Bizdrone

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

سرمایه گذاران

همواره گوش دادن به نظرات افراد مشهور و با تجربه دررابطه با ارزهای دیجیتال از جذابیت زیادی برخوردار بوده است. اگر این نظرات مثبت باشند باعث میشوند که، میل به سرمایه‌گذاری را افزایش پیدا کند ولی اگر منفی باشند، شک و دو دلی را به وجود می آورد. وب‌سایت Cnbc در گزارشی جالب نظر چند نفر از سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار بزرگ آمریکایی در رابطه با بیت کوین را جویا شده است. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

کوین اولیری

بیت کوین یک ارز نمیباشد، آگاهی  نداشتن درمورد آن زیاد بوده و پرنوسان است

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

                                                                ترِنس توماس کوین اولیری (Kevin O’Leary)، تاجر و نویسنده‌ کانادایی

ترِنس توماس کوین اولیری (Kevin O’Leary)، تاجر و نویسنده‌ کانادایی، در ماه دسامبر به Cnbc گفت که بین سرمایه‌گذاران بیت کوین مشکل بزرگی وجود دارد. وی گفت:

من کاملاً اطمینان دارم که ۹۹ درصد از مردمی که بیت کوین دارند، از اینکه این ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند اطلاع ندارند و این موضوع  برای به وقوع پیوستن فاجعه همیشه بستر مناسبی  میباشد.

او معتقد است ،  در رابطه با بیت کوین نخستین چیزی که باید دانست، این است که بیت کوین یک ارز رایج نیست بلکه یک دارایی است. منظور از این جمله این میباشد که کاهش و افزایش سریع قیمت یا همان نوسان قیمت، استفاده  کردن از این دارایی را به عنوان یک ارز رایج واقعی در تراکنش‌ها دشوار می‌سازد. او این موضوع را به این صورت تشریح کرد:

در این اواخر تلاش میکردم که یک معامله‌ی ۲۰۰ هزار دلاری با بیت کوین انجام دهم و شخص مقابل در معامله، تنها در صورتی  به این کار راضی میشد که، ثبات قیمت دلاری بیت کوین را به او تضمین می‌دادم؛ یه این دلیل که این ترس وجود داشت که قبل از پایان تراکنش، با نوسان قیمت روبه رو بشویم.

وی در ادامه صحبتهای خود گفت:

به‌ طورواضح مشخص است که اگر دو هر طرف معامله به این امر اعتقاد داشته باشند که نمی‌توان در ظرف مدت یک دقیقه انتقال را بدوننوسان قیمت انجام داد و نخواهند حتی یک دقیقه هم ریسک کنند، نمیتوان این کالا را یک ارز رایج نامید.

باربارا کورکران

بیت کوین چیز جالبی میباشد   –  اما کاربردی نیست و فکر نمی‌کنم به جایی برسد

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

                                                 باربارا کورکران (Barbara Corcoran)، سرمایه‌گذار، و همچنین مشاور و شخصیت تلویزیونی آمریکایی

باربارا کورکران (Barbara Corcoran) که یک سرمایه‌گذار، مشاور و شخصیت تلویزیونی آمریکایی است.  نظر او این است که ، بیت کوین چیز جالبی میباشد ولی این احتمال .وجود دارد که عملی و کاربردی نباشد. وی گفت:

من اعتقاد دارم که، بیت کوین و نیزدیگر ارزهای دیجیتال کوچک‌تر، خیلی پیچیده‌تر از آن میباشند که عموم مردم توانایی آن‌ را داشته باشند که از آنها استفاده کنند. من فکر می‌کنم که تماشای روند بیت کوین جالب است و اگر تعداد کافی ازافراد خصوصی  و یا نهادهای که در آمد بالایی دارند در آن سرمایه‌گذاری کنند، ارزش این ارز دیجیتال می‌تواند تا ۶۰ هزار دلار هم بالا برود. اما برای افرادی که احتایج دارند تا دور از چشم دیگران و به صورت پنهانی تراکنش‌های خود را انجام دهند، این دارایی دیجیتال، روش جدیدی خواهد بود.

او در ادامه بیان کرد:

به  همان مقدار که ارز رایج آمریکا و یا به عبارتی همان پول را دوست نداریم باید گفت که فکر نمی‌کنم بیت کوین هم به جایی برسد.

رابرت هرج‌واک

بیت کوین موج آینده میباشد – تا ۲۵ سال آینده  پول نقد  دیگروجود نخواهد داشت

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

                                                     رابرت هرج‌واک (Robert Herjavec)، مدیرعامل شرکت امنیت فضای مجازی هرج‌واک

رابرت هرج‌واک (Robert Herjavec)، مدیرعامل شرکت امنیت سایبری هرج‌واک،  نسبت به بیت کوین دیدگاه خوش‌بینانه‌ای دارد. او اظهار کرد :

از دید من بیت کوین موج آینده میباشد. ۲۵ سال سریعاٌ سپری خواهد شد و شکلی از ارز دیجیتال به وجود خواهد آمد که برای پرداخت‌های الکترونیکی از آن استفاده خواهیم کرد و در نهایت مفهوم پول نقد دیگر وجود نخواهد داشت. میتوان گفت که بیت کوین در انواع تراکنش‌ها، منفعت های خیلی زیادی را برای بشریت به دنبال خواهد داشت.

در حال حاضر، او اعتقاد دارد که بعضی از مسائل مربوط به بیت کوین اخلاقی نیستند ،همچنین او تا به امروز در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده است. او اذعان داشت:

در واقع ارزهای دیجیتال، انتخاب هکرها برای  انجام تراکنش و کسب سرمایه  میباشند. از آن جهت که انسان‌های خوبی هستیم، از این موضوع  نمیتوانم حمایت کنم. ، بسیاری از هک‌های گسترده‌ای که امروزه شاهدش هستیم اگر ارز دیجیتال نبود اتفاق نمی‌افتاد.

ریچارد برانسون

در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ام – صنعت بزرگی روی بیت کوین سوار میباشد

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

                                                   سِر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون (Richard Branson)، کارآفرین و نیز سرمایه‌گذار بریتانیایی

سِر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون (Richard Branson)، که یک کارآفرین وهمچنین سرمایه‌گذار بریتانیایی، چند سال قبل در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. او در سال ۲۰۱۴ به شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی اینچنین گفت:

از آن جهت که من علاقه دارم در رابطه با مسائل اطراف چیزهایی را یاد بگیرم  در بیت کوین سرمایه‌گذاری کردم و فکر می‌کنم که یکی از این مسائل بیت کوین است. من معتقد هستم ، در آینده ، یک ارز دیجیتال جهانی خواهیم داشت.

وی در سال ۲۰۱۳ در وبلاگ خود اینگونه نوشت:

افرادی که این توانایی را دازرند که حتی مقدار کمی در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، ارزشش را خواهد داشت.

او در همان سال اعلام کرد که یک مهماندار هواپیما در هاوایی، برای اینکه به گردش فضایی برود، از شرکتش یعنی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) ، که یکی از شرکت‌های گردشگری فضایی میباشد، با استفاده از بیت کوین صندلی رزرو کرد. همچنین گفته می‌شود که حامیان معروف بیت کوین یعنی همان دوقلوهای وینکلواس، نیز یک چنین کاری را انجام دادند. در سال ۲۰۱۴، او به رسانه‌ی بلومبرگ گفت:

من اینگونه فکر می‌کنم که بیت کوین  یک ارز کاربردی و عملی است.  ارزهای دیجیتال مشابه دیگری هم در آینده وجود خواهند داشت که ممکن است بهتر باشند، اما هم اکنون صنعت بزرگی روی بیت کوین سوار میباشد.

او معتقد است ، نوسانات قیمت این ارز دیجیتال، برای بعضی افراد فرصتی برای کسب سود است. او اذعان داشت:

بعضی افراد از راه بیت کوین کسب  در آمد میکنند و بعضی دیگر نیز پول خود را در این راه از دست دادند. بیت کوین به طور کامل نوسانی است اما مردم می‌توانند از آن کسب  در آمد کنند.

بر اساس اخبار به دست آمده، او در کسب‌وکارهای  با ارزهای دیجیتال  مرتبط است سرمایه‌گذاری کرده و یکی از سرمایه‌گذاران کیف پول بلاک چین (Blockchain) و شرکت خدمات پرداختی بیت‌ پی (BitPay)  میباشد.

دیموند جان

بیت کوین و اتریوم دارم – قبل از سرمایه‌گذاری کردن تحقیق کنید

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

                                                         دیموند جان (Daymond John)، تاجر، سرمایه‌گذار و نیزمجری مشهور آمریکایی

دیموند جان (Daymond John) که یکی از تاجران، سرمایه‌گذاران و همچنین مجریان مشهور آمریکایی است، با بیان کردن این مطلب که  خود نیز بیت کوین و اتریوم دارد، اظهار داشت:

باید همین حالا در رابطه  با بیت کوین اطلاعات کسب کنید.

او این هشدار را داد که قبل از انجام سرمایه‌گذاری، باید به این نکته‌ی اساسی توجه کرد:

سرمایه‌گذاری کردن در بیت کوین همچون دیگر سرمایه‌گذاری‌ها بوده واین امری ضروری است که در رابطه با آن تحقیقات انجام داده و نسبت به کلاه‌برداری‌های که احتمال میرودبه وجود آید آگاه شد. اینگونه فرض کنید می‌خواهید در ارزهای دیجیتال، املاک و یا فناوری‌های پزشکی سرمایه‌گذاری کنید، قبل از سرمایه‌گذاری کردن در هرکدام از این موارد، مسائل خیلی زیادی وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه شوید. اگر برای بالا بردن دارایی خود سرمایه‌گذاری نکرده و یا چیزی یاد نگیرید، می‌توانم هر چیزی را که تمایل دارم را  ، به صورت ارز دیجیتال و یا فناوری پزشکی به شما بفروشم.

وی در ادامه گفت:

این را به یاد داشته باشید که در هر تبادل مالی، مهم نیست که این تبادل چه باشد، در هر صورت یک نفر سود می‌برد. مردم با سو استفاده  کردن از عدم اطمینان و اعتماد به‌ نفس ما، کالایی را به ما می‌فروشند.

مارک کیوبن

بیت کوین خریداری کرده‌ام – مقداری سرمایه‌گذاری کنید که شب‌ها بتوانید به راحتی بخوابید

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

                                                    مارک کیوبن (Mark Cuban)، مالک شرکت HDNet  و سرمایه‌دار آمریکایی

مارک کیوبن (Mark Cuban)، مالک شرکت HDNet و سرمایه‌دار آمریکایی، در رابطه با بیت کوین گفت:

بیت کوین همواره تا حد بالایی یک شرط‌بندی محسوب میشود. میتواند که ارزش آن در یک روز هم به صفر و هم به ۱۵ هزار دلار برسد.

او به عنوان یک کارآفرین میلیاردر و همچنین یکی از معتقدان به عرصه‌ فناوری، در کسب‌وکارهای گوناگون و مربوط به ارزهای دیجیتال و بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده و همچنین بیت کوین نیز خریداری کرده است. طبق نصیحت او، اگر می‌خواهید به صورت شخصی سرمایه‌گذاری انجام دهید، فقط، پولی را که  ترس از دست دادنش را ندارید سرمایه‌گذاری کنید.

وی افزود:

اگر واقعاً یک سرمایه‌گذار هستید که خطر را می پذیرید و می‌خواهید کاری را که پرخطر و شانسی است شروع کنید، احیاناً ۱۰ درصد از پس‌اندازهای خود را در بیت کوین و یا اتریوم سرمایه‌گذاری خواهید کرد. اما اگر این کار را انجام دهید، باید به خودتان این چنین بگویید که گویی این پول را از دست داده‌اید.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *