Bizdrone

فیس‌بوک در سیاست تبلیغات ارزهای دیجیتال بازنگری می‌کند

فیسبوک

تبلیغات مرتبط به فناوری بلاک چین، اخبار صنعت ارزهای دیجیتال و نیز رویدادها و مواد آموزشی مربوط به این ارزها، حال می‌توانند بدون تایید قبلی، در فیس بوک به نمایش گذاشته شوند. فیس بوک، غول رسانه‌ی اجتماعی، این خبر را روز ۸ می (۱۸ اردیبهشت)، در Facebook Business منتشر کرد.

این خبر نشان دهنده تغییرات به وجود آمده در سیاست‌های این شرکت نسبت به سال گذشته است. بر اساس سیاست آن زمان فیس بوک، تبلیغ‌کنندگان فناوری بلاک چین باید قبل از انتشار تبلیغات، موافقت این شبکه اجتماعی را به دست می‌آوردند.

علاوه بر آن این خبر نشان می‌دهد که تغییر یادشده، به تبلیغاتی که هدف آن‌ها ترویج دادن ارز دیجیتال به خصوص و یا ارائه اولیه سکه (ICO) است، مربوط نشده و این نوع تبلیغات همچنان ممنوع می باشند. هدف از این ممنوعیت، پیش‌گیری از به دام افتادن کاربران در تله‌ی آگهی‌های برای کلاهبرداری است.

سابقه های تبلیغ کنندگانی که تمایل به ترویج محصول به خصوصی مثل یک نوع ارز دیجیتال، صرافی ارز دیجیتال و یا نرم‌افزار و سخت‌افزار استخراج را دارند، باید تحت نظارت دقیق و سخت‌گیرانه‌ای مانند موارد زیر قرار گیرند:

مجوزهایی که کسب کرده‌اند، آیا در بازار بورس عمومی به خرید و فروش می‌پردازند و یا وابسته به یک شرکت عمومی می باشند، و نیز سوابق عمومی مربوط با کسب و کارهای آن‌ها، باید مورد بررسی قرار بگیرند.

براساس گزارش قبلی کوین تلگراف، تصمیم فیس بوک مبنی بر ممنوعیت تبلیغات مرتبط به ارزهای دیجیتال و ICO در ماه ژانویه ۲۰۱۸، از این دیدگاه که امری غیر ضروری بوده و برای توسعه‌ی فناوری نیز اتفاق بدی محسوب می‌شده، مورد انتقاد قرار گرفته است.

فیس بوک _ ارز دیجیتال
فیس بوک _ ارز دیجیتال

دجون کیان (Dejun Qian)، تاسیس کننده FUSION چنین گفت:

این سیاست، حتما از مردم در مقابل کلاه‌برداری‌های ناشی از پروژه‌های مجرمانه محافظت می‌کند. با این حال، همواره، اعلام سیاستی اندیشمندانه، ساده ترین راه بوده و لزوماً بهترین مسیر برای توسعه‌ی فناوری نیست.

گفته می‌شود که اوایل این هفته، فیس بوک، موفق به ، به دست آوردن نام تجاری لیبرا (Libra) برایپروژه‌ی ارز دیجیتال سری خودش شده است. به نظر می‌آید که این شرکت به دنبال سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری برای توکن محلی است که می‌توان از آن در فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ استفاده نمود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *