Bizdrone

سقوط بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به رسوایی جدید تتر و صرافی بیتفینکس

بیت کوین ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال به دنبال انتشار ادعاهایی در رابطه با پوشش دادن ۸۵۰ میلیون دلار از قرض‌های صرافی بیتفینکس با ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT)، در روز پنجشنبه ۱۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

دفتر دادستان کل نیویورک در اظهاریه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، ادعا کرد که صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس متحمل ۸۵۰ میلیون دلار ضرر شده و برای پوشش آن از استیبل کوین تتر استفاده کرده است.

این اتهامات بار دیگر وابستگی هر توکن تتر را به یک دلار آمریکا زیر سوال برد و اعتماد بازار را دستخوش تغییراتی کرد، درحالیکه نتیجه آن فروش شدید ارزهای دیجیتال اتر و ریپل و سقوط ۷ و ۴.۸ درصدی آن‌ها طی ۲۴ ساعت بود.

طبق داده‌های قیمتی سایت کوین‌مارکت‌کپ، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با از دست دادن ۱۰ میلیارد دلار، در صبح روز جمعه به حدود ۱۶۷ میلیارد دلار سقوط کرد. گفتنی است که روند بهبود ارزش کل بازار تا این لحظه تا ۱۷۰ میلیارد دلار صورت پذیرفته است.

نمودار روزانه – تتر

دلار
کاهش شدید ارزش توکن تتر

طبق اطلاعات صرافی‌های کراکن و اوکی‌کوین، در بامداد جمعه قیمت هر توکن تتر از میزان مشخص ۱ دلار ریزش کرد و تا حدود ۰.۹۵۵ برای هر توکن تتر نیز رسید.

گفتنی است که بی‌اعتمادی‌ها نسبت به تتر هنوز باقی است و قیمت هر توکن تتر در حال حاضر حدود ۰.۹۷۵ دلار معامله می‌شود.

سایر ارزهای دیجیتال باثبات مانند دلار جمینی وUSDC و TrueUSD نیز شاهد رشد‌های بین ۰.۲۵ تا ۳ درصدی بودند که دلیل آن انتقال سرمایه به سوی گزینه‌های مطمئن‌تر در بازار است.

از سمت دیگر، ارز دیجیتال میکر (MKR) که دارایی دیجیتال پشتوانه پروژه میکر دائو محسوب می‌شود نیز ۱۴.۶۵ درصد کاهش یافت تا بدترین عملکرد را در بین ۲۵ ارز دیجیتال برتر بازار از خود نشان دهد. این اتفاق برخلاف بروزرسانی‌های اخیر این ارز دیجیتال برای تثبیت ارزش آن از راه افزایش کارمزدها رخ داد.

نمودار روزانه – سایر ارزهای دیجیتال

نمودار کاهش دلار
در همین حین بازار ارزهای دیجیتال واکنش مثبتی نسبت به این قضیه نشان نداد و بیشتر ارزهای دیجیتال کاهش‌های قابل توجهی در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رساندند.
بیت کوین در بامداد روز جمعه در صرافی کوین‌بیس تا قیمت ۴۹۵۳ دلار کاهش یافت و در حال حاضر در این صرافی در محدوده قیمتی ۵۱۴۵ دلار معامله می‌شود.
همچنین ویل آلرت (Whale Alert)، سرویسی در توییتر که تراکنش‌های بلاک چین را کنترل می‌کند، نیز ساعاتی پس از انتشار خبر تتر، انتقال ۳,۹۹۹ بیت کوین به ارزش ۲۰ میلیون دلار را از صرافی بیتفینکس به آدرس‌های کیف پول ناشناس اطلاع داد.
اقدامات اخیر نشان‌دهنده احساسات تریدرها نسبت به کاهش خطر معامله‌ کردن در صرافی متهم شده است که آن را با انتقال دارایی افراد نشان می‌دهد.
هرچند عده دیگری از سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند تا تنها سرمایه‌های خود را از تتر به سایر ارزهای دیجیتال باثبات مثل دلار سیرکل یا دلار جمینی تغییر دهند که باعث افزایش نسبی ارزش آن‌ها در برابر دلار شده است.
روز گذشته اتریوم  بدترین عملکرد را در بین ۳ ارز دیجیتال برتر بازار از خود نشان داد و با ۶.۹۱ درصد کاهش به دنبال پیدا کردن یک سد حمایت محکم در محدوده ۱۵۲ دلار است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *