Bizdrone

فروشنده کلاهبردار دستگاه‌های استخراج بیت کوین در هلند دستگیر شد

پلیس هلند

بر اساس اعلام کوین دسک، یک مرد ۳۳ ساله هلندی به جرم کلاهبرداری در فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین به وسیله پلیس دستگیر شده است. بر اساس گزارش میزان این کلاهبرداری بیشتر از دو میلیون یورو (معادل ۲.۲ میلیون دلار) بوده است.

روز دوشنبه، مرکز تجسس اداره مالیات هلند که FIOD نام دارد، خبر دستگیری این مجرم را انتشار داد. بر اساس گزارش مقامات این سازمان، فرد متهم مدیر دو شرکت خصوصی بوده و از این راه حدود ۱۰۰ نفر را راغب  به خرید دستگاه ماینر برای استخراج بیت کوین‌ کرده، ولی این تجهیزات را به آن‌ها تحویل نداده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در گزارش FIOD، متهم به جرم تقلب، جعل و پول‌شویی  مرتکب شده است و احتمالاً پول سرمایه‌گذاران را خرج تفریح و خرید کالاهای لوکسی ازجمله خرید خودرو و موتورسیکلت، مسافرت و قمار کرده است.

فرد متهم کار خود را در سال ۲۰۱۷  شروع کرده است. او اول به سرمایه‌گذاران وعده سود ماهانه ۰.۳ بیت کوین (ارزش کنونی: حدود ۲۳۸۹ دلار) را داد. بسیاری از سرمایه‌گذاران بعدازآنکه سودی به آنها وعده داده شده بود و همچنین تجهیزات خریداری شده را دریافت نکردند، از او شکایت کردند.

قبل ازاین در تاریخ نوامبر ۲۰۱۸، نیروهایی از سمت مرکز تجسس اداره مالیات و پلیس هلند، به منزل و محل کار فرد متهم فرستاده شدند و کالاهای گران‌قیمت از قبیل کیف، کفش، و دوچرخه را توقیف کردند.

فروشنده کلاهبردار دستگاه‌های استخراج بیت کوین در هلند دستگیر شد

بر اساس گزارش مقامات FIOD هدف کار این مرکز مبارزه با پول‌شویی می باشد که یک جرم «جدی» به حساب می‌آید.

در ابتدای سال جاری، مقامات مالی هلند، برای  جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم، یک طرح صدور مجوز برای شرکت‌های ارز دیجیتال در نظر گرفتند.

اداره ناظر بر بازارهای مالی و همچنین بانک DNB  در هلند پیشنهاد داده اند  که صرافی‌های فیات-ارز دیجیتال و نهادهای متولی، به دلیل داشتن «ریسک بالای جرائم مالی»، باید مجوز دریافت کنند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *