Bizdrone

صرافی کریپتوپیا اعلام ورشکستی کرد

کریپتوپیا

در طی چند ماه گذشته صرافی نیوزلندی کریپتوپیا به دنبال دو حمله از سمت  هکرها،مبلغی بیشتر از ۱۶ میلیون دلار از دست داد. این صرافی پس از این که هک شد از ابتدای این ماه پروسه انحلال را در پیش گرفته، درحال حاضردرخواست «حمایت از ورشکستی» به دولت ایالات متحده داده است.

بنابه گزارش خبرگزاری کوین دسک، شرکت مشاوره مالی و خدمات گرنت ثورنتون (Grant Thornton) نیوزلند، متصدی حسابرسی و تسویه‌ی حساب‌های صرافی کریپتوپیا،  در روز دوشنبه اعلام کرده است  که داده‌های موجود وذخیره‌شده در سرورهای این صرافی به وسیله ی شرکتی در ایالت آریزونا حفاظت می‌شود و مقصود آن ،این است که با همکاری این شرکت آن‌ها را حفظ و نگهداری نماید.

دادگاهی که برای بررسی نمودن این ورشکستگی در یکی از منطقه های  جنوبی نیویورک تشکیل شد، در روز جمعه به این صرافی این دستوررا داد که تا تاریخ ۷ ژوئن، درخواست اقدام سریع به پشتیبانی موقتی خود را به این دادگاه ارائه بدهند. در ادامه گرنت ثورنتون اظهار کرد:

مطابق با این دستور موقت، از اطلاعات کریپتوپیا که شامل پایگاه داده‌ی SQL دارایی‌های دیجیتال فردی تمامی دارندگان حساب و اطلاعات تماس آن‌ها می‌شود، حفاظت خواهد شد. بدون  داشتن این اطلاعات، مطابق کردن دارایی‌های اشخاص با دارایی‌هایکه در این صرافی وجود دارد، امکان پذیر نخواهد بود.

همچنین مقامات این شرکت اقرار کرده اند که برگرداندن داده‌ها و معین کردن روش پخش دارایی‌ها بین صاحبان حساب، در خوشبینانه ترین حالت حداقل چند ماه طول خواهد میکشد.

صرافی کریپتوپیا اعلام ورشکستی کرد

مطابق با گزارش به دست آمده از بلومبرگ، شرکتی که درایالت آریزونا واقع شده است، دیگر به کریپتوپیا خدمات عرضه نخواهد کرد و این مقصود را دارد که ۲ میلیون دلار نیز از این صرافی به عنوان خسارت دریافت کند. بنا به اطلاعات موجود در این گزارش مسئولین تسویه حساب این صرافی بیم این را دارند که اگر این مقدار پول در آینده مهیا نشود، به طورغیر قابل برگشتی اطلاعات افراد از بین خواهد رفت.

دراواسط ماه ژانویه، صرافی کریپتوپیا مورد حمله‌ی هک وسیعی قرار گرفت و مقداربسیاری از دارایی آن به سرقت رفت. بعد از آن، با اینکه دچارمشکلات بانکداری شده بود، خدمات معاملاتی را آغاز کرد. این صرافی نهایتا، ابتدای این ماه، فعالیت‌های خود در زمینه ی معاملاتی را به حالت معلق درآورد و در صدد انحلال قرار گرفت. یک شرکت تجزیه اطلاعات  بلاک چینی، ارزش هک انجام شده  را چیزی بالغ بر ۱۶ میلیون دلار اتر و توکن‌های ERC-20 برآورد کرده است.

گرنت ثورنتون طی هفته ی گذشته موظف شد تا در وب‌سایت نیوزلند کامپنیز آفیس گزارش اولیه ی مربوط به این پرونده را منتشر کند. همچنین کریپتوپیا اظهار کرد که دادگاه  تا ۱۰ روز کاری دیگر این مهلت داده شده را تمدید کرد و قرار بر این شد که تا تاریخ ۴ ژوئن این گزارش منتشر شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *