Bizdrone

راهنمای تازه واردان به دنیای ارزهای دیجیتال

اموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

نخستین تجربه شما در ورود به دنیای کریپتو چه بوده است؟ آیا از راهنمای فرد دیگری استفاده می‌کردید؟ آیا واقعا به‌صورت اصولی وارد فضای ارزهای دیجیتالی شده‌اید؟ سود و زیان‌های شما چه اندازه بوده است؟ آیا تا به حال سعی کرده‌اید که تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهید؟

شاید برای هرشخصی که تازه به فضای ارزهای دیجیتال واردشده باشد، شنیدن اصطلاحات مختلف گنگ و گاها عجیب به نظربیاید، ولی با تعریف و فهم بهتر آنها خواهید دید که به اسانی می‌توان به یک خبره در زمینه ارزهای دیجیتالی تبدیل شد.

اگر شما هم یکی از تازه واردان به این عرصه می باشید، مطالب هایی که در ادامه با شما در میان خواهیم گذاشت را از دست ندهید و این مقاله را با تازه واردان دیگر به اشتراک بگذارید.  • یک: اطلاعات خود را در مورد ارز های دیجیتال بیشتر و بهتر کنیم

قبل ازتصمیم به هرگونه سرمایه‌گذاری در مورد ارزهای دیجیتالی ضروریمی باشدکه تا بلاک چین و ارزهای دیجیتال را به خوبی بشناسید و به درکی نسبی از آنها برسید.

قبل از هر چیز  با پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین آشنا شوید.

سپس در این مقاله فرایند بلاک چین که بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتال بر روی آن فعالیت می کنند، را شناسایی کنید. بیت کوین فقط یکی از کاربردهای بلاک چین است.

بعد از آن با اتریوم، این ملکه زیبای ارزهای دیجیتال در این مقاله آشنا شوید.

بعد از درک این سه، با کیف پول‌ها، جایی که ارزهای دیجیتال را در آن پس انداز می‌شوند، با خواندن این مقالهآشنا شوید.

سپس در سایت ما از قسمت جستجو (بالا سمت چپ) به دنبال جواب سوالات خود بگردید. همچنین قسمتدانشنامه و واژه نامه سایت‌ هم می‌تواند به شما کمک کند.


دو: به میزان کم با ارزهای دیجیتال کار کنید


هنگامی که اطلاعات کافی در مورد ارزهای دیجیتال به‌دستان امد، می‌توانیدفعالیت خود را با آنها شروع کنید. استفاده از آنها دراندازهای کوچک و مقادیر اندک می‌تواند آغاز خوبی برای کار شما باشد. بههمین خاطر صرافی‌های بسیار در دسترس شما قرار گرفته‌اند که می‌توانید اقدام به خرید، فروش و تبادل ارزهای خود نمایید. کیف پول‌های زیادی نیز ایجادشده تا بیش‌ازپیش این کارها را برای شما سهل و آسان کند


سه: قبل از سرمایه گذاری همه جوانب را بسنج


 

همیشه به خاطر داشته باشید که اگر شخصی به شما در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی پیشنهاد داد، حتماً خودتان نیز تحقیق های دیگری را ترتیب دهید. چرا که پروژه‌های کلاهبردارانه، قلابی و بدون پشتوانه بسیاری در کمین تازه واردانی همچون شما منتظر نشسته‌اند. خواندن گزارش کار این ارزها و پروژه‌ها می‌تواندنخستین قدم در مراحل تحقیق شما باشد. انجمن‌های مرتبطه نیز یکی دیگر راه‌کارهایی است که می‌توانید اقدام به کسب اطلاعات درزمینه سرمایه گذاری خود کنید.

یکی از بهترین مراجع برای دریافت اطلاعات مختلف در رابطه با دارایی‌های دیجیتالی «آن چین اف اکس» (OnchainFX) است که برسی های موشکافانه‌ای را در مورد ارزهای مختلف میتواند در اختیار شما قرار می‌دهد.

«توکن اکونومی» از جمله دیگر مراجه هایی  است که می تواند اطلاعات مشابهی را در اختیارتان قرار خواهد داد


چهار: امنیت ارزهای خود را در اولویت اول قرار دهید


به محض خرید ارزهای دیجیتالی، ضروری می باشد که حفظ امنیت آنها را در اولویت اول خود قرار دهید. خارج کردن ارزهای خود از صرافی‌ها یکی از اصلی‌ترین کار هایی است که ملزم به انجام آن هستید. به دلیل اینکه صرافی‌ها در معرض حملات هکرها قرار دارند و از همین بابت دارایی‌های شما در خطر است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری بابت امنیت بالایشان گزینه‌های بسیاریخوبی برای کسانی است که به دنبال ایجاد امنیت برای ارزهای خود می باشند. «لجر نانو اس» و «ترزور» ازجمله بهترین کیف پول‌های سخت افزاری می باشند. در صورتی که امکان خرید کیف پول سخت افزاری برای شما وجود ندارد، از نرم افزارهای معتبر کیف پول استفاده نمایید  و موارد امنیتی را به خوبی رعایت کنید.

پنج: تنها مبلغی را سرمایه گذاری نمایید از اهمیت این نکته هر چه بگوییم کم گفته‌ایم.

از اهمیت این مطلب هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. بازار ارزهای دیجیتالی به دلیل نو بودنش، بسیار بی‌ثبات است. در صورتی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این بازار هستید،یاد اور می شویم که ضررهای هنگفت همیشه در کمین شما نشسته‌اند. همیشه و همیشه بازار و قیمت‌ها را دنبال نمایید تا بهترین زمان برای خرید و فروش ارزهای خود را انتخاب کنید .

.

شش: ارزهای خود را نگه دارید

از عمده مسائلی که سرمایه‌گذاران در این زمینه از آن گله مند هستند، پشمانی از فروش ارزهای خود در فلان قیمت است. با سرمایه‌گذاری از سرمایه‌های بلا استفاده خود، مدت‌های طولانی ارزهای خود را نگهداری کنید و آنها را به فروش نرسانید. اصطلاح نگه‌داشتن ارزهای خود در بازار کریپتو با عنوان HODL یاد می‌شود که خود ریشه در انجمن‌های بیت کوین دارد.

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *