Bizdrone

رسیدن به ۲۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین مثل آب خوردن است!

بیت-کوین

بر اساس گزارش خبرگزاری سی‌سی‌ان (CCN)، مدیر ارشد صرافی بین‌المللی ارزهای دیجیتال اوککس (OKEx)، پیش‌بینی کرده که بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار را به راحتی و با سرعت رد می کند و هر فردی می‌تواند با خیال آسوده بگوید که قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید.

مدیر اجرایی صرافی اوککس،اندی چونگ (Andy Cheung)، می گوید حرکت‌های اخیر بیت کوین نشان داده که پتانسیل آن بیشتر از بالاترین رکوردش یعنی ۲۰ هزار دلار است. چونگ، با اشاره به این‌که بیت کوین نسبت به کف قیمتی خود یعنی ۳,۱۲۰ دلار، در مدت ۱۶۳ روز ۱۸۰ درصد افزایش داشته است، گفت با وجود این شرایط، بیشتر سرمایه‌گذاران دیگر تمایلی برای فروش بیت کوین‌های خود ندارند و در نتیجه، رسیدن به قیمت ۲۰ هزار دلار را یک پیش‌بینی محافظه‌کارانه برای بیت کوین نامید.

چونگ در ادامه صحبت‌های خود افزود:

همانطور که سال پیش گفتم، ۲۰ هزار دلار برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹، یک پیش‌بینی محتاطانه است. این افزایش قیمت متوقف نمی شود، به دلیل اینکه موسسات مختلفی در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری می باشند. علاوه بر آن اثرات نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را هم باید در نظر گرفت. سرمایه‌گذاران از اینکه شاهد این روند صعودی هستند، هیجان زده‌ هستند و منتظر سقف‌های قیمتی بالاتری می باشند که تصور می‌کنند بیت کوین ظرفیت رسیدن به آن را دارد.

چونگ با منتشر کردن عکسی در صفحه توئیتر خود ، با حالتی طنزآمیز گفت:

سعی کنید در کافه خود به جای اینکه فقط پذیرش فیات (پول بدون پشتوانه مثل دلار) را داشته باشید، امکان پرداخت با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را هم اضافه کنید.

رسیدن به 20,000 دلار برای بیت کوین مثل آب خوردن است!

افزایش تمایل به نگه داشتن بیت کوین

در حالی نظرات اندی چونگ مطرح شد که کمی بعد در روز دوشنبه، ۲۷ می، بیت کوین مجددا یک روند صعودی را شروع کرد و با رسیدن به ۸,۸۰۰ دلار، رکورد قیمت سال ۲۰۱۹ را  افزایش داد.

این روند صعودی اخیر، رشد بیت کوین را به بیشتر از ۱۴۰% رساند که ۱۲۰ درصد آن مربوط به دو ماه گذشته می‌شود. این صعود قیمت بیت کوین همه را به یاد انفجار قیمت آن در دسامبر ۲۰۱۷ می‌اندازد. در آن زمان، فقط ۱۰ روز طول کشید تا قیمت بیت کوین بعد از عبور از ۸,۳۰۰ دلار به سقف قیمتی تاریخی خود، یعنی ۲۰ هزار دلار برسد.

اما حرکت‌های قیمتی که در انفجار قیمت قبلی وجود داشت، بسیار متفاوت از چیزی ست که در هم اکنون شاهد آن می باشیم. در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ به دلیل جنون به ICO‌ها، بیت کوین افزایش قیمت ۲۱۹ درصدی را تجربه کرد. مردم بیت کوین نمی‌خریدند که آن را نگه دارند، آنها بیت کوین می‌خریدند تا بتوانند از طریق آن در ICO‌ها شرکت کنند و روی توکن‌هایی که به وسیله شرکت‌های نوپای بلاک‌چینی ارائه می‌شد، سرمایه‌گذاری کنند. وقتی که ۹۰ درصد از این شرکت‌ها با شکست مواجه شدند، این سرمایه‌گذاران بیت کوین‌های خود را فروختند و این موضوع موجب شد قیمت بیت کوین قبل از اتمام سال ۲۰۱۸، بیشتر از ۷۵ درصد کاهش پیدا کند.

بر خلاف سال ۲۰۱۷، که سرمایه گذاران هدفشان از خرید بیت کوین این بود که آن را به ارز دیگری تبدیل کنند، سرمایه‌گذاران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بیشتر هدفشان از خرید بیت کوین این است که آن را نگه دارند. بنیاد دیار (Diar) که یک موسسه خبری-تحلیلی است، در ماه فوریه گزارش داد که تعداد افرادی که بیت کوین خود را نگه می‌دارند – سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را از کیف‌پول‌های سرد یا گرم خود جابجا نمی‌کنند، افزایش پیدا  کرده است.

آدرس هایی که بین ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین دارند، در حال افزایش و آدرس هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین دارند، در حال کاهش هستند.
آدرس هایی که بین ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین دارند، در حال افزایش و آدرس هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین دارند، در حال کاهش هستند.

علاوه بر آن موسسه دیاراعلام کرد، تعداد کیف‌پول‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشند، کاهش پیدا کرده است. این می‌تواند به معنای توزیع بیت کوین ها بین افراد بیشتری باشد.

۱ میلیون نگه‌دارنده جدید بیت کوین در هر ماه

در مطالعه‌ای دیگر،  مدیرعامل شرکت ارائه دهنده کیف پول بیت کوین زاپو (Xapo)، به نام  ونسنس کازارس (Wences Casares) در هنگ‌کنگ، اعلام کرد ۶۰ میلیون کیف پول نگهدارنده بیت کوین وجود دارد. او همچنین در ادامه افزود:

بیت کوین، بعد از ۱۰ سال کار بدون توقف، با بیش از ۶۰ میلیون آدرسی که نگه‌دارنده بیت کوین هستند و اضافه شدن ۱ میلیون آدرس جدید در هر ماه به عنوان نگه‌دارنده بیت کوین و جابجایی بیش از ۱ میلیارد دلار در روز در سراسر جهان، شانس خوبی برای موفقیت دارد.

تطبیق‌پذیری و پذیرش بیت کوین به وسیله عموم مردم تقریبا روندی مشابه روند پذیرش اینترنت را در پیش گرفته است. من در سال ۲۰۱۴ پیش‌بینی کرده بودم  که تا سال ۲۰۲۰، ۵۰۰ میلیون آدرس نگهداری بیت کوین وجود داشته باشد.

مقایسه رشد کاربران بیت کوین با رشد کاربران اینترنت
مقایسه رشد کاربران بیت کوین با رشد کاربران اینترنت

آمارها نشان دهنده این است که معامله‌گران بیت کوین منتظر نهنگ‌های بزرگ (سرمایه‌گذاران حقوقی که شامل شرکت‌ها و موسسات بزرگ می شود)، می باشند تا قیمت بیت کوین را به سمت ۲۰ هزار دلار هدایت کنند. درست همانگونه که چونگ پیش‌بینی کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *