Bizdrone

عطش خرید دستگاه‌های استخراج شدت گرفته است

دستگاه

با ادامه‌  پیدا کردن روند صعودی بیت کوین،  اشخاص بسیاری به سمت خریدن  دستگاه‌‌‌های استخراج روی آورد ند و در نهایتا، این امر باعث شد  که برای عرضه‌ی این تجهیزات به سازندگان فشار زیادی  وارد شود.

بر اساس گزارش کوین دسک، هم اکنون، پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین،بعد از گذشتن از مقاومتاستراتژیک ۱۰ هزار دلاری، با قیمت فراتر از ۱۲ هزار دلار معامله می‌شود. ارزش این ارز دیجیتال از ماه فوریه تا به امروز بیشتر از ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر فروش و بازاریابی شرکت کنان کریتیوز (Canaan Creatives)،استیون موشر (S teven Mosher)، یکی از تولیدکنندگان به نام تراشه‌های استخراج بیت کوین، گفت:

صعود بسیار بالای بیت کوین باعث شده تا تقاضا برای دستگاه‌های استخراج‌ شده افزایش پیدا کند و میزان عرضه‌ی این تجهیزات به‌ اندازه‌ی که بخواهد این تق نیست.

او از اعلام کردن مقدارسفارشات این شرکت خودداری نمود و گفت:

وضعیت فعلی صنعت تجهیزات استخراج به صورتی است که با تقاضای بالا و متقابلا کمبود موجودی مواجه هستیم.

او در ادامه  صحبتهای خود اظهار داشت:

اینگونه بنظر میرسد که وضعیت حال حاضر، همانند به سه ماهه‌ی سوم و چهارم سال ۲۰۱۷ که میزان تقاضا سه برابر عرضه بود، شده است.

ارزش بیت کوین در آن زمان ،در طول ماه جولای تا سپتامبر ۲۰۱۷، دو برابر شد و در یک‌چهارم آخر ماه نیز با صعود چهار برابری، به چیزی در حدود ۲۰ هزار دلار رسید.

عطش خرید دستگاه‌های استخراج شدت گرفته است

براساس  تحقیقات انجام شده از سمت وکن‌اینسایت (TokenInsight)، استارتاپ تحقیقاتی مایننیگ و معاملات، با افزایش قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته، با خریدن تجهیزات استخراج جدید، میتوانید در مدت زمان کوتاهی سود خوبی به دست آورید. مطابق این تحقیقات، مدت زمان تقریبی بازگشت سرمایه‌ی خرید این تجهیزات جدید در سه ماهه‌ی دوم، به ۶۰ تا ۱۵۰ روز کاهش پیدا کرده است. این مقدار درمقابل به بازه‌ی زمانی ۱۲۰ تا ۲۸۰ روز در گذشته، پیشرفت قابل توجه ای داشته است.

طرح های جدید دستگاه‌های استخراج

عطش خرید دستگاه‌های استخراج شدت گرفته است

شرکت کنان کریتیوز، به جهت دست یافتن به موقعیت‌های جدید، طرح جدیدی از دستگاه‌های استخراج را به نام AvalonMiner 1041 ارائه کرده است که گفته می‌شود نرخ هش آن ۳۷ تراهش در ثانیه (TH/s) و مصرف برق آن هم  ۲.۳۶۱ کیلووات ساعت است. نرخ هش و مصرف برق مدل قبلی این نوع تجهیزات، Avalon 851، به ترتیب ۱۴.۵ تراهش و ۱.۴۵۰ کیلووات ساعت بوده است.

موشر صحبتهای خود را اینگونه ادامه داد که ، به علت میزان بالای تقاضای خرید از سوی مشتریان بزرگ‌تر،تحویل پیش سفارشات این مدل‌ها  به آخرهای ماه اکتبر معوق شده است. به همین ترتیب،، سازنده‌ی تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال بیت‌ مین (Bitmain)، هفته‌ی قبل، فروش نسخه‌های بهبود یافته‌ی مدل AntMiner S9 خود را به نام‌های  AntMiner S9k و  AntMiner S9 SE را شروع کرد.

مطابق سایت این شرکت، ارسال نخستین سری از این تجهیزات تا ماه آگوست انجام نمی‌شود. همچنین تقاضا برای خرید محصولات باقدرت تر و گران قیمت‌تری  همانند WhatsMiner M20، ساخت ژوزینگ یانگ (Zuoxing Yang)، طراح قبلی تراشه‌های شرکت بیت‌ مین نیز، با افزایش روبه رو شده است.

یانگ به کوین دسک گفت که مجموعه‌ی بعدی مدل M20 که قرارشده است در اواخر ماه اکتبر ارسال شوند، در حال حاضر ه صورت کامل به فروش رسیده‌اند. به عقیده ی او، یکی از علتهای مهم دیگری که باعث شده تا عرضه‌ی تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال با مشکل روبه رو شود، این است که  به خاطر عرضه‌ی محدود تراشه‌ از طرف فروشندگان مختلف ،مقدار کمی از آن دستگاه ها تولید میشود. او اظهار داشت:

نرخ هش بیت کوین این توانایی را ندارد که  قدم به قدم  قیمت آن افزایش پیدا کند. ظرفیت تولید، یک عامل محدودکننده است.

افزایش پیدا کردن نرخ هش

در حقیقت، بالا رفتن علاقه به استخراج ارزهای دیجیتال، توانسته  بر روی میزان قدرت محاسباتی اختصاص داده شده برای تأمین نمودن امنیت شبکه، تاثیر گذار باشد. اینگونه گفته می‌شود که مقدار این قدرت محاسباتی، در این اواخر به بالاترین اندازه ی خود رسیده است.

عطش خرید دستگاه‌های استخراج شدت گرفته است

                                                                                        میزان نرخ هش بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تا به امروز

اگر به  اطلاعات به دست آمده از استخراج BTC.com، توجه کنیم خواهیم دید که ، متوسط نرخ هش آخرین روز و یک هفته‌ای بیت کوین، به ترتیب برابر با  ۶۵ و ۵۸ میلیون تراهش در ثانیه بوده است. قدرت محاسباتی بیت کوین از هنگامی که متوسط ۱۴ روزه‌ی نرخ هش استخراج آن در سال قبل، مطابق روند نزولی قیمت، به ۳۶ میلیون تراهش در ثانیه رسید،و چیزی در حدود ۸۰ درصد رشد داشته است.

با فرض کردن بر آن که این افزایش، از سمت دستگاه‌های استخراج پرکاربردی همچون AntMiner S9 و Avalon 851 با نرخ هش حدودی ۱۴ تراهش در ثانیه، باشد، می‌توان این را گفت که در طی چند ماه اخیر چیزی در حدود  ۲ میلیون از این دستگاه‌ها راه‌اندازی شده‌اند.

سایت BTC.com  اینگونه پیش‌بینی کرده که سختی استخراج بیت کوین، معیار سنجش میزان دشواری حل مسائل ریاضی که باعث به تولید این ارز دیجیتال می‌شود، در دور بعدی تغییر، به بالاترین اندازه خود، یعنی بیشتر از ۷.۸ تریلیون برسد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *