Bizdrone

سرویس جدید مبتنی بر بلاک چین آمازون راه‌اندازی شد

آمازون

بر اساس اطلاعیه‌ای در مورخ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت)، خدمات وب آمازون (AWS) که یکی از پلتفرم‌های رایانش ابری آمازون می باشد، سرویس بلاک چین مدیریت شده (AMB) خود را عموماً دسترس‌پذیر کرده است.

این محصول به احتمال قوی مشتریان را قادر می کند تا شبکه های بلاک چین را در سازمان های خود راه اندازی کرده و از چارچوب های متن بازهایپرلجر و اتریوم استفاده می کند. به طور مشخص، آمازون می گوید که این بلاک چین مدیریت شده (AMB)، می تواند به انجام هزاران تا میلیون ها تراکنش کمک کند.

براساس اطلاع دهی آمازون، این سرویس جدید به کسب و کارها اجازه می دهد تا شبکه های خود را خیلی سریعتر و با هزینه پایین تر توسعه دهند، چونکه که نیاز به «نصب نرم افزار،تهیه سخت افزار،ایجاد و مدیریت گواهی ها برای کنترل دسترسی و پیکربندی تنظیمات شبکه» را حذف می کند. راهول پاتاک (Rahul Pathak)، مدیر کل AWS اذعان داشت:

بلاک چین مدیریت شده آمازون از تامین نودها، مدیریت گواهی، راه اندازی شبکه، امنیت و مقیاس گذاری در شبکه مراقب می کند.

سرویس های آمازون
سرویس های آمازون

طبق اظهار این مجموعه، شرکت های بزرگی مانند بورس سنگاپور (SEL)، غول ارتباطات آمریکا (AT&T) و شرکت جهانی غذا و نوشیدنی Nestlé، این بلاک چین را اجرا می کنند.

شرکت وب‌سرویس‌های آمازون نخستین بار در نوامبر سال پیش، دو سرویس جدید بلاک چین مدیریت شده آمازون AMB و دیتابیس دفترکل کوانتومی QLDB را معرفی کرده است. دفتر کل کوانتومی آمازون یک پایگاه داده است که برای عرضه گزارش های شفاف، غیرقابل تغییر، و قابل تایید به وسیله رمزنگاری برای تراکنش ها طراحی شده و یک مقام مرکزی بر آن نظارت دارد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *