Bizdrone

رئیس کمیسیون گردشگری: ماینرها به کشورهای خارجی کوچ می‌کنند

جلسه

مجید حسینی‌نژاد، رئیس کمیسیون گردشگری و نیزعضو هیات نمایندگان اتاق تهران از تصمیم فعالان و همچنین استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال بر خروج اجباری از کشور برای به‌کارگرفتن سرمایه و توان خود در زمینه این صنعت در  دیگرکشورها خبر داد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران که برای اولین بار در دوره نهم، موضوع صنعت وهمچنین اقتصاد ارزهای رمزنگاری‌شده را در نشست هیات نمایندگان مطرح نمود و ورود ایران به صنعت ماینینگ و حذف یارانه انرژی را به یکدیگر گره زد، درحال حاضر از استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال به خارج از کشور و کوچ اجباری ماینرها خبر می‌دهد.

مجید حسینی‌نژاد طی گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق تهران، اصرار یک‌طرفه دولت بر برجاماندن یارانه انرژی را بلای جان صنعت ایران وهمچنین اقتصاد و البته زندگی خانوارهای ایرانی دانست او اعتقاد دارد که یارانه انرژی، ریشه فساد در کشور را همواره سیراب نگه می‌دارد.

وی  با بیان  کردن این مطلب که  باید انرژی خدادادی به سرزمین ایران را  به صورت منطقی  و درست تبدیل به ارز کرد، گفت:

هم اکنون صنعت گاز در ایران به مرحله تکمیل ظرفیت رسیده است و صادرات این قسمت نیز به اما و اگرهای بازگشت ارز روبه رو شده است، درنتیجه اگر مقدار معینی از گاز کشور در اختیار استخراج ارزهای دیجیتال و نیزصنعت ماینینگ قرار بگیرد، بغییر از اینکه باعث ایجاد رونق در صنعت نیروگاهی کشورمیشود، با تولید کردن ارزهای دیجیتال یک درآمدزایی ارزی جدیدی برای ایران  به وجود خواهد آمد.

این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران تصمیم‌گیری  نکردن به موقع دولت در رابطه با شکل‌گیری صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در ایران را باعث عقب‌افتادگی کشور در مقایسه با دیگر نقاط جهان در این حوزه اقتصادی بیان کرد وی در ادامه ی صحبتهای خود افزود:

به وجود آوردن ارزهای دیجیتال، آینده تراکنش‌های مالی در دنیا را شکل می‌دهد و این در حالی میباشد  که استعدادهای بسیاری برای ورود قدرتمند به این صنعت در ایران وجود دارد.

اوهمچنین افزود:

همچنین  از بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده در داخل کشور استفاده می‌شود که استارت‌آپ‌های ایرانی توانایی این را دارند که ارز دیجیتال بومی، ایجاد کنند.

حسینی‌نژاد با اشارهکردن به این مطلب که سخت‌گیری‌های دولت در هنگام روبه روشدن با این صنعت و همچنین تأخیر در تصمیم‌گیری‌ها،  به این صنعت نوپا در کشور خسارات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند، افزود:

هم اکنون استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال و تعداد زیادی از فعالان اقتصادی این حوزه  قصد دارند بر خلاف میلشان  از کشور خارج شده تا سرمایه و توان خود را در زمینه ی این صنعت در دیگر کشورها به کار اندازند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *