Bizdrone

فردی ۸۰,۰۰۰ دلار بیت کوین را که اشتباهی دریافت کرده بود پس داد!

بیت کوین

«کیث مالی چونگ» (Keith Mali Chung)، رئیس شرکت بلاک چینی «لوپ بلاک نتورک»، ۸۰,۰۰۰ دلار بیت کوینی را که به اشتباه به کیف پولش ارسال شده بود، پس داد.

بر اساس گزارشی از «کوین تلگراف»، چونگ که با اسم کاربری Bitcoin Keith در توییترمشغول به فعالیت است، در ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) نوشت:

از طرف فردی حجم خیلی زیادی بیت کوین برای من ارسال شد؛ حتما اشتباهی به وجود آمده و شخصی که قبلا با آن تراکنش داشتم، این مبلغ را برایم فرستاده است. با احترام،آدرس، مبلغ دقیق تراکنش و زمان تراکنش را برایم بفرستید.

فردی 80,000 دلار بیت کوین را که اشتباهی دریافت کرده بود پس داد!

روز بعد چونگ اعلام نمود که مبلغ دقیق تراکنشی که به صورت اشتباه از حساب او سر در آورده بود، ۷.۸ بیت کوین میباشد. در هنگام نگارش این خبر، مبلغ تراکنش نزدیک به ۸۰,۰۰۰ دلار میباشد. علاوه بر این او اعلام کرد که فرستنده تراکنش خودش را معرفی نموده است و خواهد توانست که سرمایه‌هایش را پس بگیرد. او در ادامه اضافه کرد:

در آفریقا، که محل استقرار من است، ۸۰ درصد از معامله های مربوط به ارزهای دیجیتال من به وسیله ی واتس‌اپ انجام می‌گیرد و یکی از اشخاصی که در گذشته با من تراکنش داشته، به طور اشتباه ۷.۸ بیت کوین را به حساب کیف پول بلاک چینی من واریز کرده است. بعد از این اتفاق من این خبر را انتشار دادم و او هم مرا را پیدا کرد.

با صورت گرفتن این اقدام از جانب چونگ موجی از واکنش‌های مثبت در فضای مجازی به راه افتاد ؛ تا به آنجایی که در توییتر او را «نیکوکار خوب آفریقایی-نیجریه‌ای» نامیدند. او در قسمتی دیگری از صحبت‌های خود اینچنین گفته بود در صورتی که فرستنده تراکنش را پیدا نکند، بیت کوین‌ها را برای بایننس ارسال خواهد نمود؛ به این خاطرکه بایننس قادر است از این مبلغ در کارهای انسان دوستانه‌اش استفاده نماید.

براساس آخرین گزارش کوین تلگراف که ابتدای هفته جاری به بررسی پیشرفت‌های بلاک چین در نیجریه پرداخته بود، اینچنین آمده است که قانون‌گذاران این کشور رفته رفته به مزیتهای پروتکل‌های غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتماد دست پیدا میکنند و ارزش آنها را در بهبود بخشیدن شفافیت در موسسات و نهادهای نظارتی را درک می‌کنند.

عضو مجلس نیجریه ،«سولومون آدائلو» (Solomon Adaelu)، ماه جولای (تیر) از ضرورت به وجودآوردن نقشی پیشرو برای نیجریه در رابطه با استفاده از بلاک چین در آفریقا گفتگوکرده بود. وی در صحبت‌هایش اضافه نمود:

بلاک چین برای آفریقا میباشد و آفریقا هم باید از این فرصت استفاده نماید تا در پیشرفت‌های صنعتی و اقتصادی خود را به کشورهای  دیگردنیا برساند. نیجریه باید در قاره آفریقا پیشرو باشد و به «غول آفریقا» تبدیل گردد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *