Bizdrone

قابلیت اجرای فول نود بیت کوین بر روی گوشی‌ بعدی HTC امکان‌پذیر خواهد بود

قابلیت اجرای فول نود بیت کوین بر روی گوشی‌ بعدی HTC امکان‌پذیر خواهد بود

شرکت سازنده گوشی تلفن همراه اچ‌تی‌سی (HTC) قصد دارد که به مشتریانش امکان اتصال به بلاک چین بیت کوین را بدهد. فیل چن (Phil Chen)، روز شنبه (۲۱ اردیبهشت) در کنفرانس مجیکال کریپتو (Magical Ctrypto) در نیویورک از نسخه جدید و پایین رده تلفن همراه بلاک چینی خود با نام اکسودوس وان‌اس (EXODUS 1s) رونمایی کرد.

او ادامه داد که این دستگاه قادر است به عنوان یک فول نود برای شبکه بیت کوین عمل کند، بدین معنی که مشتریان این امکان را دارند که کل داده‌های بلاک چین را بر روی دستگاه‌های خود ذخیره نمایند.

این شرکت همچنین یک کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK) را برای کیف پول ارز دیجیتال خود با نام Zion Vault عرضه نموده است و در نهایت در نظر دارد که مکانیسم بازیابی کلید اجتماعی خود را به صورت متن باز درآورد.

فیل چن، مدیر ارشد غیرمتمرکزسازی HTC، به کوین‌دسک گفت که این شرکت پایان سه ماهه سوم امسال را برای عرضه این محصول، هدف قرار داده‌ است

او در رابطه با قیمت محصول گفت:

تلفن همراه EXODUS 1s بسیار ارزان‌ خواهد بود و به راحتی برای همگان در دسترس است. این دستگاه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

مشخصات این دستگاه هنوز منتشر نشده است.

وان‌اس بر مبنای EXODUS 1، که در کنفرانس Consensus کوین‌دسک در سال ۲۰۱۸ رونمایی و در سال بعد منتشر شد، ساخته شده .

با وجودی که خریداران در اوایل فروش این دستگاه تنها با ارز دیجیتال می‌توانند این دستگاه را خریداری کنند، HTC امکان خرید آن با استفاده از ارز فیات را از ماه فوریه فعال خواهد نمود.

فول نود

برجسته‌ترین ویژگی EXODUS 1s قابلیت آن برای اجرای یک فول نود بیت کوین خواهد بود. چن در این رابطهادامه داد که این شرکت این قابلیت را اتفاق و رویدادی مهم برای اکوسیستم بیت کوین قلمداد می‌کند.

او اظهار داشت:

ما عقیده داریم این قابلیت برای کل اینترنت غیرمتمرکز و اصول بنیادی پیشین، اساسی می باشد. اگر شما کلیدهای خود را نداشته باشید، شما بیت کوین خود را ندارید، شما ارزهای دیجیتال خود را ندارید.

چن در ادامه افزود:

تلفن همراه هوشمند EXODUS 1 جوری طراحی شده بود که به کاربران امکان نگه‌داری کلید خصوصی خود را می‌داد، و این ویژگی مبنا و پایه حرکت بعدی این شرکت، یعنی ویژگی‌های گوشی جدید را شکل داد.

او بر این باور است که از دید گاه فنی و با توجه به ‌این‌که تراشه‌های محاسباتی و ذخیره‌سازی مدیا روز به روز ارزان‌تر و کارآمدتر می‌شوند، امروز گوشی‌های هوشمند به طور فیزیکی قادر به انجام این کار هستند. او اظهار داشت:

ما انتظار داریم که گوشی‌ها به اندازه کافی قوی باشند.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت:

بلاک چین بیت کوین حدودا ۲۰۰ گیگابایت است و سالانه تقریبا ۶۰ گیگ به آن افزوده می‌شود. این اعداد برای نگه داشتن  بلاک چین بر روی گوشی هوشمند منظقی به نظر می‌رسد. آی‌پاد را با ۲۵۶ گیگ حافظه را تصور کند.

مطمئنا یک طرفدار موسیقی می‌خواهد همه ی آهنگ‌های مورد علاقه‌اش را روی آن نگه دارد. ولی کسی که طرفدار ارزهای رمزنگاری‌شده است دلش می‌خواهد که کل بلاک چین بیت کوین را روی گوشی خود داشته باشد.

او اذعان داشت:

با دادن امکان اجرای فول نود به کاربران، HTC به آن‌ها توانایی تائید داده‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید با مشارکت در امنیت کل شبکه بیت کوین، بخشی از انقلاب بیت کوین باشید.

گفته می‌شود، EXODUS 1s تمام قابلیت‌های گوشی تلفن همراه معمولی را دارد؛  ویدئو، تصاویر، موسیقی،رنامه‌های کاربردی و برنامه‌های غیرمتمرکز.

بلاک چین‌های دیگر چطور؟

اچ‌تی‌سی قصد دارد تا در زمان عرضه این محصول نو از بلاک چین بیت کوین پشتیبانی نماید، اما چن از  پشتیبانی از شبکه‌های دیگر را رد نکرد. او توضیح داد که ملاحظات اصلی شامل شبکه‌های دیگر می باشد که چه میزان حافظه و پهنای باند بیشتری نیاز خواهند داشت.

او اظهار داشت:

من فکر می‌کنم که اجرای لایت نودها، مانند اتریوم، قطعا قابل انجامند. اما همه این‌ها به مشخصات بستگی دارد.

این شرکت همچنین قصد دارد بر روی بلاک چین‌های عمومی تمرکز کند که چن اعتقاد دارد پشتیبانی از آن‌ها از شبکه‌های خصوصی بسیار آسان‌تر است. این بدان معناست که HTC در حال حاضر برنامه‌ای برای افزودن پشتیبانی از شبکه‌های دیگر را ندارد.

وی بیان کرد:

اگر نخواهیم بگوییم بیت کوین مهم‌ترین بلاک چین است، من بیت کوین رابه عنوان یکی از مهم‌ترین‌ بلاک چین‌ها می‌بینم. ما قطعا می‌خواهیم اول از آن پشتیبانی کنیم و به آن‌چه که هدف بیت کوین است؛ یعنی فضای آزاد، بی‌طرف بودن و مقاومت در برابر تحریف، توجه کنیم.

او همچنینتاکید نمود که در بین شبکه‌های ارزهای دیجیتال، بیت کوین اثبات‌شده‌ترین آن‌هاست و پشتیبانی از آن حرکتی نمادین نیز است.

وقتی که HTC قادر به راه‌اندازی گوشی جدید خود یعنی EXODUS 1s باشد، چن انتظار دارد که او و تیمش بتوانند از تجربه پشتیبانی از نودهای بیت کوین برای شبکه‌های دیگر نیز استفاده نمایند.

ساخت اکوسیستم

گوشی تلفن همراه جدید EXODUS 1s در راستای اهداف HTC برای مشارکت در و کمک به گسترش اکوسیستم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

چن بیان داشت:

استقبال و تقاضا از EXODUS انتظارات HTC را برآورده کرده است. با این حال این شرکت همچنان خواهان  دریافت بازخورد بیشتر از جامعه است.

به همین منظور، HTC کیت توسعه نرم‌افزار کیف پول ارز دیجیتال خود را با نام Zion Vault SDK را برای توسعه‌دهندگان منتشر خواهد کرد.

این شرکت در نهایت قصد دارد مکانیسم بازیابی کلید اجتماعی را برای استفاده از کیف پول‌های دیگر در دسترس قرار دهد (اگر چه برای بخش آخر هیچ برنامه زمان‌بندی‌ای وجود ندارد).

این شرکت همچنین از محصول موجود در بازار خود یعنی EXODUS 1 با افزودن ویجت اتراسکن (Etherscan) برای مشتریان به منظور بررسی بلاک چین اتریوم و حمایت از توکن‌های غیر تعویض‌پذیر، پشتیبانی می‌کند.

چن اظهار داشت:

این شرکت با هدف قرار دادن تجربه کاربری، همچنان به توسعه محصولات این خط تولید ادامه خواهد داد. من گمان می‌کنم افرادی که واقعا به فضای بلاک چین‌های عمومی اهمیت می‌دهند، نقش ما را در این اکوسیستم درک خواهند کرد.

ما از جانب توسعه‌دهندگان حمایت‌های زیادی را دریافت کرده‌ایم و در مورد توانمندسازی توسعه‌دهندگان بسیار موثق و قابل اعتماد می باشیم.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *