورتی که نظاره‌گر قدم های بعدی هستیم، بورس CBOE هم اکنون قصد اضافه کردن قرارداد آتی دیگری را برای معامله ندارد.

قرارداد آتی بیت کوین در CBOE دیگر معامله نخواهد شد

سخنگوی بورس CBOE به نام سوزان کازرگرو اخیرا در ایمیلی اذعان داشته که فعلاً قصد اضافه کردن قرارداد آتی جدیدی را ندارند:

بورس CBOE در حال ارزیابی چگونگی ارائه خدمات مشتقه دارایی دیجیتال برای معاملات می باشد، اما در حال حاضر قصد معرفی کردن قرارداد آتی جدیدی را نداریم.

ولی بورس کالای شیکاگو (CME) که پیرو حرکت CBOE در سال ۲۰۱۷ قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه داد، قصد ندارد که خرید و فروش قراردادهای آتی را همچون بورس اختیار معامله شیکاگو متوقف کند. موفقیت اخیر CME در تسویه قراردادها بسیار چشمگیر بوده و فرایند تسویه بیش از ۹۰ میلیون دلار قرارداد را انجام داده است. این میزان از حجم معاملات روزانه CBOE نیز بیشتر است.

همچنین در روز ۱۳ می، گروه CME به رکورد ۳۳,۷۰۰ قرارداد برای بیت کوین در یک روز رسید که ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار بود.

برتری رویکرد CME در قراردادهای آتی نسبت به CBOE، احتمالا به علت نوع قیمت‌گذاری دارایی‌ها بوده است. در حالی که CBOE فقط از قیمت‌های جمینی استفاده می‌کرد، CME اطلاعات بازارهای مختلف را جمع‌آوری می‌کرد. این نوع قیمت‌گذاری، اعتماد بیشتر معامله‌گران را نسبت به بورس CME را به دنبال داشت.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *