Bizdrone

قانون‌گذار آمریکایی از تأخیر در روند قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرد

هستر پیرس

یکی از قانون‌گذاران ایالات‌متحده  به نام هستر پیرس که به مادر ارزهای دیجیتال معروف می باشد، در یک سخنرانی های خود اعلام کرد از این می‌ترسد که صنعت نوپای ارزهای دیجیتال به دلیل اقدامات آهسته کمیسیون بورس آمریکا (SEC) در امر قانون‌گذاری، دچار مشکل شده باشد.

پیرس در این سخنرانی اذعان داشت که با نظر گرفتن گسترش بسیار سریع صنعت ارزهای دیجیتال، نگران است که دودلی و تردید کمیسیون بورس در ارائه یک راهبرد دقیق و مشخص، از رشد مناسب این صنعت جلوگیری کند.

طبق گفته‌های پیرس، نکته مورد منازعه از جانب SEC به چگونگی تصمیم‌گیری در مورد صدور توکن ها به‌عنوان یک اوراق بهادار (سهام) مرتبط است. به خصوص با در نظر گرفتن این‌که قوانین مربوط به اوراق بهادار فقط به دلیل شکل گرفتن یک تحول تازه در این صنعت، لازم‌الاجرا بودن خود را از دست نخواهند داد.

Law
Law

هستر پیرس گفت که این کمیسیون به‌عنوان یک نهاد قانون‌گذارموظف است که به بازیگران این صنعت یک استراتژی مشخص برای تبعیت از قانون ارائه دهد. وظیفه‌ای که تابه حال در انجام آن کوتاهی کرده است. او علاوه بر آن اشاره کرد که روش این نهاد در عدم ارائه یک پیام و رویکرد آشکار ، روشی بسیار ناکارآمد است. پیرس افزود:

ما نباید سعی در هدایت نوآوری کنیم، بلکه باید با اعتراف به ناتوانی خود در متوقف کردن آن، تغییرهای مفیدی که به همراه دارد را پذیرا باشیم. سکوت ما فقط موجب رانده شدن این نوآوری و هرگونه رشد اقتصادی وابسته به آن به حوزه‌های قضایی دیگری خواهد شد که کار خود، در زمینهٔ ارائه یک راهنمای مناسب برای فعالان این بازار را به‌درستی انجام داده‌اند.

بازار اوراق بهادار آمریکا همیشه در تاریخ مورد حسرت جهانیان بوده است و من نمی‌خواهم ببینم که این دست‌ دست کردن‌ها، این اعتبار به‌حق را خدشه دار کند.

هستر پیرس در یک گفتگوی عمومی با گری گنسلر، رئیس اسبق کمیسیون معاملات آتی کالاهای اساسی، در نمایشگاه بیت کوین ۲۰۱۹ دانشگاه MIT از خودتنظیمی بازارهای ارزهای دیجیتال در صورت امکان، حمایت کرد.

هرچند پیرس در آن زمان از امکان یک قانون‌گذاری ملایم‌تر پشتیبانی کرد اما به ضرورت تبعیت عرضه اولیه توکن ها از الزامات ثبت‌نام در SEC هم تأکید داشت. وی علاوه بر آن از تلاش‌های پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ ارزهای دیجیتال برای ثبت کردن صرافی‌ها یا دیگر بازارهای معاملاتی خود در این نهاد با هدف لیست کردن قانونی توکن های اوراق بهادار، حمایت کرد.

خانم پیرس در ماه فوریه ۲۰۱۹، اظهار داشت که این روند طولانی‌مدت وضع قوانین ارزهای دیجیتال در آمریکا ممکن است در نهایت مفید باشد و موجب ایجاد آزادی بیشتری برای این صنعت و به بلوغ رسیدن آن شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *