Bizdrone

صرافی بیترکس معامله ۳۲ ارز دیجیتال را برای آمریکایی‌ها ممنوع کرد

بیترکس

صرافی ارز دیجیتال بیترکس (Bittrex) به وسیله  اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کاربران آمریکایی خود را از خرید و فروش ۳۲ ارز دیجیتال منع خواهد کرد. بیترکس با منتشر کردن پستی بر روی بلاگ خود در ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) از انجام این اقدام خبر داد.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف و طبق این اطلاعیه، پس از ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد)، معامله‌گران آمریکایی دیگر به تعداد زیادی از سکه‌های لیست شده در این صرافی از قبیل کیوتوم (QTUM)، استورج (STORJ) و… دسترسی نخواهند داشت.

بیترکس این موضوع را یاد آور شده که کاربرانی که با IP ایالات متحده در این صرافی فعالیت می‌کنند، ایمیلی دریافت خواهند کرد که در آن توضیحاتی در ارتباط  با فعالیت‌هایی که مجازند با دارایی‌های پیش‌تر ذکر شده انجام دهند، ارائه شده است.

اختیارات و قابلیت‌های گفته شده از طریق این صرافی شامل فروش این ارزها برای خرید دارایی‌هایی که برای آن‌ها در دسترس است، لغو سفارشات و یا خارج کردن و انتقال داراییشان از این صرافی می‌شود. به همین دلیل حساب کاربران آمریکایی بلوکه نخواهد شد.

بعد  از این‌ که تغییرات اجرایی شوند، مشتریان آمریکایی دیگر قادر به خرید و فروش سکه‌های انتخابی نخواهند بود و تمام سفارشات باز مرتبط به دارایی‌های گفته شده، لغو خواهند شد.

صرافی بیترکس معامله 32 ارز دیجیتال را برای آمریکایی‌ها ممنوع کرد

تعدادی قابلیت‌ محدود مرتبط با این دارایی‌ها برای معامله‌گران آمریکایی همچنان در دسترس خواهد بود و سکه‌ها به پلتفرم بیترکس اینترنشنال (Bittrex International) انتقال داده می‌شوند. صرافی بیترکس در این باره  نوشته است:

مشتریان آمریکایی توانایی این را دارند که دارایی‌های مورد تحریم خود را برداشت کنند. اما از طرفی دیگر همچنین کاربران می‌توانند تا وقتی‌که بیترکس اینترنشنال از این سکه‌ها و یا توکن‌ها پشتیبانی می‌کند، این سکه‌ها را در کیف‌پول بیترکس خود نگه داری کنند.

بیترکس اینترنشنال وابسته به بیترکس که در اروپا  واقع می باشد که دقیقا توکن‌هایی را که تنها در پلتفرم بیترکس اینترنشنال در دسترس می باشند، به جز برای شهروندان آمریکایی، را لیست کرده است.

در اواسط ماه مارچ، صرافی بیترکس عرضه اولیه‌ی صرافی خود که قرار بود بر روی بیترکس اینترنشنال میزبانی شود را کنسل کرد.

همچنین در هفته پیش نیز صرافی غیرمتمرکزی که به وسیله صرافی بزرگ و معتبر بایننس توسعه پیدا کرده است، اعلام کرد که دسترسی کاربرانش را از ۲۹ کشور از جمله ایران و ایالات متحده بلوک خواهد کرد.

طبق گزارشی که چند روز پیش بر روی وب‌سایت ارز دیجیتال انتشار داده شد، حجم معاملات بیت کوین در صرافی کوین‌بیس در تاریخ ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت)، به بالاترین میزان خود یعنی ۲۶۳,۰۰۰ بیت کوین رسید؛ رقمی که از ۴ فوریه سال ۲۰۱۸ تا به حال مشاهده نشده بود.

بیترکس در سال ۲۰۱۷ حساب کاربران ایرانی را با تمام دارایی‌هایشان بلوکه کرد و تا به حال هیچ توضیح روشنی در باره آن ارائه نکرده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *