Bizdrone

فیس‌بوک در اقدامی مشکوک شرکت ارز دیجیتال لیبرا را در سوئیس ثبت کرد

لیبرا

بر اساس اظهارات رویترز و به گزارش کوین‌دسک، فیس‌بوک در مورخ ۲ می (۱۲ اردیبهشت) شرکت جدیدی را با نام لیبرا نتورکس (Libra Networks)، در جنوا ثبت کرده است. این کار با اولین یورش غول فناوری به سمت فناوری بلاک چین همراه شده که درحقیقت راه‌اندازی ارز دیجیتال خودش است.

یکی از سهامداران این شرکت هلدینگ جهانی فیسبوک است  و در راستای برنامه‌هایی که برای این شرکت ثبت شده در سوئیس در نظر گرفته شده، خدماتی مانند کمک مالی و تکنولوژیکی و توسعه و گسترس سخت‌افزاری ارائه خواهد داد.

فیس‌بوک  آهسته و پیوسته در حال پیشروی به سمت ارزهای دیجیتال می باشد. آخرین اقدامی که این شرکت که در روز ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) انجام داد، استخدام دو تن از کارکنان با سابقه کوین‌بیس بود.

قابل ذکراست که کمیسیون بانکداری سنای ایالات‌ متحده‌ی آمریکا، درباره  پروژه‌ی ارز دیجیتال فیس‌بوک و پروژه لیبرا ابراز نگرانی کرد.

قانون‌گذاران آمریکایی در نامه‌ای رسا  به این شرکت، خواستار شفاف‌سازی هدف پروژه‌ ارز دیجیتال و به خصوص جزئیات مربوط با حریم خصوصی مصرف‌کنندگان فیس‌بوک شدند.

فیسبوک

آن‌ها در این نامه نوشتند:

وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داد که فیس‌بوک در حال جذب ده‌ها شرکت مالی و کسب‌وکارهای‌ آنلاین می باشد تا با کمک آن‌ها پروژه ارز دیجیتال خودش را راه‌اندازی کند.

سال گذشته، فیس‌بوک از بانک‌های آمریکایی خواسته بود که اطلاعات دقیق مالی مشتریان خود را با او به اشتراک بگذراند.

همچنین، متخصصان حریم خصوصی، سوالاتی در ارتباط  با روش‌های گسترده‌ی جمع‌آوری داده‌ی فیس‌بوک و این که آیا این شرکت از هر داده‌ای که جمع‌آوری می‌کند برای رسیدن به اهدافی که مطابق با قانون گزارش اعتبار منصفانه است استفاده می‌کند یا خیر را در ذهن دارند.

فیس‌بوک از گفتن عقیده اش در رابطه با شرکت جدید سر باز زد شایعاتی در رابطه با جمع آوری کمک مالی ۱ میلیارد دلاری برای پیشبرد و ساخت این فناوری پراکنده شده است.

به نظر می‌آید با توجه به تمام مشکلاتی که فیس‌بوک با سیاست‌گذاری‌ها و نظارت بر پلتفرمش داشته، این اقدام یک حرکت استراتژیک برای فیس‌بوک برای ایجاد زیرساختی عمومی خواهد بود.

این زیرساخت عمومی را می‌توان بر روی تمام پلتفرم‌های خصوصی فیس‌بوک پیاده‌سازی کرد. در حالی که فیس‌بوک، این زیر ساخت عمومی را فقط مختص خودش نساخته باشد و بتوان از آن در پلتفرم‌های دیگر نیز استفاده کرد، می‌توان افق مثبتی برایش تصور کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *