Bizdrone

سودآوری بیت کوین ۷۲۰ برابر بیشتر از شرکت وارن بافت !

وارن بافت

سهام شرکت هلدینگ برکشایر هاتاوی متعلق به وارن بافت، که یکی ازکارآفرینان و همچنین سرمایه‌گذار مطرح آمریکایی، از زمان مدیریت او، حدود ۹۹۷.۹ هزار درصد رشد داشته است. اما اگر به سمت دیگر ماجرا نگاه کنیم، بیت کوین در طول تاریخ ده ساله‌ خود ناظر یک افزایش ۷۲۰ میلیون درصدی بوده است!

بنا به گزارش بیت‌کوینیست، بها سهام شرکت چند ملیتی برکشایر هاتاوی از سال ۱۹۶۴ که مدیریت وارن بافت شروع شد، ۹۹۷.۹ هزار درصد افزایش یافته است.

یکی از موضوعاتی که باعث شناخته شدن شرکت برکشایر هاتاوی شده، مدیریت آن به وسیله ی این سرمایه‌گذار نامدار بوده است. در فهرستی که توسط فوربز ارائه‌شده ، وارن بافت، سومین شخص ثروتمند جهان معرفی شده و بهای خالص دارایی‌های او ۸۲.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

رشد ۷۲۰ میلیون درصدی بیت کوین در طی ۱۰ سال

قابل ذکر است که تنها یک دهه از عمر بیت کوین، پرچم‌دار ارزهای دیجیتال می‌گذرد. و این در حالی مییاشد که، در طول این مدت کم، قیمت این ارز دیجیتال، از نخستین  روز تا به امروز، ۷۲۰ میلیون درصد افزایش پیدا کرده است.

سودآوری بیت کوین 720 برابر بیشتر از شرکت وارن بافت !

گفتنی است که بافت، معروف ترین سرمایه‌گذار حال حاضر، نظر بسیار انتقادی نسبت به بیت کوین دارد. در واقع، او تابه امروز چیزهای متفاوتی به بیت کوین نسبت داده است:

بیت کوین هیچ کاری انجام نمیدهد. و فقط  یک جا نشسته است. بیت کوین همانند یک صدف دریاییاست و از نظر من سرمایه‌گذاری شمرده  نمی‌شود. بیت کوین ابزاری برای شرط‌بندی بوده و کلاه‌برداری‌های بسیاری در رابطه با آن صورت گرفته است. مسائل پنهان زیادی در باب آن وجود دارد، درنتیجه ضررهای فراوانی در آن دیده می‌شود. بیت کوین تا به امروز چیزی تولید نکرده است.

اگر این اظهارات به نظر کارآمد  نمی‌آیند، گفتنی است که او پیش از این  بیت کوین را یک مرگ موش تمام عیار هم خوانده است.

مطابق با گزاشی که بلومبرگ هفته قبل تهیه کرد، اینگونه به نظر می‌ آید که برکشایر هاتاوی ۳۴۰ میلیون دلار در یک طرح پانزی کلاهبردارانه سرمایه‌گذاری کرده است. مطابق تحقیقات بازرسان فدرال، دی سی سولار (DC Solar)، شرکت مورد پشتیبانی بافت، از سرمایه‌ سرمایه‌گذاران جدید برای پرداخت کردن به سرمایه‌گذاران قبلی استفاده کرده است.

در نتیجه، اگر این نابغه‌ صنعت سرمایه‌گذاری وکه مورد قبول برای همگان است، نتوانسته تشخیص بدهد که این طرح  کلاه‌برداری است، آیا می‌توان گفت که در رابطه با  بیت کوین هم این اشتباه را کرده باشد ؟

چشم پوشی کردن از قدرت بیت کوین

قابل ذکر است با اینکه صحبت های بافت در رابطه با بیت کوین، این ارز دیجیتال از شرکت او بسیار بهتر عمل کرده است. گفتنی است که شرکت برکشایر هاتاوی، مالکیت شرکت‌های مطرحی همچون گایکو، لانگ اند فوستر ،دوراسل و غیره و نیز، کنترل سهام اقلیت شرکت‌های امریکن اکسپرس، کوکا کولا،       ولز فارگو را دراختیاردارد.

با مقایسه‌ی رشد قیمت بیت کوین در طول ده سال، می‌توان دریافت که این ارز دیجیتال، صعود بیش‌تری نسبت به سهام شرکت برکشایر هاتاوی داشته است.
با مقایسه‌ی رشد قیمت بیت کوین در طول ده سال، می‌توان به این نتیجه رسید که این ارز دیجیتال، صعود فراتری نسبت به سهام شرکت برکشایر هاتاوی داشته است.

بیت کوین هیچ کدام از این کارها را انجام نداده و حتی شرکتی با قدرت مرکزی هم به حساب نمی آید . بیت کوین فقط یک پروتکل غیرمتمرکز برای پول بوده و این اطمینان خاطر را می‌دهد که هیچ  فردی قوانین را زیر پا نخواهد گذاشت.

این ارز دیجیتال به‌نوبه‌ خود یک کلاس دارایی به حساب می آید و به افرادی که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ۷۲۲ برابر زیادتر از برکشایر هاتاوی سود داده است و این در صورتی میباشد که بیت کوین فقط ده سال سن دارد. پس به افرادی که پیش بینی قیمت ۱ میلیون دلاری برای بیت کوین از سوی جان مک‌آفی را عجیب می‌دانند، باید گفت که به توضیحات بالا دقت کنند. شاید قیمت بیت کوین تا آخر ماه دسامبر ۲۰۲۰ به این میزان نرسد اما یقینا می‌توان احتمالی برای آن متصور شد.

شاید وارن بافت باید در نظرش بازنگری نمایید و احتمالا جاستین سان می‌تواند او را  راضی به این کار کند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *