Bizdrone

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید

با رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید

در حالی که بارها در خصوص فرا رسیدن فصل آلت کوین‌ها و ریزش بیت کوین صحبت شده، بیت کوین دوباره نسبت به همتایان خود بهتر عمل کرده و زمانی که آلت کوین‌ها شرایط بدی را متحمل می‌شدند، سود زیادی را در پی داشته است.

در وقت نگارش این مطلب، سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال، به طور قدرتمندانه‌ای ۵۵.۸ درصد بوده و نسبت به پایین‌ترین میزان اوج حباب سال ۲۰۱۸ یعنی حدودا  ۳۵ درصد، با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.

یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، هایزنبرگ کپیتال (Heisenberg Capital)، به رهبری طرفداران ضد تشکیلات و پذیرندگان معاصر ارزهای دیجیتال، مکس کایزر (Max Keiser) و استیسی هربرت (Stacy Herbert) می‌گویند که تسلط بیت کوین احتمالاً همچنان افزایش پیدا خواهد کرد.

به تازگی در توییتی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، کسی که به صرافی کراکن (Kraken)، شیپ‌شیفت (ShapeShift)، آبرا (Abra) و بیتفینکس (Bitfinex) از میان دیگر صنایع پیشرفت کرده سرمایه اختصاص داد، نشان داد که بازار، شروع به رد هر چیزی جز بیت کوین کرده است. به نظر می اید که این طور باشد.

 

همان طور که در گذشته گفته شد، پدیده ای موسوم به زمستان ارزهای دیجیتال، به بیت کوین اجازه داده تا سهم بازار را از چنگ آلت کوین‌هایی که قیمت بیشترشان اوایل سال ۲۰۱۸ بیش از اندازه افزایش یافته بود، در بیاورد. هایزنبرگ این موضوع را تائید می‌کند و حتی اشاره می‌کند که معتقد است آلت کوین‌ها همچنان موارد استفاده‌ی ماندگار کمی دارند و یا گزاره‌ی ارزش مستحکمی ندارند. وی در این باره گفت:

همان‌طور که بیت کوین به سمت هدف سال ۲۰۱۱ ما، یعنی ۱۰۰ هزار دلار پیش می‌رود، باور می‌کنیم که همه چیز بجز بیت کوین، از بین خواهد رفت.

تاریخ با این تحلیل موافق است.

اکثر دارایی‌های دیجیتال برتر سال ۲۰۱۳، همه چیز دارند، اما با ظهور پروژه‌های جدیدتری مانند اتریوم (Ethereum)، مونرو (Monero) و ایاس (EOS) که ارزهای دیجیتال نیم‌کوین (Namecoin)، پیرکوین (Peercoin) و فیترکوین (Feathercoin) را که در اوج دوران محبوبیت خودشان بهترین ها بودند، کنار زده و از صحنه محو شدند.

نه تنها این پروژه‌های کمتر شناخته شده از اذهان عمومی پاک شدند، بلکه تعدادی  از آن‌ها کاملاً کنار گذاشته و ارزش توکن‌هایشان با سقوط بسیار شدیدی روبرو شد.

درحالی که بسیاری از پروژه‌های بلاک چین، قدرت ماندگاری بیشتری نسبت به پروژه‌های پیش از خودشان دارند، بسیاری از مفسران، مانند سامسون مو (Samson Mow) از شرکت بلاک استریم، مطمئن هستند که تاریخ، در نهایت، با آن‌ها هم‌صدا می‌شود.

چه چیزی سبب افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟

در اینجا یک سؤال مطرح می‌شود که چه چیزیموجب بالا رفتن قیمت بیت کوین به سوی ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟ خب، طبق گفته‌های کایزر (Keiser)، این امر تا حد زیادی به مشخصات بنیادی بیت کوین ارتباط دارد.

در مصاحبه‌ای که با آلن اسکات (Allen Scott)، طرفدار بیت کوین، صورت گرفت، این سرمایه‌گذار اشاره کرد که پروتکل بیت کوین، خودش، سرشار از نبوغ است. این صحبت او، به دیدگاه جنجال‌برانگیزی اشاره می‌کند که گفته می‌شود ماهیت اولین بلاک چین جهان، قیمت را جایگزین خواهد کرد.

سیف الدین آموس (Saifedean Ammous)،  به طور مستمر، بیت کوین را سخت‌ترین پول جهان نامیده و ماهیت آن را غیرمتمرکز، بی حد و مرز، و دارایی‌ کمیابی که به راحتی، پول‌های صادرشده توسط دولت‌ها را در جنبه‌های مختلفی کنار خواهد گذاشت، می‌داند.

جالباینا می باشد  که این مصاحبه، سبب جلب‌ توجه به سمت این حقیقت شد که اکثر شرکت‌کنندگان صنعت، بیت کوین را در حکم دارایی ریسکی که در شرایط خوب بازار با قیمت بالایی فروخته می‌شود، می‌بینند و ارزش این دیدگاه را که بیت کوین اساساً دومین طلای دنیا، اما به صورت دیجیتال است، پایین می‌آورد. درعین حال، کایزر افزود که این موضوع در اصل، اشتباه است.

کایزر توضیح داد که بیت کوین،مثل طلا و ارز فیات سنتی، یک دارایی ریسکی (risk-off) که در شرایطی که احتمال ریزش قیمت وجود دارد فروخته می‌شود، محسوب می‌شود. به همین ترتیب، وی اعلام کرد وقتی که بازار به طور گسترده‌ای درستی این حقیقت را می‌پذیرد، روندی که بدون آن که متوجه شویم اتفاق افتاده، اولین ارز دیجیتال جهان، زمانی که فرار سرمایه برایش اتفاق بیفتد، می‌تواند به بالاترین میزان خودش برسد. وی در ادامه توضیح داد:

بیت کوین، یک سیاه‌چاله‌ی پولی می باشد که کنترل را از دست تمام ارزهای فیات خواهد گرفت و با انجام این کار، قیمتش به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. اما انسان‌ها، خودشان،امکان دارد هیچ‌گاه این روز را نبینند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *