Bizdrone

سردار جلالی: ارزهای دیجیتال می‌توانند به ریال آسیب بزنند

سردار جلالی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: اگر ارزهای دیجیتال خارج از چارچوب سیاست‌های مالی وارد چرخه پولی و مالی کشور شود ریال آسیب خواهد دید.

به گفته  مهر سردار سرتیپ غلامرضا جلالی در همایش مدیران ارشد بنیاد تعاون و رده ای تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:

وقتی نظام پولی دیجیتال (cryptocurrency) که در حال حاضر در حال ورود به کشور است، هنوز برای آن هیچ قانون و مقرراتی را در نظر نگرفته باشیم، این موضوع باعث می‌شود که به کنترل و بهره بردای این فناوری‌ها فکر کنیم و در مقابل هیچ دانش و الزاماتی برای آن نداشته باشیم.

بنده اخطار می‌دهم وقتی ارز دیجیتال وارد چرخه مالی و پولی کشور شود، ریال دچار مشکل خواهد شد و بانک مرکزی عملاً بی‌فایده می‌شود و اثرات جدی خود را بر کشور می‌گذارد، به عبارتی می‌تواند اقتصاد کشور را دچار اختلال کند، البته اگر ما جلوگیری نکنیم و قوانین و مقررات و دانش مختص به این موضوع را در اختیار نداشته باشیم.

ریال _ ارز دیجیتال
ریال _ ارز دیجیتال

 

این نشان دهنده آن است که فناوری‌ها به‌شکل جهنده وارد کشور شده‌اند و برای در امان ماندن از پیامدهای منفی آن ناچاریم که دانش این فناوری‌ها را کسب کنیم. با در نظر نگرفتن این موضوعات و سهلانگاری از آنان دچار یک عقب‌ماندگی جدی در حوزه‌های دانشی در مورد  پدافند غیرعامل خواهیم شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اذعان داشت:

زمانیکه ما در موضوعات متفاوت  پدافند غیرعامل به دانشگاه‌های کشور رجوع می‌کنم و از دانشجویان و مدیران مراکز دانشگاهی و آموزشی سؤال می‌کنیم که به‌عنوان مثال در حوزه شهر هوشمند استادی وجود دارد که مقررات و الزامات پدافند غیرعاملی این فناوری را بتواند تدوین کند، با واکنش مثبت مواجه نمی‌شویم، این نشان دهنده آن است که باید برای ایجاد آن به دنبال دانش برویم و پیگیری و دنبال کنیم. بنابراین تحقیق و پژوهش در حوزه‌های فنی و مهندسی در پدافند غیرعامل یک نیاز جدی است. بعضی از تهدیدات در لبه دانش قرار دارند، رویکرد سنتی در عملکرد پدافند غیرعامل دیگر کارساز نیست و باید رویکرد علمی و دانشی فراگرفته  شود. همان‌گونه که مقام معظم رهبری تأکید داشتند باید رویکردهای ما دانش محور، پژوهش محور و علمی باشد.

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *