Bizdrone

سرمایه‌گذار خطرپذیر درباره‌ آینده‌ بیت کوین هشدار داد

سرمایه‌گذار خطرپذیر درباره‌ آینده‌ بیت کوین هشدار داد

رظموردردمودر حال حاضر قیمت بیت کوین دوبرابر قیمت آن در ابتدای ۲۰۱۹ میلادی است؛ برخلاف سال ۲۰۱۸ که برایبیت کوین فاجعه‌بار تمام شد و بسیاری از ارزهای دیجیتال کاهش ۸۰ درصدی داشتند، در سال جاری قیمت‌ها به سرعت و با شدت هر چه تمام افزایش یافتند.

به گزارش فوربز در چند هفته‌ گذشته قیمت بیت کوین نوسانات زیادی داشته است. بازار در تلاش بود تا به وضعیت جدیدش عادت کند و سرمایه‌گذاران از اصلاح قیمتی که می‌توانست به نابودی سودهایشان منجر شود، می‌ترسیدند.

 

جیسون کالاکانیس (Jason Calacanis) سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر برجسته‌ای که یکی از اولین سرمایه‌گذاران برنامه‌ی اوبر (Uber) بود، درمورد اینده ی  بیت کوین هشدار داده و گفته که «احتمالاً با یک فناوری جدید جایگزین شده» و ارزش آن صفر می‌شود.

کالاکانیس در حساب توییتر خود گفت:

نظر من تغییری نکرده است. بیت کوین به احتمال زیاد با فناوری جدید جایگزین می‌شود. شاید بیت کوین ساخته شده تا آخرین باشد، اما احتمالاً اینطور نیست؛ بنابراین موقعیت خود را به میزانی که مایل به از دست دادنش هستید، حفظ کنید. برای بیشتر موارد، این مقدار ۱ تا ۵ درصد از ارزش داریی خالص است. احتمالاً ارزش آن به حدود ۱ تا ۵۰۰ دلار می‌رسد.

کالاکانیس که در فراز و نشیب حباب دات‌ کام در حدود ۲۰ سال قبل حاضر بود، درباره‌ آینده‌ بیت کوین این پیش‌بینی را کرده است؛ این در حالی است که غول شبکه‌ اجتماعی جهان، فیس بوک و بانک جی‌پی مورگان در حال آزمایش ارز دیجیتال خود هستند.

تاکنون این حمله ها علیه بیت کوین و ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌های بزرگ فناوری و خدمات‌دهی مالی سنتی فقط موجب افزایش قیمت آن و گسترش دنیای ارزهای دیجیتال شده است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، توجه وال‌استریت و سیلیکون‌ولی را به‌عنوان مهر تاییدی بر بیت کوین و فناوری بلاک چین که بر آن پایبند هستند، می‌بینند. به‌هرحال اگر پذیرش ارز دیجیتال فیس‌بوک یا ارز دیجیتالی با پشتوانه‌ی بانکی شایع شود، این امر می‌تواند موجب نابودی بیت کوین شود.

از طرف دیگر، کسانی که در دنیای ارزهای دیجیتال و بیت کوین می باشند، با وجود توسعه‌های اخیر چشم‌انداز بیت کوین را امیدوارکننده می‌بینند.

سانی سینگ (Sonny Singh)، رئیس بخش تبلیغاتی سایت درگاه‌پرداخت ارزهای دیجیتال بیت‌پی (BitPay)، در مصاحبه با بلومبرگ گفت:

این بازار در انتظار شرکت‌هایی چون گلدمن‌ساکس، چی‌پی‌مورگان، فیدلیتی و اسکوار، برای وارد شدن به میدان بود؛ اکنون این امر درحال وقوع است. این ارزهای برای موارد زیادی در سراسر دنیا استفاده می‌شوند؛ شما باید به این صنعت طولانی‌مدت نگاه کنید، زیرا ما فقط نوک کوه یخ را می‌بینیم.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *