Bizdrone

فروش بیت کوین به چه روش هایی امکان پذیر است؟

کسب درآمد از بیت کوین

فروش بیت کوین به اندازه خرید بیت کوین آسان نیست اما ما اینجا هستیم تا به صورت کامل ماجرا را برای شما باز کنیم و در این مورد تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را به شما بدهیم. وقتی به این نتیجه رسیدید که حالا می خواهید بیت کوین های خود را به فروش برسانید، قبل از هر چیز باید به این فکر باشید که بهترین راهی که مناسب شماست را انتخاب کنید. این که بیت کوین های خود را به اشخاص و همچنین آنلاین بفروشید. هر کدام از این راه ها مزایا و معایب مرتبط به خود را دارند.

توضیح روش فروش بیت کوین به صورت آنلاین

روش فروش بیت کوین به صورت آنلاین متداول ترین روش برای آغاز تجارت بیت کوین است. خود فروش بیت کوین به صورت آنلاین به سه طریق انجام میگردد که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم.

  1. اولین راه این است که با یک شخص دیگر، به صورت مستقیم وارد معامله شوید و یک واسطه هم ارتباط بین شما را برقرار کند.
  2. دومین راه این است که از یک صرافی آنلاین مانند ایران پرفکت مانی کمک بگیرید که در این روش طرف معامله شما صرافی خواهد بود.
  3. بازار جدید همتا به همتا به صاحبان بیت کوین امکان خرید کالا با تخفیف را از راه بیت کوین خریداری کنند.

معاملات مستقیم

از جمله وبسایت هایی که امکان معامله به صورت مستقیم را به کاربران می دهد، Coinbase و LocalBitcoins در آمریکا و BitBargain و Bittylicious در انگلیس است.

در این وبسایت ها معمولا باید به عنوان فروشنده ثبت نام کنید. برای این کار باید هویت خود را تایید کنید. به محض این که ثبت نام شما در این وبسایت ها انجام شد، می توانید یک پیشنهاد بفرستید که به این معنا خواهد بود که شما می خواهید بیت کوین خود را بفروشید. وقتی که یک خریدار بخواهد با شما وارد معامله شود، وبسایت به شما اطلاع می دهد. از این به بعد ارتباطات شما با خریدار است اما تکمیل معامله شما از به وسیله وبسایت واسطه انجام می شود.

همانگونه که گفته شد این خدمات در کشور های انگلیس و آمریکا ارائه می شود اما ایران پرفکت مانی نسخه ایرانی چنین وبسایت هایی است که در زمینه فروش بیت کوین به شما کمک می کند و می توانید از طریق این وبسایت به معامله با جامعه هدف خود بپردازید.

معاملات تبدیل

راه دیگر برای فروش بیت کوین ثبت نام در یک صرافی آنلاین است. در این روش همچنان باید هویت خود را مشخص کنید ولی در چنین روشی فروش با سرعت بیشتری انجام می پذیرد و نیاز نیست به انداز فروش از روش معامله مستقیم منتظر بمانید.

در چنین حالتی می توانید بیت کوین های خود را به یک ارز دیگر تبدیل کنید که می تواند یک ارز بانکی یا یک ارز دیجیتالی باشد. صرافی در این حالت به عنوان یک واسطه اعتبارات همه کاربران را نگه می دارد. شما درخواست فروش خود را ثبت و نوع و مقدار ارز و قیمت برای هر واحد از ارز مورد نظر را ثبت می کنید.

به محض این که کسی درخواست مشابه برای خرید ثبت کند، صرافی تراکنش را تکمیل می کند. سپس ارز مورد نظر به حساب شما اضافه می شود.

معایب استفاده از این راه برای فروش بیت کوین این است که می خواهید در مقابل بیت کوین های خود پول رایج دریافت کنید، باید آن را به حساب بانکی خود انتقال دهید. اگر صرافی در عرصه تبدیل ارز یا بانکش مشکل داشته باشد، امکان دارد برای این که به پول خود برسید زمان زیادی نیاز باشد.

صرافی Mt. Gox به دلیل مشکلات بانکی که داشت و ورشکسته شده بود از چشم ها افتاده بود  و BTC-e هم که یک صرافی آنلاین دیگر است ظاهرا اخیرا همین مشکلات را دارد. به همین دلیل باید در انتخاب صرافی خود دقت کافی داشته باشید.

ایران پرفکت مانی یک صرافی آنلاین ایرانی است که خدمات تبدیل ارز و خرید و فروش بیت کوین را در کمترین زمان ممکن و با کارمزد های بسیار کم ارائه می کند. با خیالی راحت می توانید معامله خود را به وسیله ایران پرفکت مانی انجام دهید.

چند نمونه دیگر از وبسایت هایی که ارز دیجیتال را به ارز رایج کشور ها تبدیل می کنند، عبارتند از : Circle، Kraken و Bitstamp

همچنین شما می توانید ارز دیجیتال را به ارز دیجیتال دیگر تبدیل کنید. البته احتمالا چنین درخواست هایی خیلی کمتر پیش می آید. اما امکان دارد بخاطر دلایل خاصی بخواهید چنین کاری انجام دهید. مثلا برای خرید از یک فروشگاهی که فقط یک نوع ارز دیجیتالی خاص را پشتیبانی می کند( مثلا لایت کوین)، مجبور هستید که این تبدیل را انجام دهید.

چند نمونه از این نوع وبسایت ها BTER, CoinCorner و Cryptsy هستند.

موضوع دیگر این است که برای انجام بعضی از تبدیلات باید هزینه پرداخت کنید. محدودیت هایی هم در میزان مبلغی که می توانید در یک صرافی نگهداری کنید، وجود دارد. منطقی نیست که تمامی سکه های خود را در یک صرافی نگهداری نکنید.

مثلا می توانید ان مقداری از سکه هایی که احتیاج  ندارید را به صورت آفلاین نگهداری کنید زیرا امکان دارد حتی قوی ترین صرافی های آنلاین هم مورد حملات هک و نفوذ قرار بگیرند.

بازارهای معاملات همتا به همتا

یکی دیگر از گسترش هایی که در فضای کار با بیت کوین صورت گرفت، به وجود آمدن وبسایت هایی مثل Brawker و Purse بود که هدف آن جمع اوری گروهی از کاربران بود که نیاز های مشترک و متمم داشتند.

گروه اول از این کاربران، افرادی هستند که می خواهند بتوانند با بیت کوین کالای خود را از وبسایت هایی که هنوز از بیت کوین پشتیبانی نمی کنند خریداری کنند. گروه دوم ان هایی هستند که می خواهند با استفاده از یک کارت بانکی، بیت کوین خریداری کنند. این نوع بازار معامله همتا به همتا افراد را با نیاز های مختلف با یکدیگر مطابقت می دهد تا افراد فروشنده بتوانند به فروش بیت کوین های خود برسند و افراد دیگر بتوانند با تخفیف از وبسایت های دیگر خرید کنند.

در حقیقت چنین بازاری نقش یک میانجی را بازی می کند که به کاربرانش کیف پول بیت کوین و امکان سپرده گذاری برای تراکنش ها را می دهد.

این وبسایت ها چگونه کار می کنند؟

شخصی فرضی، برای مثال مریم  فهرست خرید های دلخواه خودش را از وبسایت آمازون در بازار معاملات قرار می دهد و یک میزان تخفیف که تمایل به دریافت آن را دارد، را اعلام می کند (در حالت عادی ۲۵ درصد است).

امیر یک کارت اعتباری بانکی دارد که می خواهد بیت کوین خریداری کند و به همان اندازه ای که مریم خرید دارد می خواهد به این منظور هزینه کند. امیر معامله را در بازار معامله می پذیرد و کالا هایی که مریم در نظر داشته است را خریداری می کند. زمانی که کالا به دست مریم رسید، بیت کوین ها برای امیر فرستاده می شود و در کیف پول مخصوص او قرار می گیرد البته مبلغی به عنوان هزینه معامله به بازار تعلق می گیرد.

در این سیستم امیر هزینه تقریبا زیادی برای دریافت این خدمات پرداخت می کند ولی روش آسانی نیز برای خرید بیت کوین با کارت بانکی است.

توضیح روش فروش بیت کوین به اشخاص

فروش بیت کوین با اشخاص به دلایل بسیاری یکی از آسان ترین روش ها برای آب کردن سکه های بیت کوین شماست! درست مثل یک تراکنش در شبکه بیت کوین تنها کافی است تا روی گوشی شخص مورد نظر کد QR را اسکن کنید و انتقال را برای او انجام دهید و پول خود را دستی از آن شخص دریافت کنید.

اگر اعضای خانواده یا دوست شما می خواهد بیت کوین بخرد، فرآیند این کار بسیار آسان است. یک کیف پول بیت کوین برای او بسازید، به کیف پول ان ها بیت کوین های خود را منتقل کنید و پول خود را دریافت کنید.

چند نکته در فروش بیت کوین به افراد  وجود دارد که شما باید آن ها را رعایت کنید.

روی قیمت توافق کنید

بسیاری برای استعلام آخرین قیمت بیت کوین از صرافی های بیت کوین مانند ایران پرفکت مانی و زرین اکسچنچ استفاده می کنند. بعضی فروشندگان یک درصدی را به این قیمت ها به خاطر پوشش هزینه های اضافی، اضافه می کنند. حتی در این زمینه برنامه هایی برای موبایل وجود دارد که قیمت ها را محاسبه می کند. ایران پرفکت مانی چنین برنامه ای برای تلفن های همراه دارد.

قیمت بیت کوین می تواند بسته به کشوری که در آن معامله انجام می شود فرق کند چون شرایط انتقال ممکن است سخت تر یا ساده تر باشد.

ایمن معامله کنید

بهتر است هنگامی  که در حال حمل  مقدار زیادی از پول نقد هستید در مکان های عمومی ملاقات را انجام بدهید.

 

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *