Bizdrone

صرافی نامتمرکز بایننس زودتر از موعد راه اندازی شد

بایننس

صرافی نامتمرکز (DEX) بایننس زودتر از موعدی که برای آن برنامه ریزی شده بود، راه اندازی شده است.

برترین صرافی ارز جهان به لحاظ حجم معاملات دیروز این خبر را اعلام کرده است که البته امکان شروع معاملات (ترید) از همین حالا امکان پذیر نیست و در روز های آتی فعال می شود و درحال حاضر کاربران می توانند در Binance DEX کیف پول بسازند.

یکی از نمایندگان بایننس بیان کرده است که معاملات “به محز صدور و لیست شدن توکن ها و زوج های ترید در Binance DEX فعال می شود. انتظار ما این است که این کارهرچه زودتر انجام شود و تا چند روز آینده به پایان برسد.”

ما بر این باور هستیم که صرافی های نامتمرکزمیتوانند امید و اعتماد پذیری وقابلیت ها و  سیستم مالی شفاف را به ارمغان آورند. وبدون هرگونه خزانه مرکزی، Binance DEX کنترل بیشتری  نسبت به هر کاربر برای  اینکه دسترسی آسانتری به دارایی هایش داشته باشد را می دهد.

مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو

این اخبار تنهاظرف مدت یک هفته پس از انتشار خبر راه اندازی شدن بلاکچین بومی این صرافی به نام Binance Chain منتشر شده است. همچنین توکن مربوط به خود این صرافی (BNB) به عنوان دارایی مورد پذیرش در این بلاکچین منتشر شده و جایگزین توکن قبلی ERC-20 شده است.

افراد دارای توکن های قدیمی BNB ای آر سی ۲۰ می توانند ابا استفاده از وبسایت بایننس توکن های  مریوط به خود راعوض کنند.

Binance Chain از کیف پول های گوناگونی در ابتدایراه اندازی پشتیبانی می کند که شامل کیف پول رسمی بایننس به نام Trust Wallet و همچنین کیف پول های دیگری مانندLedger Coinomi،Exodus ، Enjin، Exodus و… می شود. همچنین این صرافی از پروژه های دیگر که در حوزه ی رمزارز میباشند دعوت بعمل میاورد تا برای ساخت توکن های جدید در Binance Chain  با آنها همکاری کنند.

راه اندازی DEX شامل ۲ ماه مهلت آزمایش می شود که در طی این دوره بایننس اعلام کرده است که ۸٫۵ میلیون تراکنش به روش های گوناگون انجام گرفته است.

پلتفرم DEX نیزامکانات مشابه رابط کاربری صرافی متمرکز بایننس را ارائه می کند وتنها تعداد محدودی نسبت به قابلیت های دیگر به این پلتفرم اضافه شده است. از جمله این قابلیت ها می توان به امکان ایجاد یک عبارت رمز ۲۴ واژه ای برای  اینکه بتوان کلیدهای خصوصی را ایمن نگه داشت  اشاره کرد.

درماه مارس نیز صرافی رمزارز مالتایی، OKEx   ا یک صرافی نامتمرکز به نام OKDEx اعلام کرد که قصد راه اندازی بر روی زنجیره بلاک مخصوص خود به نام OKChain را دارد.

همچنین این صرافیبیان کرده است که در حال حاضر مراحل “پایانی” برای توسعه  هرچه بیشتراین پروژه در حال طی شدن است و این انتظار می رودکه حدالامکان  تا ماه ژوئن یک تست نت (شبکه آزمایشی) راه اندازی شود.

صرافی رمزارز سنگاپوری، Huobi (هوبی) در تابستانی که گذشت،گفت قصد این را داردکه در ساخت یک صرافی نامتمرکز مستقل مشارکت کند تا توسعه دهندگان به عنوان یک پروتکل زنجیره بلاکی متن باز بتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *